Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": Tęczowa stuła ks. Lemańskiego

12.08.2014

Co dalej ze sprawą niesfornego kapłana?

"Ks. Wojciech Lemański złakniony alternatywnego męczeństwa i sławy wygłosił na Woodstocku manifest „Kościoła lemingów”. Gdyby nie kolejna szansa dana mu przez abp. Henryka Hosera, jego sutannę oprócz jarmułki zdobiłaby pewnie tęczowa stuła" - pisze Marzena Nykiel w najnowszym numerze tygodnika wSieci. Jak podkreśla, „decyzja arcybiskupa warszawsko-praskiego jest żelaznym dowodem na to, że Kościół to wspólnota miłosierdzia”.

"Tak wielkodusznego przebaczenia i zrozumienia ks. Lemański nie mógłby doświadczyć w żadnym innym „miejscu pracy" - ocenia dziennikarka i zauważa, że „zarzut korporacyjności Kościoła został mu bezpowrotnie wytrącony z ręki, w której prócz niedojrzałego buntu niewiele już zostało”.

"Występ na Woodstocku miał doprowadzić do rozstrzygnięć ostatecznych. Po wielu długich tygodniach nieobecności w mediach były proboszcz z Jasienicy zapragnął publicznej spowiedzi. Poszedł do tych, z którymi mu najłatwiej" - pisze publicystka, wskazując że „po wielu długich tygodniach nieobecności w mediach były proboszcz z Jasienicy zapragnął publicznej spowiedzi”.

Poszedł do tych, z którymi mu najłatwiej. Za ośmieszanie Kościoła, wyolbrzymianie jego słabości, powielanie stereotypów i zachęcanie do jego odrzucenia płacą tam akceptacją i uwielbieniem. Warto obejrzeć to wystąpienie w całości, wsłuchując się z uwagą nie tylko w wypowiedzi księdza, ale i w pytania – te zadane przez dziennikarkę TOK FM i te, które padały z sali. Niektóre ustawione przez kogoś wcześniej i zapisane na kartce. Całość stanowi program działań, jaki przeciwnicy Kościoła rozpisali na najbliższe lata, by od środka rozbić katolicką wspólnotę.

Nykiel zauważa, że ulubieniec „Wyborczej” i TVN chętnie krytykował nauczanie biskupów, za co mógł do woli grzać swoją pychę w cieple fleszy. "Kapłańską misję odnalazł w manifestowaniu przywiązania do narodu żydowskiego, honorowanego przy każdej okazji symbolami pamięci. Nie miało znaczenia to, czy otrzymał zgodę władz kościelnych na stawianie pomników ani czy wprowadzana przez niego narracja mieści się w przestrzeni dialogu chrześcijańsko-żydowskiego. Chciał być indywidualistą. (…) Ks. Lemański, napędzając lewicowe media w walce przeciwko Kościołowi, sam stał się zakładnikiem ich życzeniowej projekcji" - podkreśla Marzena Nykiel i wskazuje, że były proboszcz z Jasienicy „namawia do wymuszania na Kościele akceptacji zmian obyczajowych, naginania Ewangelii do zachcianek, bezrefleksyjnego przygarniania wszystkich i rezygnację ze stawiania wymagań”.

Dawno przestał być ojcem, teraz przestaje być nawet starszym, mądrym bratem. Jego przekaz jest niekonsekwentny i niespójny. Być może kluczem do jego zrozumienia jest zdanie, które padło w kontekście jego nowego miejsca posługi. „Dobrze się czuję w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii. Trafił swój do swoich”.

Według publicystki ks. Lemański łatwo daje się wykorzystywać przeciwnikom Kościoła.

"Uwielbiają go ateiści i antyklerykałowie. Wielu czekało na karę suspensy, po której mogliby postawić męczennika na czele swojej rozłamowej wspólnoty. Mądrość i długomyślność jego przełożonego udaremniła ich plany".

Marzena Nykiel przytacza słowa kard. Bergoglio, który w analogicznej sytuacji mocnymi słowami zwracał się kilkanaście lat temu do jezuickiej wspólnoty, pogrążonej w rozłamie. Czy przesłanie kard. Bergoglio, obecnego papieża Franciszka, dotrze do przesiąkniętych triumfalizmem ulubieńców mainstreamu? – pyta Nykiel.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 11 sierpnia br., także w formie e-wydania. 

svit

[Fot. YT]

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku. 

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook