Jedynie prawda jest ciekawa


„wSieci”: Na celowniku Komorowskiego

07.05.2015

— Nigdy nie planowałem takiej sytuacji, nigdy nie podchodziłem do tego na zasadzie: muszę coś znaleźć na pana Komorowskiego — mówi Sumliński, ale przyznaje, że „gdzie się nie dotknie powiązań WSI i Pro Civili, to wychodzi Komorowski”.

Wikło przytacza opowieść Wojciecha Sumlińskiego, której początki sięgają grudnia 2006 r. Sumliński, przebywając wówczas w Darłowie  - dostał propozycję od pewnego rozczarowanego oficera Centralnego Biura Śledczego, któremu odebrano ważne dochodzenie. Podczas spotkania dziennikarz przeczytał dokumenty ze śledztwa prowadzonego w sprawie pasożytującej na Wojskowej Akademii Technicznej Fundacji Pro Civili. Funkcjonariusze „polskiego FBI” byli blisko odkrycia układu, który przez lata wyprowadzał z uczelni gigantyczne pieniądze (mówi się o 400 mln zł) i pozwalał podejrzanym personom na bezkarne wykradanie tajemnic wojskowych. Byli także blisko określenia, jaką rolę w tej układance odgrywał Bronisław Komorowski.

Wojciech Sumliński na celowniku Komorowskiego – więcej na ten temat w najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 4 maja br., teraz także w formie e-wydania dostępnego na tablety i smartfony w AppStore i Google Play.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

[fot. wSieci]
CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook