Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": Rządowy pakiet obowiązkowy

28.11.2016

Stanisław Janecki o pięciu najważniejszych sprawach, które pilnie musi załatwić polski rząd.

Pięć spraw, które rząd Beaty Szydło powinien załatwić pilnie, i pięć celów ważnych strategicznie – wylicza najważniejsze zadania dla polskiego rządu Stanisław Janecki na łamach odświeżonego tygodnika „wSieci”.

 

Stanisław Janecki w swoim materiale wskazuje najważniejsze zadania stojące przed gabinetem Beaty Szydło. Zauważa, że […] często bieżące zarządzanie państwem nie pozwala trafnie wskazać priorytetów czy wybrać tego, co konieczne. 

 

Rząd Beaty Szydło nie może sobie pozwolić na to, by roczne straty budżetu z tytułu unikania podatku CIT, szczególnie przez zagraniczne podmioty, wynosiły już ponad 45 mld zł rocznie. […] Rząd nie może też pozwolić na niepłacenie podatku VAT w obecnej skali oraz na jego wyłudzanie – wymienia Janecki sprawy ważne, które wymagają szybkich działań rządu. Pisze także: Pilnym celem rządu Beaty Szydło powinno być znaczące wzmocnienie służb kontrwywiadu i wywiadu. Nie chodzi tylko o to, żeby wiedzieć o zagrożeniach, lecz również aby je ograniczać, szczególnie bardzo rozbudowaną agenturę wpływu. Przerwanie tego nie wynika ze szpiegomanii czy przewrażliwienia, ale bez tego nie będziemy bezpieczni, nie będziemy się szybko rozwijać. […] Bardzo ważna już teraz jest sfera promocji Polski na zewnątrz oraz obrony jej dobrego imienia. Jednym z priorytetów rządu Beaty Szydło powinno być powołanie sieci fundacji i instytutów broniących polskich interesów oraz promujących polską kulturę (poprzez stypendia, granty, projekty badawcze etc.), umożliwiających naukę naszego języka, przyciągających do Polski nie tylko turystów.

 

Publicysta wskazuje również na problem dominacji obcego kapitału w polskich mediach a także na wciąż silną w polskim sądownictwie pozycję dzieci i wnuków […] współpracowników bezpieki oraz utrwalaczy „władzy ludowej”, które przejęły ich system wartości, ich lojalności oraz sposób myślenia.
Stanisław Janecki pisze także o ważnych celach strategicznych stojących przed ekipą rządzącą: Ważnym celem strategicznym rządu powinno być też stworzenie nowoczesnej infrastruktury, pomyślanej pod szybki rozwój, i to na co najmniej kilka dekad. I nie chodzi tylko o drogi, koleje czy lotniska, lecz także o infrastrukturę opartą na najnowocześniejszych technologiach. Tylko państwa posiadające nowoczesną infrastrukturę będą się liczyć w niedalekiej przyszłości w międzynarodowej rywalizacji i tylko do takich państw będą napływały najbardziej wartościowe inwestycje. […] Chodzi o to, żeby właściwie cała Polska była jednym wielkim parkiem technologicznym. Nowoczesna infrastruktura ułatwi zresztą także komfort życia, zmieni funkcjonowanie nie tylko urzędów, lecz także firm oraz instytucji.

Więcej o zadaniach dla polskiego rządu, jakie stawia Stanisław Janecki, w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”. Już 28 listopada, także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.
 

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook