Jedynie prawda jest ciekawa


„wSieci”: Sen czarnej owcy, czyli samotny jak Putin

26.11.2014

W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” Piotr Cywiński pisze o samotności Putina na ostatnim szczycie G20, który odbył się w Australii.

„Przedwczesne opuszczenie szczytu przez Putina uznano na Zachodzie za dowód, iż odbił się on od muru dezaprobaty dla swojej polityki, w samej Rosji zaś zinterpretowano to jako „sukces” prezydenta” - pisze Piotr Cywiński o ostatnim spotkaniu przywódców najbogatszych państw.

Publicysta przywołuje sytuacje z udziałem prezydenta Rosji, które były przykładem jego pozaprotokolarnych manifestacji. „Różnojęzycznych gości zwykł przyjmować na Kremlu, rozsiadając się w fotelu w lekceważącym rozkroku, bez uprzedzenia opóźnia swe wizyty, jak np. w Berlinie, gdyż po drodze wpadł do Mińska, by się przywitać z Aleksandrem Łukaszenką, to znów – jak w Soczi ku przerażeniu Angeli Merkel – wpuszcza do sali labradorkę, wiedząc, że kanclerz Niemiec ma od dzieciństwa uraz do psów z powodu pogryzienia”- przypomina Piotr Cywiński.

W kontekście przebiegu szczytu G20, autor wskazuje na rezultaty aktywności przedstawicieli państw w sprawie ostatnich działań Rosji. „Nocne rozmowy Merkel z Putinem w cztery oczy, potem w sześć, z udziałem nowego szefa Komisji UE Jeana-Claude’a Junckera, którym notabene prezydent Rosji jak zwykle kazał na siebie czekać, zaczepki premiera Abbotta o odpowiedzialności za zestrzelenie malezyjskiego samolotu nad Ukrainą, i wciąż ta sama retoryka niekoronowanego cara: to nie on jest winien zaostrzenia sytuacji, lecz Zachód, który wszczyna nową zimną wojnę” - opisuje Piotr Cywiński.

Dziennikarz pisze również o relacjach Putina z przedstawicielami krajów BRICS. „Jedni stronili od Putina, inni otaczali go kółeczkiem i ucinali sobie z nim wesołe pogawędki. W rewanżu prezydent zaprosił szefów rządów krajów BRICS (skrót od pierwszych liter państw tej grupy: Brazylii, Rosji, Indii, Chin i Afryki Południowej) do baszkirskiej Ufy na spotkanie w lipcu przyszłego roku. Ich relacje rozwijają się „wzorcowo” – zaznacza publicysta.

W tekście przypomniano także o „izolowaniu” Putina przez zachodnich polityków. „François Hollande, prezydent Francji budującej okręty dla rosyjskiej marynarki, zwracał się w Brisbane do przyjaciela z Moskwy per „cher (kochany, drogi) Władimirze”, z kolei premier Włoch Matteo Renzi zaprosił go na wystawę Expo 2015 w Mediolanie. Na tym tle komentarze kanclerz Merkel jawią się wręcz jako niebywale twarde. Tym bardziej że jeszcze pięć lat temu to ona ucinała wszelkie dyskusje o ewentualnym członkostwie Ukrainy w NATO” - wspomina autor.

O działaniach Putina nie tylko podczas ostatniego szczytu G20 pisze Piotr Cywiński w najnowszym numerze największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce - „wSieci” w sprzedaży od 24 listopada br., także w formie e-wydania na:

http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Ryb

Fot. [kremlin.ru]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook