Jedynie prawda jest ciekawa


„wSieci”: Rosja rozbija NATO

18.10.2014

W swojej agresji informacyjnej skierowanej przeciwko statutowym obowiązkom NATO zapewnienia Polsce bezpieczeństwa Moskwa manipuluje opinią publiczną, stosując demagogiczną narrację, która nie ma żadnych podstaw prawnych - pisze w tygodniku „wSieci” prawnik Maria Szonert - Binienda.

Rosja usprawiedliwia swój powrót do polityki imperialistycznego ekspansjonizmu w Europie Środkowo - Wschodniej zagrożeniem ze strony NATO. Wręcz żąda od Sojuszu Północnoatlantyckiego, aby kraje naszego regionu, w szczególności Polska i republiki bałtyckie, pozostały de facto strefą zdemilitaryzowaną. Powołuje się przy tym na rzekome rozmowy i deklaracje w tej sprawie, przekonując opinię publiczną, że w przeciwnym razie bezpieczeństwo Rosji będzie zagrożone. W efekcie rosyjskiej presji politycznej kierownictwo NATO przez 15 lat skutecznie powstrzymuje się od rozwijania infrastruktury obronnej na terenie Polski oraz uchyla się od rozmieszczenia znaczących sił bojowych w naszym kraju. Warto przy tym podkreślić, że NATO nie stosuje podobnej zasady w stosunku do Bułgarii i Rumunii przyjętych do sojuszu pięć lat później. W wyniku pozaprawnych działań Rosji skutecznie paraliżujących zobowiązania sojusznicze NATO wobec Polski nasz kraj ma status członka gorszej kategorii nawet w stosunku do innych państw naszego regionu. Na dziś NATO nie zapewnia Polsce podstawowych warunków bezpieczeństwa wynikających z aktu przystąpienia naszego kraju do traktatu północnoatlantyckiego w 1999 r. To rezultat faktycznego weta Rosji w tej sprawie.

CAŁY ARTYKUŁ w tygodniku wSieci. POLECAMY także w formie e-wydania.

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook