Jedynie prawda jest ciekawa


„wSieci”: Świąteczny nie tylko Mazurek

20.03.2016

Ustalenia śledztwa historycznego Grzegorza Górnego dotyczącego szaty Jezusa, fragment eseju Jarosława Marka Rymkiewicza z książki „Przez zwierciadło”, quiz Roberta Mazurka „Co ty wiesz o dobrej zmianie?”. W numerze ponadto Piotr Zaremba pisze o zmianach czekających IPN, a Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z Jackiem Pałkiewiczem - to tematy przewodnie świątecznego, aż 132-stronicowego, wydania „wSieci”.

Z nowym numerem tygodnika również dodatek specjalny „Lata dwudzieste, lata trzydzieste” – czyli wspomnienie wielkich polskich aktorów komedii i kabaretów.
Świąteczne wydanie największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce w sprzedaży już od 21 marca.

- W Wielki Piątek w Argenteuil pod Paryżem wystawiona zostanie na widok publiczny tunika bez szwu. Naukowcy twierdzą, że to szata, w której Jezus szedł na Golgotę – pisze Grzegorz Górny w materiale „Prawdziwa szata Jezusa”. Jak dodaje redaktor naczelny magazynu „Fronda” - Istnieje duże prawdopodobieństwo, że szata została odkupiona od katów przez osoby bliskie Chrystusowi.

Na łamach świątecznego wydania tygodnika znalazł się również fragment eseju Jarosława Marka Rymkiewicza z książki „Przez zwierciadło”, której wznowienie w najbliższych dniach ukaże się nakładem Fundacji Evviva l’arte. -  Ten esej Jarosława Marka Rymkiewicza jest zapisem refleksji powstałych po jego lekturze Nowego Testamentu. Szczególnie poruszające są w nim rozdziały poświęcone zmartwychwstaniu i ponownej śmierci Łazarza – czytamy.

W numerze ponadto quiz Roberta Mazurka.  - Dobra zmiana dopadła nas ledwie kilka miesięcy temu, a już jest wszechpotężna i nie do ogarnięcia. W ramach szczepionki na nią podawane są KOD-eina i seanse hipnotyczne w TVN24, ale nie przynosi to rezultatów. Komentator polityczny pyta więc „Co ty wiesz o dobrej zmianie?”. Jedno z pytań dotyczy lidera Nowoczesnej: Ryszard Petru uznał, że 6 stycznia w Polsce jest obchodzone święto:

a) Trzech Króli;
b) Sześciu Króli;
c) Dwunastu Apostołów;
d) Ali Baby i Czterdziestu Rozbójników.

Piotr Zaremba z kolei komentuje zmiany w Instytucie Pamięci Narodowej. - Wiedzieliśmy, że PiS traktuje IPN jako potężny urząd służący polityce historycznej państwa – stąd pomysł na jego proste przejęcie. Ale czy to możliwe, aby na czele Instytutu partia rządząca postawiła człowieka, którego poglądy drastycznie rozbiegają się z narracją większości obozu patriotycznego? – zastanawia się publicysta.

Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z Jackiem Pałkiewiczem, podróżnikiem, odkrywcą, dziennikarzem, członkiem rzeczywistym Królewskiego Towarzystwa Geograficznego w Londynie. - Świat bardzo się skurczył, zmalał. Odległości kiedyś wymagające wielkiej wyprawy dziś są do przebycia w kilka godzin. Nie lubię tej globalizacji – podkreśla Pałkiewicz.

Z tygodnikiem ponadto dodatek specjalny na święta, a w nim gwiazdy kina, teatru i kabaretu. W artykule „Plejada gwiazd” Jolanta Gajda-Zadworna i Urszula Lipińska przypomnianą sylwetki najbardziej znanych i popularnych postaci ówczesnego show biznesu, m.in. Adolfa Dymszy, zwanego popularnie Dodkiem, Lody Halamy, Hanki Ordonówny, Jadwigi Smosarskiej, Józefa Węgrzyna czy Aleksandra Żabczyńskiego.

Nowy numer tygodnika „wSieci” (objętość: 132 strony, cena: 6,90 zł) w sprzedaży od 21  marca br., także w formie e-wydania. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

 Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

 


Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook