Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": Prowokator Hadacz

06.03.2017

Dziennikarze "wSieci" odkrywają prawdę o Andrzeju Hadaczu.

W najnowszym numerze tygodnika „wSieci” Marek Pyza i Marcin Wikło odkrywają prawdę o Andrzeju Hadaczu, o którym głośno się „zrobiło” podczas ostatniej kampanii prezydenckiej w Polsce. Na początku próbowano nam wmówić, że to po prostu niezrównoważony jegomość. Gdy ujawniliśmy jego rolę w prowokacji przeciwko Andrzejowi Dudzie, stało się jasne, że mamy do czynienia z najemnikiem do politycznych machlojek. Teraz wiemy także o jego współpracy z aparatem PRL. Nie dziwi więc, że to właśnie Andrzej Hadacz został wytypowany przez PO do brudnej gry w celu definitywnego wyeliminowania opozycji – pisze dziennikarze w okładkowym materiale tygodnika.

W artykule Marek Pyza i Marcin Wikło piszą o swoich odkryciach dotyczących działalności Andrzeja Hadacza - człowieka, o którym dziś jest dość cicho, ale jego działania sprzed zaledwie kilku lat były chętnie podejmowane przez media. Pomógł Platformie Obywatelskiej w 2010 r. pod krzyżem na Krakowskim Przedmieściu, gdzie wcielił się w rolę obłąkanego pisowskiego fanatyka. W 2011 r. pomógł PO w kampanii parlamentarnej, gdy partia w swoim spocie wykorzystała scenę z nim w roli głównej przed Pałacem Prezydenckim. W 2015 r. wspomógł upadające ugrupowanie Ewy Kopacz jeszcze raz – gdy za obietnicę mieszkania wywołał burdę w gmachu TVP przed debatą prezydencką – miał sprowokować sztabowców Andrzeja Dudy, dać się pobić.

Dziennikarze w artykule obnażają współprace z Hadacza z komunistyczną milicją i zauważają, że nie jest tylko przypadkowym prowokatorem. Wcześniej nazywał się Dobosz (po ojcu). Pod takim nazwiskiem widnieje w archiwach Instytutu Pamięci Narodowej. W kartotece ogólnoinformacyjnej IPN zachowała się tylko jedna karta ze skanem mikrofilmu […] Dowiadujemy się z niej, że teczka personalna TW „Hatka” (wcześniej w mediach mylnie podawano pseudonim „Matka”) znajdowała się w Pionie Kryminalnym RUSW Jastrzębie-Zdrój.

Pyza i Wikło wprawdzie zauważają, że współpraca Hadacza z komunistycznym systemem dla wielu komentatorów nie okazała się sensacją, to na jago działalność nowe światło rzuca inna sprawa. Oto okazuje się, że służby specjalne interesowały się nim na początku sierpnia 2010 r. Tuż przed zaprzysiężeniem Bronisława Komorowskiego na prezydenta (6 sierpnia) jedna ze służb pozyskała pełną wiedzę o przeszłości Andrzeja Hadacza. Rodzą się pytania: dlaczego właśnie wtedy i dlaczego właśnie nim się zainteresowano? Jakie plany z nim wiązano? Największa partia opozycyjna mogła wtedy budzić ciepłe uczucia, to ona poniosła w Smoleńsku największe straty. Czy Hadacz miał dopomóc w propagandowej operacji zohydzenia PiS, przedstawiając jego sympatyków jako zdziwaczałych dewotów, dzikusów, „smoleńską sektę”?

Dziennikarze oceniają, że wykrzyczane przez Hadacza słowa: „Tusk albo Komorowski – w łeb!”, podczas jednej awantur na Krakowskim Przedmieściu w 2010 r. doskonale spełniły swoje zadanie. Ta scena przejdzie do historii rok później, gdy w czasie parlamentarnej kampanii wyborczej Platforma wypuści spot, w którym chce pokazać, że PiS to partia stadionowych chuliganów, agresywnych starców, niebezpiecznych fanatyków. W 30-sekundowym klipie Hadacz pojawia się dwukrotnie. Drugi raz wrzeszcząc w tłumie: „Nienawidzę ich!”. Jest obsadzony w roli „typowego” wyborcy Prawa i Sprawiedliwości. Wściekły i odpychający.

Marek Pyza i Marcin Wikło opisują również późniejsze akcje prowokatora. Zauważają także, że […] całe jego dossier od 2010 r., a także nowe informacje z czasów Polski Ludowej wyraźnie wskazują, że to człowiek przeznaczony do zadaniowania. Przez kogo? Tak się jakoś składało, że zdecydowana większość jego aktywności, które znamy, zazwyczaj wychodziła – lub miała wychodzić – na dobre rządzącej wtedy Platformie Obywatelskiej.

Więcej o Andrzeju Hadaczu w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, dostępnym w sprzedaży od 6 marca br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Zapraszamy też do subskrypcji tygodnika w Sieci Przyjaciół – www.siecprzyjaciol.pl.

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 3. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 4. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook