Jedynie prawda jest ciekawa


wSieci ujawnia: Gronkiewicz-Waltz i ukradziona kamienica

09.11.2014

Tygodnik ujawnia kulisy przejęcia przez rodzinę pani prezydent kamienicy ukradzionej w wyniku perfidnego oszustwa.

Rodzina Hanny Gronkiewicz-Waltz (w tym jej mąż) zarobiła fortunę na sprzedaży kamienicy ukradzionej prawowitym żydowskim właścicielom. Pani prezydent twierdzi, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Nasze ustalenia to podważają.

Czy jest możliwe, by wiceszefowa PO, tłumacząca brak ustawy reprywatyzacyjnej niechęcią polityków z innych miast i stanem budżetu państwa, w rzeczywistości nie spieszyła się z regulowaniem spraw własności gruntów i kamienic, bo jej rodzina jest beneficjentką rażącej niesprawiedliwości? - pyta dziennikarz. Marek Pyza opisuje historię nieruchomości, którą postawiły rodziny Oppenheimów i Regirerów.

Z dokumentów, do których dotarliśmy, wynika nie tylko to, że kamienica, jakiej część przed ośmioma laty trafiła w ręce męża prezydent Warszawy, została ukradziona prawowitym właścicielom. Dodatkowo ustaliliśmy, że wiedzę o bezprawnych działaniach, na których w finale zarobił Andrzej Waltz, najprawdopodobniej musiała mieć również jego małżonka. Sama się tego jednak wypiera - pisze Marek Pyza

Jak wynika z naszych ustaleń, część prawowitych spadkobierców kamienicy przy ul. Noakowskiego 16 w Warszawie wciąż żyje. Czy rodzina pani prezydent zechce pomóc w naprawieniu wyrządzonych im krzywd? Czy potrafi zderzyć się z etycznym wymiarem całej sprawy? – pyta Marek Pyza w tygodniku „wSieci” i apeluje o ujawnienie wszystkich dokumentów dotyczących tej sprawy jeszcze przed wyborami.

Największy konserwatywny tygodnik opinii w Polsce w sprzedaży już od 10 listopada.

Piotr Zaremba przygląda się pracy samorządowców i kilku wstrząsającym decyzjom podjętym przez samorządy, a Jerzy Jachowicz kreśli sylwetkę zatrzymanego w ubiegłym tygodniu Aleksandra G. Na łamach tygodnika także m.in. rozmowa z Natalią Niemen, wspierającą kampanię „Rodzina ma głos”.

W wydaniu na Święto Niepodległości – dodatek specjalny „Marsz do niepodległości”, a w nim m.in. sylwetki siedmiu bohaterów walk i zabiegów dyplomatycznych, które do odzyskania państwa polskiego doprowadziły.

To nie byli kulturalni, dystyngowani dyplomaci, lecz młodzi mężczyźni o temperamentach kowbojów, którzy od prawdziwych rewolwerowców z Dzikiego Zachodu różnili się głównie tym, że walczyli nie o garść dolarów, ale o niepodległość kraju - pisze w artykule „Siedmiu wspaniałych” Wojciech Lada.

Analizując pracę i decyzje samorządowców Piotr Zaremba podkreśla - Nie dajcie sobie wmówić, że w wyborach samorządowych nie ma polityki. Edukacja, bezpieczeństwo, moralność - radni, prezydenci miast, wójtowie decydują nie tylko o remoncie jezdni, lecz także o podstawowych wartościach - pisze publicysta.

Jerzy Jachowicz opisuje postać Aleksandra G., zatrzymanego w ubiegłym tygodniu pod zarzutem udziału w zabójstwie Jarosława Ziętary, dziennikarza śledczego „Gazety Poznańskiej”. Młody reporter zaginął 1 września 1992 roku. Jego ciała do dziś nie odnaleziono. - Jeśli potwierdzą się zarzuty prokuratury wobec byłego senatora Aleksandra G., że brał on aktywny udział w zabójstwie, będzie to największa sensacja kryminalna ostatniego ćwierćwiecza - pisze Jachowicz na łamach „wSieci”.

W wydaniu także rozmowa z Natalią Niemen, wspierającą kampanię „Rodzina ma głos” o tym, co ważne w życiu i piękne, o poparciu dla prof. Chazana i o rodzinie właśnie.

Doświadczyłam nawet uczuć nienawiści ze strony osób, które myślały, że jestem bardziej „postępowa”, a tu – masz! – prof. Chazana poparłam. Ci ludzie z odrazą odwrócili się ode mnie, pozabierali „lajki”, grzmieli, że jestem średniowieczną ciemnotą. Przestali być moimi fanami, bo okazałam się dla nich „konserwą” -  opowiada Agnieszce Ponikiewskiej, Natalia Niemen.

W numerze ponadto Krzysztof Feusette przedstawia subiektywny ranking absurdów kampanii samorządowej, a Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z mecenas Marią Szonert-Biniendą, wiceprezesem Kongresu Polonii Amerykańskiej.

wSieci
[fot. wSieci]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook