Jedynie prawda jest ciekawa


„wSieci”: Świąteczny nie tylko Mazurek

20.03.2016

Ustalenia śledztwa historycznego Grzegorza Górnego dotyczącego szaty Jezusa, fragment eseju Jarosława Marka Rymkiewicza z książki „Przez zwierciadło”, quiz Roberta Mazurka „Co ty wiesz o dobrej zmianie?”. W numerze ponadto Piotr Zaremba pisze o zmianach czekających IPN, a Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z Jackiem Pałkiewiczem - to tematy przewodnie świątecznego, aż 132-stronicowego, wydania „wSieci”.

Z nowym numerem tygodnika również dodatek specjalny „Lata dwudzieste, lata trzydzieste” – czyli wspomnienie wielkich polskich aktorów komedii i kabaretów.
Świąteczne wydanie największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce w sprzedaży już od 21 marca.

- W Wielki Piątek w Argenteuil pod Paryżem wystawiona zostanie na widok publiczny tunika bez szwu. Naukowcy twierdzą, że to szata, w której Jezus szedł na Golgotę – pisze Grzegorz Górny w materiale „Prawdziwa szata Jezusa”. Jak dodaje redaktor naczelny magazynu „Fronda” - Istnieje duże prawdopodobieństwo, że szata została odkupiona od katów przez osoby bliskie Chrystusowi.

Na łamach świątecznego wydania tygodnika znalazł się również fragment eseju Jarosława Marka Rymkiewicza z książki „Przez zwierciadło”, której wznowienie w najbliższych dniach ukaże się nakładem Fundacji Evviva l’arte. -  Ten esej Jarosława Marka Rymkiewicza jest zapisem refleksji powstałych po jego lekturze Nowego Testamentu. Szczególnie poruszające są w nim rozdziały poświęcone zmartwychwstaniu i ponownej śmierci Łazarza – czytamy.

W numerze ponadto quiz Roberta Mazurka.  - Dobra zmiana dopadła nas ledwie kilka miesięcy temu, a już jest wszechpotężna i nie do ogarnięcia. W ramach szczepionki na nią podawane są KOD-eina i seanse hipnotyczne w TVN24, ale nie przynosi to rezultatów. Komentator polityczny pyta więc „Co ty wiesz o dobrej zmianie?”. Jedno z pytań dotyczy lidera Nowoczesnej: Ryszard Petru uznał, że 6 stycznia w Polsce jest obchodzone święto:

a) Trzech Króli;
b) Sześciu Króli;
c) Dwunastu Apostołów;
d) Ali Baby i Czterdziestu Rozbójników.

Piotr Zaremba z kolei komentuje zmiany w Instytucie Pamięci Narodowej. - Wiedzieliśmy, że PiS traktuje IPN jako potężny urząd służący polityce historycznej państwa – stąd pomysł na jego proste przejęcie. Ale czy to możliwe, aby na czele Instytutu partia rządząca postawiła człowieka, którego poglądy drastycznie rozbiegają się z narracją większości obozu patriotycznego? – zastanawia się publicysta.

Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z Jackiem Pałkiewiczem, podróżnikiem, odkrywcą, dziennikarzem, członkiem rzeczywistym Królewskiego Towarzystwa Geograficznego w Londynie. - Świat bardzo się skurczył, zmalał. Odległości kiedyś wymagające wielkiej wyprawy dziś są do przebycia w kilka godzin. Nie lubię tej globalizacji – podkreśla Pałkiewicz.

Z tygodnikiem ponadto dodatek specjalny na święta, a w nim gwiazdy kina, teatru i kabaretu. W artykule „Plejada gwiazd” Jolanta Gajda-Zadworna i Urszula Lipińska przypomnianą sylwetki najbardziej znanych i popularnych postaci ówczesnego show biznesu, m.in. Adolfa Dymszy, zwanego popularnie Dodkiem, Lody Halamy, Hanki Ordonówny, Jadwigi Smosarskiej, Józefa Węgrzyna czy Aleksandra Żabczyńskiego.

Nowy numer tygodnika „wSieci” (objętość: 132 strony, cena: 6,90 zł) w sprzedaży od 21  marca br., także w formie e-wydania. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

 Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

 


Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook