Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

"wSieci": Prof. Nowak o czarodziejskim flecie Platformy

23.09.2014

System Tuska został zbudowany na dzieleniu Polaków.

W najnowszym numerze tygodnika „wSieci” systemem Tuska po siedmiu latach rządów Platformy podsumowuje historyk prof. Andrzej Nowak.

Autor w interesującym eseju przypomina obietnice stawiane przez premiera przed wyborami, a także zmianę w kursie polityki po osiągnięciu celu.

"Znikają stocznie – nie martwmy się, zapewniał przed wyborami w 2009 r. premier – przyjdzie katarski inwestor…I już nie ma problemu. Po wyborach nie ma stoczni, nie ma inwestora (i, okazuje się, nigdy go nie było). Przed wyborami samorządowymi w 2010 Chińczycy zbudują nam autostrady! A po wyborach… Zniknęli Chińczycy. Ale wybory zostały wygrane. Zdawało się, że największego oszustwa tego rządu nie będzie można ukryć" - pisze Andrzej Nowak.

Autor artykułu analizuje retorykę, którą przez siedem lat rządów posługiwała się obecna władza.

"Ta władza z podsycania niezgody uczyniła swój czarnoksięski flet. Jego melodią silniejszym obiecuje zabawę, słabszych odsyła do getta. Tak, pojawił się dosłownie taki pomysł usłużnego socjologa, który na łamach „Gazety Wyborczej” zaproponował nie tak dawno, by wydzielić jakiś rezerwat w Polsce dla „pisowskiej dziczy”, dla tych 30 proc. wyborców, którzy uparcie nie dają się przekonać, że żyją pod rządem najlepszym z możliwych" - wskazuje profesor.

Andrzej Nowak przypomina również, w jaki sposób kształtowały się relacje z Rosją.

"Była miłość z Putinem przypieczętowana nad smoleńskimi grobami. Podporządkowany Władimirowi Władimirowiczowi wielki portal Gazieta.ru nazwał nawet w związku z tym Tuska „naszym człowiekiem w Warszawie”. (…) Kiedy armia rosyjska ćwiczyła na manewrach „Zachód”, w obecności polskich obserwatorów!, taktyczny atak nuklearny na Warszawę, był to wrzesień 2009 r. Minister rządu Tuska zapewniał na łamach „Gazety Wyborczej”, że Rosja nigdy nie była nam tak życzliwa, tak demokratyczna i tak miłująca wolność jak właśnie w owym momencie" - wyjawia autor.

I puentuje:

"System Tuska polega na dzieleniu, rozbijaniu, maksymalnym antagonizowaniu Polaków."

O propagandzie, niespełnionych obietnicach rządu Donalda Tuska pisze Andrzej Nowak w najnowszym numerze tygodnika w sprzedaży od 22 września br., także w formie e-wydania na www.wsieci.pl/e-wydanie.

svit

[YT]

Warto poczytać

 1. Google1477x83143-2016 28.10.2016

  "wSieci": Zacięta walka o Nowy Porządek Świata

  "Dla amerykańskiego mainstreamu jest ważne, by USA były globalną wioską, w której, jak u Orwella, po wypędzeniu ludzi światowym folwarkiem będą rządzić świnie".

 2. malejonek 28.10.2016

  Malejonek: Byliśmy w przedsionku piekła

  "To jest konflikt biblijny, który wchodzi już w rozumienie apokaliptyczne".

 3. januskorminwikke 28.10.2016

  Korwin-Mikke: Clinton to zimna suka

  "Hillary Clinton to zimna suka, ona doprowadzi do wojny".

 4. 1232sdasdasd222 28.10.2016

  Wildstein: Dziennikarze chcą walczyć z PiS!. WIDEO

  "Mamy do czynienia z ludźmi, którzy nie cofną się przed niczym, aby walczyć o odzyskanie szeroko pojętej władzy".

 5. kukiz-mucha 28.10.2016

  Kukiz: Mija 66. rocznica skoku władzy na prywatne pieniądze

  "28 października 1950 roku rozpoczął się proces zagrabiania naszych pieniędzy przez zmieniające się rządy i ich zaplecza w postaci aparatu urzędniczego".

 6. sadsadasd 28.10.2016

  Ziemkiewicz: Niech da pani w mordę wszystkim KOD-ziarzom!

  Na spotkaniu Michnika z KOD było sympatycznie, dopóki młody człowiek, wychodząc z sali, nie rzucił "do widzenia, panie Adamie, pan brata pozdrowi".

 7. dgfdfgfdg 27.10.2016

  Ks. Chrostowski: "Rzetelna polityka historyczna jest obowiązkiem". WIDEO

  "Mądra i rzetelna polityka historyczna jest obowiązkiem. Jej brak stanowi wielki grzech zaniechania skutkujący ignorancją, bezmyślnością i bezradnością".

 8. kowalczyk 27.10.2016

  "wSieci": Kowalczyk miała rację

  Cezary Kowalski we "wSieci" o aferze dopingowej w norweskiej kadrze narciarek.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook