Jedynie prawda jest ciekawa


wSieci ujawnia kulisy kampanii

07.06.2015

"Przed debatami najmocniej przeżyliśmy atak pisma Lisa na teścia Andrzeja Dudy" - przyznaje Marcin Mastalerek.

W nowym wydaniu tygodnika „wSieci”: Kulisy kampanii ujawnia w nowym wydaniu tygodnika „wSieci” sztabowiec Andrzeja Dudy, Marcin Mastalerek - w szczerej rozmowie z braćmi Karnowskimi mówi o wyborczej walce do ostatniego tchu, medialnych pułapkach i prowokacjach władzy. W numerze ponadto – o działalności szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego – czyli jak służba powołana do ścigania korupcji kreuje rzeczywistość i nadaje ton polskiej polityce, jak Cejrowski znokautował Karolaka, a także pół wieku Janusza Gajosa na scenie.

W czerwcu w tygodniku także konkurs na Dzień Dziecka dla całej rodziny. Bawcie się razem, spędźcie ten dzień wspólnie i wygrywajcie – 115 cennych nagród.

Największy konserwatywny tygodnik opinii w Polsce w sprzedaży od 8 czerwca br.

Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z Marcinem Mastalerkiem, rzecznikiem Prawa i Sprawiedliwości, członkiem sztabu wyborczego Andrzeja Dudy. Który moment minionej kampanii można uznać za „najczarniejszy dzień” – pytają Karnowscy sztabowca prezydenta elekta. - Na każdym etapie był jakiś czarny dzień. Na pewno jeszcze przed debatami najmocniej przeżyliśmy haniebny atak pisma Tomasza Lisa na teścia Andrzeja Dudy. Pamiętam, że pomyśleliśmy sobie wtedy, iż jeśli oni już wtedy posuwają się do takich rzeczy, jeśli nie brzydzą się antysemickim, w opinii wielu osób, w tym m.in. prof. Pawła Śpiewaka, atakiem, to są zdolni do naprawdę wszystkiego, to przed niczym się nie cofną – podkreśla Marcin Mastalerek.

- Tak aktywnej służby specjalnej jak Centralne Biuro Antykorupcyjne nie mieliśmy w Polsce bowiem od lat…  - pisze z kolei Wojciech Surmacz. Dziennikarz wymienia: - CBA w Prokuraturze Generalnej, w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, CBA w biurze posła PSL Jana Burego. Nawet w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego CBA dokonało zatrzymania agenta podejrzanego o korupcję. Jeśli do tego wszystkiego dołożymy aferę taśmową, w której Paweł Wojtunik grał pierwsze skrzypce, to rzeczywiście można odnieść wrażenie, że przez ostatni rok to właśnie Centralne Biuro Antykorupcyjne nadawało ton polskiej polityce – podkreśla dziennikarz.

Komediant kontra podróżnik – czyli o tym, jak Cejrowski znokautował Karolaka pisze Łukasz Adamski. - Czy można bez wypowiedzenia choć jednego słowa przekrzyczeć opłacony słowotok wodzireja? Można, czego dowiódł Wojciech Cejrowski w symbolicznym medialnym starciu z Tomaszem Karolakiem. Co ciekawe, ten pierwszy opierał swój przekaz wyłącznie na niszowych mediach i YouTube, a drugi miał do dyspozycji czas w telewizyjnym prime timie. Oto znak czasów – podkreśla publicysta.

- „Ty wiesz, kto to jest Janusz Gajos? Janusz Gajos to jest wielki aktor” – komentator teatralny, Przemysław Skrzydelski przytacza słynną już anegdotę z 1987 r., gdy to po obejrzeniu „Opowieści Hollywoodu” w Teatrze TV Tadeusz Łomnicki wykonał telefon do reżysera spektaklu Kazimierza Kutza, wychwalając kunszt gry aktorskiej Gajosa. Artysta w tym roku świętuje jubileusz 50-lecia w polskim teatrze.  - Gdyby grał na Zachodzie, pewnie byłby ikoną w stylu Dustina Hoffmana – porównuje Skrzydelski.

Nowy numer tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 8 czerwca br., teraz także w formie e-wydania dostępnego na tablety i smartfony w AppStore i Google Play. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację wSieci, działającą na platformach iOS i Android. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

wSieciOKL 

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook