Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": TVP - decydujące starcie

28.07.2015

"Szok po przegranych wyborach prezydenckich już minął, teraz w TVP jest czas mobilizacji przed kampanią parlamentarną. PO zrobi wszystko, aby zablokować rosnące w siłę PiS: tym razem chce użyć telewizyjnego narzędzia zdecydowanie skuteczniej. Dla wiernych władzy dziennikarzy to walka o przetrwanie" – piszą w artykule Marek Pyza oraz Marcin Wikło.

Autorzy artykułu piszą o nastrojach panujących w TVP w związku z wygranymi przez Andrzeja Dudę wyborami prezydenckimi oraz nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi. Przytaczają wypowiedzi anonimowych pracowników TVP, opisują ruchy, które mają wspomóc wygranie wyborów przez PO lub przygotować się na rządy PiS. - Kampania wyborcza, a szczególnie jej końcówka, nie pozostawiła złudzeń, kto jest najwierniejszym propagandzistą władzy i raczej nie będzie mógł liczyć na litość w nowym układzie – wskazują dziennikarze. – Korytarzowe plotki dotyczą przede wszystkim szefa „Wiadomości” Piotra Kraśki, który miał negocjować swoje przejście do TVN. Mówi się, że chciał wykorzystać lukę, która powstała po zwolnieniu Kamila Durczoka. […] W niepewnej sytuacji są reporterzy „Wiadomości”, oni mają podstawy do obaw. […] – Jest strach, że ich wysadzą. Ale oni nie myślą jeszcze o PiS, które może przyjść z wielką zmianą dopiero za parę miesięcy. Teraz ich problem nazywa się „Daszczyński”. Nikt do końca nie wie, jakie są zamiary nowego prezesa. Zaczyna urzędowanie w tym tygodniu. A może zrobi wszystkim numer i spróbuje się dogadać z PiS? – rzuca zagadkowo nasz informator.

Marek Pyza oraz Marcin Wikło wskazują też, jakie według nich zadania ma do wykonania nowy prezes TVP: - Prezesurę Daszczyński obejmie w tym tygodniu. Niezależnie od okrągłych zdań, z którymi na ustach szedł po władzę w TVP, ma wykonać tylko jeden rozkaz: pomóc Platformie wygrać wybory.
Autorzy materiału opisali również plan reformy w TVP: O poważnym uzdrowieniu mediów publicznych po ewentualnym zwycięstwie Prawa i Sprawiedliwości w wyborach rozmawiano już miesiąc temu, podczas kongresu programowego Zjednoczonej Prawicy w Katowicach. Podczas jednego z głównych paneli posłanka Barbara Bubula przedstawiła założenia reformy TVP i Polskiego Radia.

O odpolitycznieniu mediów dziennikarze rozmawiali z posłem PiS Jarosławem Sellinem. W tej sprawie  - Prawo i Sprawiedliwość proponuje kilka mechanizmów. Jednym jest postawienie na zarząd jednoosobowy. Wtedy byłoby jasne, że prezes byłby wybierany na podstawie kompromisu kilku ugrupowań. Pomóc mogłoby także wzmocnienie kontrolnych organów społecznych, np. rad programowych, lecz o silniejszych kompetencjach i lepszej reprezentatywności, które co roku wydawałyby oceny jakości programu.

Więcej o sytuacji w Telewizji Polskiej przed wyborami parlamentarnymi w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 27 lipca br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook