Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": Prawda nas wyzwoli

25.02.2016

Cichy władca III RP zostawił w tekturowych pudłach narzędzie swej potęgi. Rzeczpospolita właśnie odzyskuje władzę nad samą sobą - pisze Maciej Pawlicki na łamach tygodnika "wSieci".

"Dla idei porządkującej Rzeczpospolitą to przewrót właściwie kopernikański. Dotąd świat kręcił się wokół bohaterskiego Lecha Wałęsy, który sam jeden obalił komunizm, za to kochają go wszyscy Polacy oraz nieodmiennie podziwia cała galaktyka. Tak będzie po wieczność. I tylko źli, zaślepieni nienawiścią ludzie, jakieś paskudne Galileusze, kwestionują jedynie słuszną wałęsocentryczność. I oto nagle — przez wiele lat jakoś leniwi, nieśmiali i bierni prokuratorzy z Instytutu Pamięci Narodowej — zostali zmuszeni do przejęcia „pudeł Kiszczaka”. I to zmuszeni przez samą wdowę po ojcu założycielu III RP. Jakby chciała się ona pozbyć z domu tego założycielskiego kłamstwa, założycielskiego przekleństwa, jakie jej małżonek wraz z Adamem Michnikiem, Wojciechem Jaruzelskim, Bronisławem Geremkiem, Jackiem Kuroniem, Tadeuszem Mazowieckim, Aleksandrem Kwaśniewskim, Krzysztofem Kozłowskim, Stanisławem Cioskiem, Bronisławem Komorowskim, Donaldem Tuskiem i wieloma innymi tak skutecznie nałożyli na Rzeczpospolitą oraz kilkadziesiąt milionów jej obywateli" - pisze Maciej Pawlicki.

"Zapamiętajmy tę datę: 16 lutego 2016 r. Prawdziwy koniec postkomunizmu i jego państwowej emanacji, jaką jest III RP. Tego dnia Instytut Pamięci Narodowej wreszcie zechciał przyjąć niepodważalne dowody, że — wbrew złudzeniom wielu — nie żyliśmy w wolnym, niepodległym, samostanowiącym państwie. Że wiele działań i decyzji polskich władz — w tym prezydenta Rzeczypospolitej w latach 1990—1995 oraz premierów i ministrów kilku rządów — mogło być spowodowanych faktem istnienia w kartonowych pudłach Czesława Kiszczaka lub wręcz w Moskwie dowodów na to, że Lech Wałęsa i wielu innych liderów III RP było współpracownikami  komunistycznej, bezpośrednio podległej Moskwie tajnej policji" - dodaje.

Cały tekst Macieja Pawlickiego w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 22 lutego br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html. 


Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook