Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": Kim jest "suflerka" Komorowskiego?

20.05.2015

Anonimowa urzędniczka z dnia na dzień staje się bohaterką internetowych memów jak Polska długa i szeroka. Kim jest Jowita Kacik – „suflerka” Bronisława Komorowskiego? – zastanawia się w artykule Marcin Fijołek.

Autor artykułu pisze o specjalistce od wizerunku, która podpowiada prezydentowi, jak się zachować podczas spotkań z wyborcami. Jowita Kacik znalazła się w sztabie Bronisława Komorowskiego w lutym bieżącego roku, ale jej kariera polityczna rozpoczęła się w biurze Grzegorza Schetyny. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego pracowała w Kancelarii Sejmu, a następnie była doradczynią Schetyny, gdy ten dzielił i rządził w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, w pierwszym rządzie Donalda Tuska. Jej praca — poza „doradztwem” — polegała m.in. na reprezentowaniu ministra podczas uroczystości, na które ten nie mógł dotrzeć. Kacik jeździła np. na zloty sybiraków, na których odczytywała specjalne listy w imieniu Schetyny.

Autor tekstu pisze także o pracy Jowity Kacik na Politechnice Wrocławskiej, gdzie prowadziła kurs „manipulacji decyzją i wizerunkiem przeciwnika”. Inne zajęcia dotyczyły m.in. czarnego PR oraz szczegółowych zagadnień poświęconych propagandzie. Z kolei Telewizja Republika napisała na swoich stronach internetowych o oświadczeniu pani Kacik z czasów, gdy pracowała w ministerstwie Schetyny. Doradczyni szefa MSW miała wówczas zamieścić informację o pracy w firmie MAW Telecom Intl S.A., która przed katastrofą smoleńską wygrała przetarg na remont tupolewa. Firmę tę wskazali Rosjanie.

Marcin Fijołek swój tekst o „suflerce” podsumowuje spostrzeżeniem dotyczącym kampanii obecnego prezydenta: Jeśli do suflerskich podpowiedzi pani Jowity i pocałunków od Hadacza dodać wiecowe okrzyki o macaniu kur, „braku zgody na brak zgody” i „zepchnięciu na margines” oponentów, wysnuty wniosek może być tylko jeden: tegoroczna kampania Bronisława Komorowskiego przejdzie do historii wyborczych zmagań III RP. Wiele wskazuje na to, że do historii przejdzie również jego prezydentura.

 

Więcej o „suflerce” Bronisława Komorowskiego w najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 18 maja br., teraz także w formie e-wydania dostępnego na tablety i smartfony w AppStore i Google Play.

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook