Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": Przemysł pogardy atakuje Dudę

16.08.2015

"Prezydenturę Andrzeja Dudy poddano już sprawdzonej platformerskiej tresurze medialnej."

W nowym wydaniu „wSieci” - największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce. Cel: Prezydent – Marzena Nykiel opisuje, jak Platforma i jej media chcą dopaść Andrzeja Dudę.

"Walec pogardy rozpędzony. Prezydenturę Andrzeja Dudy poddano już sprawdzonej platformerskiej tresurze medialnej. III RP walczy o przetrwanie. Posunie się do każdej skrajności" — pisze redaktor naczelna wPolityce.pl.

Bronisław Wildstein z kolei odpowiada na pytanie: dlaczego w Polsce będzie trwał przemysł pogardy.

"Establishment III RP jak ognia unika racjonalnej debaty. Zastępuje ją propagandą i przemocą symboliczną. Istotnym jej elementem jest ośmieszenie opozycji. Wykorzystuje w tym celu ogromną przewagę w mediach i instytucjach kultury. Nawet po wygraniu wyborów przez PiS zrównoważenie wpływów w środowiskach opiniotwórczych zajmie dużo czasu" — zauważa publicysta.

W tygodniku także rozmowa Jacka i Michała Karnowskich z Jerzym Polaczkiem, posłem Prawa i Sprawiedliwości, byłym ministrem transportu, który ujawnia: PiS zamierza anulować przetarg na śmigłowce.

"Sprawa zakupu śmigłowców nie jest zamknięta. To będzie przedmiot decyzji nowej ekipy rządowej. Tym bardziej że stawka jest wysoka. Kupując caracale, wysyłamy całemu światu sygnał, że nie warto u nas lokować produkcji."

W najnowszym wydaniu Marcin Wikło opisuje pierwszą po zaprzysiężeniu podróż z prezydentem Andrzejem Dudą.

"Jeszcze jako kandydat obiecał, że odwiedzi wszystkie powiaty w Polsce. W kampanii wyborczej to się nie udało, dlatego nie ma mowy o odpoczynku" — podkreśla dziennikarz.

Redakcja tygodnika „wSieci” dotarła także do niepublikowanego raportu Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego na temat Komisji Nadzoru Finansowego.

"Treść tego dokumentu bije głównie w byłego szefa tego urzędu Stanisława Kluzę" — ujawnia redaktor naczelny „Gazety Bankowej”, Wojciech Surmacz.

Z kolei Cezary Kowalski zastanawia się czy możliwy jest piłkarski bojkot Rosji. -

"Czy może dojść do odwołania piłkarskich mistrzostw świata w Rosji w 2018 r.? Czy na turnieju zabraknie holenderskiej reprezentacji?" — analizuje komentator sportowy.

Problem niedoinwestowanej energetyki porusza Teresa Wójcik.

"Tym razem jeszcze uniknęliśmy katastrofy. Jeżeli jednak nie uporamy się z modernizacją naszego systemu energetycznego, to za kilka lat blackout może nam mocno utrudnić życie. W 2016 r. z krajowego systemu energetycznego wypadnie ok. 3 000 MW mocy" — podkreśla dziennikarka.

Nowy numer tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 17 sierpnia br., teraz także w formie e-wydania dostępnego na tablety i smartfony w AppStore i Google Play. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację wSieci, działającą na platformach iOS i Android. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook