Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": Prowokator Hadacz

06.03.2017

Dziennikarze "wSieci" odkrywają prawdę o Andrzeju Hadaczu.

W najnowszym numerze tygodnika „wSieci” Marek Pyza i Marcin Wikło odkrywają prawdę o Andrzeju Hadaczu, o którym głośno się „zrobiło” podczas ostatniej kampanii prezydenckiej w Polsce. Na początku próbowano nam wmówić, że to po prostu niezrównoważony jegomość. Gdy ujawniliśmy jego rolę w prowokacji przeciwko Andrzejowi Dudzie, stało się jasne, że mamy do czynienia z najemnikiem do politycznych machlojek. Teraz wiemy także o jego współpracy z aparatem PRL. Nie dziwi więc, że to właśnie Andrzej Hadacz został wytypowany przez PO do brudnej gry w celu definitywnego wyeliminowania opozycji – pisze dziennikarze w okładkowym materiale tygodnika.

W artykule Marek Pyza i Marcin Wikło piszą o swoich odkryciach dotyczących działalności Andrzeja Hadacza - człowieka, o którym dziś jest dość cicho, ale jego działania sprzed zaledwie kilku lat były chętnie podejmowane przez media. Pomógł Platformie Obywatelskiej w 2010 r. pod krzyżem na Krakowskim Przedmieściu, gdzie wcielił się w rolę obłąkanego pisowskiego fanatyka. W 2011 r. pomógł PO w kampanii parlamentarnej, gdy partia w swoim spocie wykorzystała scenę z nim w roli głównej przed Pałacem Prezydenckim. W 2015 r. wspomógł upadające ugrupowanie Ewy Kopacz jeszcze raz – gdy za obietnicę mieszkania wywołał burdę w gmachu TVP przed debatą prezydencką – miał sprowokować sztabowców Andrzeja Dudy, dać się pobić.

Dziennikarze w artykule obnażają współprace z Hadacza z komunistyczną milicją i zauważają, że nie jest tylko przypadkowym prowokatorem. Wcześniej nazywał się Dobosz (po ojcu). Pod takim nazwiskiem widnieje w archiwach Instytutu Pamięci Narodowej. W kartotece ogólnoinformacyjnej IPN zachowała się tylko jedna karta ze skanem mikrofilmu […] Dowiadujemy się z niej, że teczka personalna TW „Hatka” (wcześniej w mediach mylnie podawano pseudonim „Matka”) znajdowała się w Pionie Kryminalnym RUSW Jastrzębie-Zdrój.

Pyza i Wikło wprawdzie zauważają, że współpraca Hadacza z komunistycznym systemem dla wielu komentatorów nie okazała się sensacją, to na jago działalność nowe światło rzuca inna sprawa. Oto okazuje się, że służby specjalne interesowały się nim na początku sierpnia 2010 r. Tuż przed zaprzysiężeniem Bronisława Komorowskiego na prezydenta (6 sierpnia) jedna ze służb pozyskała pełną wiedzę o przeszłości Andrzeja Hadacza. Rodzą się pytania: dlaczego właśnie wtedy i dlaczego właśnie nim się zainteresowano? Jakie plany z nim wiązano? Największa partia opozycyjna mogła wtedy budzić ciepłe uczucia, to ona poniosła w Smoleńsku największe straty. Czy Hadacz miał dopomóc w propagandowej operacji zohydzenia PiS, przedstawiając jego sympatyków jako zdziwaczałych dewotów, dzikusów, „smoleńską sektę”?

Dziennikarze oceniają, że wykrzyczane przez Hadacza słowa: „Tusk albo Komorowski – w łeb!”, podczas jednej awantur na Krakowskim Przedmieściu w 2010 r. doskonale spełniły swoje zadanie. Ta scena przejdzie do historii rok później, gdy w czasie parlamentarnej kampanii wyborczej Platforma wypuści spot, w którym chce pokazać, że PiS to partia stadionowych chuliganów, agresywnych starców, niebezpiecznych fanatyków. W 30-sekundowym klipie Hadacz pojawia się dwukrotnie. Drugi raz wrzeszcząc w tłumie: „Nienawidzę ich!”. Jest obsadzony w roli „typowego” wyborcy Prawa i Sprawiedliwości. Wściekły i odpychający.

Marek Pyza i Marcin Wikło opisują również późniejsze akcje prowokatora. Zauważają także, że […] całe jego dossier od 2010 r., a także nowe informacje z czasów Polski Ludowej wyraźnie wskazują, że to człowiek przeznaczony do zadaniowania. Przez kogo? Tak się jakoś składało, że zdecydowana większość jego aktywności, które znamy, zazwyczaj wychodziła – lub miała wychodzić – na dobre rządzącej wtedy Platformie Obywatelskiej.

Więcej o Andrzeju Hadaczu w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, dostępnym w sprzedaży od 6 marca br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Zapraszamy też do subskrypcji tygodnika w Sieci Przyjaciół – www.siecprzyjaciol.pl.

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook