Jedynie prawda jest ciekawa


wSieci ujawnia: Gronkiewicz-Waltz i ukradziona kamienica

09.11.2014

Tygodnik ujawnia kulisy przejęcia przez rodzinę pani prezydent kamienicy ukradzionej w wyniku perfidnego oszustwa.

Rodzina Hanny Gronkiewicz-Waltz (w tym jej mąż) zarobiła fortunę na sprzedaży kamienicy ukradzionej prawowitym żydowskim właścicielom. Pani prezydent twierdzi, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Nasze ustalenia to podważają.

Czy jest możliwe, by wiceszefowa PO, tłumacząca brak ustawy reprywatyzacyjnej niechęcią polityków z innych miast i stanem budżetu państwa, w rzeczywistości nie spieszyła się z regulowaniem spraw własności gruntów i kamienic, bo jej rodzina jest beneficjentką rażącej niesprawiedliwości? - pyta dziennikarz. Marek Pyza opisuje historię nieruchomości, którą postawiły rodziny Oppenheimów i Regirerów.

Z dokumentów, do których dotarliśmy, wynika nie tylko to, że kamienica, jakiej część przed ośmioma laty trafiła w ręce męża prezydent Warszawy, została ukradziona prawowitym właścicielom. Dodatkowo ustaliliśmy, że wiedzę o bezprawnych działaniach, na których w finale zarobił Andrzej Waltz, najprawdopodobniej musiała mieć również jego małżonka. Sama się tego jednak wypiera - pisze Marek Pyza

Jak wynika z naszych ustaleń, część prawowitych spadkobierców kamienicy przy ul. Noakowskiego 16 w Warszawie wciąż żyje. Czy rodzina pani prezydent zechce pomóc w naprawieniu wyrządzonych im krzywd? Czy potrafi zderzyć się z etycznym wymiarem całej sprawy? – pyta Marek Pyza w tygodniku „wSieci” i apeluje o ujawnienie wszystkich dokumentów dotyczących tej sprawy jeszcze przed wyborami.

Największy konserwatywny tygodnik opinii w Polsce w sprzedaży już od 10 listopada.

Piotr Zaremba przygląda się pracy samorządowców i kilku wstrząsającym decyzjom podjętym przez samorządy, a Jerzy Jachowicz kreśli sylwetkę zatrzymanego w ubiegłym tygodniu Aleksandra G. Na łamach tygodnika także m.in. rozmowa z Natalią Niemen, wspierającą kampanię „Rodzina ma głos”.

W wydaniu na Święto Niepodległości – dodatek specjalny „Marsz do niepodległości”, a w nim m.in. sylwetki siedmiu bohaterów walk i zabiegów dyplomatycznych, które do odzyskania państwa polskiego doprowadziły.

To nie byli kulturalni, dystyngowani dyplomaci, lecz młodzi mężczyźni o temperamentach kowbojów, którzy od prawdziwych rewolwerowców z Dzikiego Zachodu różnili się głównie tym, że walczyli nie o garść dolarów, ale o niepodległość kraju - pisze w artykule „Siedmiu wspaniałych” Wojciech Lada.

Analizując pracę i decyzje samorządowców Piotr Zaremba podkreśla - Nie dajcie sobie wmówić, że w wyborach samorządowych nie ma polityki. Edukacja, bezpieczeństwo, moralność - radni, prezydenci miast, wójtowie decydują nie tylko o remoncie jezdni, lecz także o podstawowych wartościach - pisze publicysta.

Jerzy Jachowicz opisuje postać Aleksandra G., zatrzymanego w ubiegłym tygodniu pod zarzutem udziału w zabójstwie Jarosława Ziętary, dziennikarza śledczego „Gazety Poznańskiej”. Młody reporter zaginął 1 września 1992 roku. Jego ciała do dziś nie odnaleziono. - Jeśli potwierdzą się zarzuty prokuratury wobec byłego senatora Aleksandra G., że brał on aktywny udział w zabójstwie, będzie to największa sensacja kryminalna ostatniego ćwierćwiecza - pisze Jachowicz na łamach „wSieci”.

W wydaniu także rozmowa z Natalią Niemen, wspierającą kampanię „Rodzina ma głos” o tym, co ważne w życiu i piękne, o poparciu dla prof. Chazana i o rodzinie właśnie.

Doświadczyłam nawet uczuć nienawiści ze strony osób, które myślały, że jestem bardziej „postępowa”, a tu – masz! – prof. Chazana poparłam. Ci ludzie z odrazą odwrócili się ode mnie, pozabierali „lajki”, grzmieli, że jestem średniowieczną ciemnotą. Przestali być moimi fanami, bo okazałam się dla nich „konserwą” -  opowiada Agnieszce Ponikiewskiej, Natalia Niemen.

W numerze ponadto Krzysztof Feusette przedstawia subiektywny ranking absurdów kampanii samorządowej, a Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z mecenas Marią Szonert-Biniendą, wiceprezesem Kongresu Polonii Amerykańskiej.

wSieci
[fot. wSieci]

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook