Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

wSieci: Tusk - jak paprotka

27.02.2015

W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” Stanisław Janecki pisze o ozdobnej funkcji Donalda Tuska w Radzie Europejskiej.

Publicysta i komentator polityczny - Stanisław Janecki w swoim artykule porównuje działania obecnego i byłego przewodniczącego Rady Europejskiej.

Były premier Belgii potrafił odcisnąć swoje piętno zarówno na przyjmowaniu unijnego budżetu na lata 2014-2020, jak i na polityce wobec Rosji, w tym przede wszystkich na pakietach sankcji wobec reżimu Władimira Putina. Tusk jest głównie bezradny i bierny. Jeśli van Rompuy był przewodniczącym mało stanowczym, to Tusk jest zupełnie malowanym- pisze Stanisław Janecki.

Dziennikarz ocenia dotychczasowe działania przewodniczącego Rady Europejskiej.

Podstawowym problemem Donalda Tuska w Brukseli jest to, że nie przedstawia on własnych inicjatyw. Odbębnia spotkania z prezydentami i premierami, które potem nie przekładają się na to, co robi on sam i jego urząd. Tusk nie ma odwagi się przeciwstawić inicjatywom Angeli Merkel i François Hollande’a, a oni w żaden sposób swoich pomysłów z nim nie konsultują- zauważa publicysta.

Stanisław Janecki podkreśla, że objęcie stanowiska przewodniczącego Rady Europejskiej przez Tuska jest wygodnym pretekstem dla szefów rządów państw Unii do prowadzenia polityki na własną rękę.

Tusk nie jest w Brukseli traktowany jak swój, lecz jak spadochroniarz z peryferii Europy. I o ile van Rompuy otoczył się doświadczonymi urzędnikami, Tusk wybrał ludzi, którzy mają mu głównie poprawiać samopoczucie i go dowartościowywać, skoro nikt go w zasadzie nie chwali - komentuje dziennikarz.

Więcej o roli byłego premiera Polski w Radzie Europejskiej pisze Stanisław Janecki w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 23 lutego br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.
Słowa kluczowe:

Putin

,

budżet

,

Rada Europejska

Warto poczytać

 1. rozenek 26.03.2017

  Zawisza: Rozenek jest znanym manipulatorem

  Zawisza był gościem programu "Skandaliści" prowadzonego przez Agnieszkę Gozdyrę, w którym dyskutują ze sobą osoby o przeciwnych poglądach.

 2. tyggg 26.03.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” publicyści demaskują, jak daleko posunęła się ingerencja przedstawicieli zagranicznych podmiotów w serwowany Polakom przekaz medialny.

 3. wawrzyk-stefek 25.03.2017

  Prof. Wawrzyk: Deklaracja Rzymska sukcesem Polski

  Deklaracja Rzymska jest sukcesem Polski - uważa politolog z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Piotr Wawrzyk. Ale - jak podkreśla - jest to dokument bardzo ogólny, otwierający dopiero pole do rozmów.

 4. semkasalondzienn2503 25.03.2017

  Semka: "PO jak wampir wysysa ciało Nowoczesnej"

  "Opozycja zakłada, że  ugra coś na tym paliwie europejskim".

 5. piecha-stefff 25.03.2017

  Piecha o sieci szpitali: Nie możemy spodziewać się rewolucji

  Nie możemy spodziewać tego, że nagle służba zdrowia zacznie działać, jak w Holandii.

 6. kosinknknm 24.03.2017

  Kosiniak: PSL zapłacił ogromną cenę za koalicję z PO

  - Kiedy byliśmy w koalicji z Platformą udało nam się zablokować przynajmniej część liberalnych zapędów PO - przekonywał w rozmowie z portalem wPolityce.pl prezes PSL.

 7. shaded 24.03.2017

  Miriam Shaded: Korwin mnie zawiódł

  "Janusz Korwin Mikke mając za sobą wspaniałe idee, przetrwonił wielkie poparcie".

 8. cejro-stefff 24.03.2017

  Cejrowski o Merkel: Wielka baba nie upilnowała Holandii

  Wojciech Cejrowski o konflikcie na linii Ankara-Haga.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook