Jedynie prawda jest ciekawa


„wSieci”: Sen czarnej owcy, czyli samotny jak Putin

26.11.2014

W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” Piotr Cywiński pisze o samotności Putina na ostatnim szczycie G20, który odbył się w Australii.

„Przedwczesne opuszczenie szczytu przez Putina uznano na Zachodzie za dowód, iż odbił się on od muru dezaprobaty dla swojej polityki, w samej Rosji zaś zinterpretowano to jako „sukces” prezydenta” - pisze Piotr Cywiński o ostatnim spotkaniu przywódców najbogatszych państw.

Publicysta przywołuje sytuacje z udziałem prezydenta Rosji, które były przykładem jego pozaprotokolarnych manifestacji. „Różnojęzycznych gości zwykł przyjmować na Kremlu, rozsiadając się w fotelu w lekceważącym rozkroku, bez uprzedzenia opóźnia swe wizyty, jak np. w Berlinie, gdyż po drodze wpadł do Mińska, by się przywitać z Aleksandrem Łukaszenką, to znów – jak w Soczi ku przerażeniu Angeli Merkel – wpuszcza do sali labradorkę, wiedząc, że kanclerz Niemiec ma od dzieciństwa uraz do psów z powodu pogryzienia”- przypomina Piotr Cywiński.

W kontekście przebiegu szczytu G20, autor wskazuje na rezultaty aktywności przedstawicieli państw w sprawie ostatnich działań Rosji. „Nocne rozmowy Merkel z Putinem w cztery oczy, potem w sześć, z udziałem nowego szefa Komisji UE Jeana-Claude’a Junckera, którym notabene prezydent Rosji jak zwykle kazał na siebie czekać, zaczepki premiera Abbotta o odpowiedzialności za zestrzelenie malezyjskiego samolotu nad Ukrainą, i wciąż ta sama retoryka niekoronowanego cara: to nie on jest winien zaostrzenia sytuacji, lecz Zachód, który wszczyna nową zimną wojnę” - opisuje Piotr Cywiński.

Dziennikarz pisze również o relacjach Putina z przedstawicielami krajów BRICS. „Jedni stronili od Putina, inni otaczali go kółeczkiem i ucinali sobie z nim wesołe pogawędki. W rewanżu prezydent zaprosił szefów rządów krajów BRICS (skrót od pierwszych liter państw tej grupy: Brazylii, Rosji, Indii, Chin i Afryki Południowej) do baszkirskiej Ufy na spotkanie w lipcu przyszłego roku. Ich relacje rozwijają się „wzorcowo” – zaznacza publicysta.

W tekście przypomniano także o „izolowaniu” Putina przez zachodnich polityków. „François Hollande, prezydent Francji budującej okręty dla rosyjskiej marynarki, zwracał się w Brisbane do przyjaciela z Moskwy per „cher (kochany, drogi) Władimirze”, z kolei premier Włoch Matteo Renzi zaprosił go na wystawę Expo 2015 w Mediolanie. Na tym tle komentarze kanclerz Merkel jawią się wręcz jako niebywale twarde. Tym bardziej że jeszcze pięć lat temu to ona ucinała wszelkie dyskusje o ewentualnym członkostwie Ukrainy w NATO” - wspomina autor.

O działaniach Putina nie tylko podczas ostatniego szczytu G20 pisze Piotr Cywiński w najnowszym numerze największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce - „wSieci” w sprzedaży od 24 listopada br., także w formie e-wydania na:

http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Ryb

Fot. [kremlin.ru]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook