Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

"wSieci": Przemysł pogardy atakuje Dudę

16.08.2015

"Prezydenturę Andrzeja Dudy poddano już sprawdzonej platformerskiej tresurze medialnej."

W nowym wydaniu „wSieci” - największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce. Cel: Prezydent – Marzena Nykiel opisuje, jak Platforma i jej media chcą dopaść Andrzeja Dudę.

"Walec pogardy rozpędzony. Prezydenturę Andrzeja Dudy poddano już sprawdzonej platformerskiej tresurze medialnej. III RP walczy o przetrwanie. Posunie się do każdej skrajności" — pisze redaktor naczelna wPolityce.pl.

Bronisław Wildstein z kolei odpowiada na pytanie: dlaczego w Polsce będzie trwał przemysł pogardy.

"Establishment III RP jak ognia unika racjonalnej debaty. Zastępuje ją propagandą i przemocą symboliczną. Istotnym jej elementem jest ośmieszenie opozycji. Wykorzystuje w tym celu ogromną przewagę w mediach i instytucjach kultury. Nawet po wygraniu wyborów przez PiS zrównoważenie wpływów w środowiskach opiniotwórczych zajmie dużo czasu" — zauważa publicysta.

W tygodniku także rozmowa Jacka i Michała Karnowskich z Jerzym Polaczkiem, posłem Prawa i Sprawiedliwości, byłym ministrem transportu, który ujawnia: PiS zamierza anulować przetarg na śmigłowce.

"Sprawa zakupu śmigłowców nie jest zamknięta. To będzie przedmiot decyzji nowej ekipy rządowej. Tym bardziej że stawka jest wysoka. Kupując caracale, wysyłamy całemu światu sygnał, że nie warto u nas lokować produkcji."

W najnowszym wydaniu Marcin Wikło opisuje pierwszą po zaprzysiężeniu podróż z prezydentem Andrzejem Dudą.

"Jeszcze jako kandydat obiecał, że odwiedzi wszystkie powiaty w Polsce. W kampanii wyborczej to się nie udało, dlatego nie ma mowy o odpoczynku" — podkreśla dziennikarz.

Redakcja tygodnika „wSieci” dotarła także do niepublikowanego raportu Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego na temat Komisji Nadzoru Finansowego.

"Treść tego dokumentu bije głównie w byłego szefa tego urzędu Stanisława Kluzę" — ujawnia redaktor naczelny „Gazety Bankowej”, Wojciech Surmacz.

Z kolei Cezary Kowalski zastanawia się czy możliwy jest piłkarski bojkot Rosji. -

"Czy może dojść do odwołania piłkarskich mistrzostw świata w Rosji w 2018 r.? Czy na turnieju zabraknie holenderskiej reprezentacji?" — analizuje komentator sportowy.

Problem niedoinwestowanej energetyki porusza Teresa Wójcik.

"Tym razem jeszcze uniknęliśmy katastrofy. Jeżeli jednak nie uporamy się z modernizacją naszego systemu energetycznego, to za kilka lat blackout może nam mocno utrudnić życie. W 2016 r. z krajowego systemu energetycznego wypadnie ok. 3 000 MW mocy" — podkreśla dziennikarka.

Nowy numer tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 17 sierpnia br., teraz także w formie e-wydania dostępnego na tablety i smartfony w AppStore i Google Play. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację wSieci, działającą na platformach iOS i Android. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Słowa kluczowe:

wSieci

,

pogarda

,

Andrzej Duda

Warto poczytać

 1. wsieci-extra 30.03.2017

  Nowe "wSieci Extra"!

  Sieć Przyjaciół to społeczność czytelników serwisu wPolityce.pl i tygodnika „wSieci”.

 2. boj 30.03.2017

  "wSieci": Bój o MSZ

  Konrad Kołodziejski o poważnych zmianach w resorcie.

 3. zybert2017303 30.03.2017

  Zybertowicz: Wojna informacyjna prowadzona przez Rosję

  - Ostrzelanie konsulatu i próba zaaranżowania fałszywej rozmowy prezydentów Polski i Ukrainy to elementy wojny informacyjnej prowadzonej przez Rosję — tak wczorajsze wydarzenia ocenił prof. Andrzej Zybertowicz.

 4. 1280px-AdamMichnik2012 30.03.2017

  Michnik: „ Kaczyński zrobi wszystko, żeby zniszczyć naszą gazetę”

  Adam Michnik udzielił wywiadu austriackiej gazecie „der Standard”, w którym stwierdził, że kłopoty "Gazety Wyborczej" są efektem działań prezesa PiS.

 5. bied11 30.03.2017

  Biedroń: Prior robił "porządek" w redakcjach

  Tajemniczy człowiek z Niemiec Peter Prior robił czystki w redakcjach gazet i wpływał na materiały prasowe, które w nich się ukazywały.

 6. jachvw 30.03.2017

  Jachowicz: Petru przygotowuje jakąś niespodziankę

  Jachowicz żartuje, że nie spał kilka nocy, bo martwił się, kto będzie premierem.

 7. met33 30.03.2017

  Abp Głódź: Chrześcijaństwo z Polski promieniuje na zewnątrz

  Chrześcijaństwo z Polski faktycznie promieniuje na zewnątrz i nie możemy nosić w sobie kompleksu - mówi w rozmowie z KAI abp Sławoj Leszek Głódź.

 8. flickrrrr-moody 29.03.2017

  Szewczak: Róbmy swoje, róbmy swoje

  "Dramat, nieszczęścia, upadek i bankructwa wieścił mistrz tanich frazesów prof. Leszka Balcerowicz i jego uczeń, ignorant ekonomiczny".

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook