Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

"wSieci": Powstańcy ery smartfonów!

03.11.2014

Czy młodzi Polacy potrafiliby dziś walczyć za kraj?

"Wyobraźmy sobie, że wybucha wojna, a wojska wroga stają u naszych granic. Czy dzisiejsze 20-, 30-, 40-latki chwycą za broń i pójdą się bić, czy raczej kupią bilet na samolot i odlecą daleko stąd? Chcemy wierzyć, że większość, tak jak nasi bohaterowie, będzie bronić swojego domu i swojego państwa" – na łamach tygodnika „wSieci” o patriotyzmie młodych pisze Marcin Wikło.

Trudno jednoznacznie określić, jak zachowaliby się młodzi Polacy w obliczu realnego zagrożenia wojną. Nie ma żadnych wiarygodnych badań na ten temat. A przecież nawet gdyby były, to i tak wszystko zweryfikowałby moment decyzji – pisze Marcin Wikło zastanawiając się nad patriotyzmem młodego pokolenia.

Dziennikarz przytacza deklaracje przedstawicieli tej grupy. "W moim otoczeniu nie ma osób, które by powiedziały, że gdy przyjedzie Ruski czołgiem, to kupuję bilet i lecę stąd jak najdalej. Może mam szczęście do ludzi? – zastanawia się Szymon Huptyś. Ma 25 lat, mieszka w Krakowie. Skończył lingwistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim i językoznawstwo na uniwersytecie w Lejdzie w Holandii. – Mając kategorię A na pewno zostałbym powołany do służby. I na pewno nie robiłbym jakichś akrobatycznych ruchów, aby się z tego wymigać. Jak będzie trzeba, to będzie trzeba – zapewnia”.

„Karol Litwin pochodzi z Kielc, ale mieszka i pracuje w Lublinie. Tam skończył studia historyczne, próbuje robić doktorat. Ma 25 lat. – Na pewno byłbym w stanie walczyć. Zastanawiałem się nad tym, bo to jest duże poświęcenie, ale czemu mamy poświęcać swoje życie, jak nie temu, co kochamy – mówi. – Ojczyzna, rodzina, przyjaciele – to kochamy. I naszej miłości poświęcamy to, co jest dla nas najważniejsze, czyli także zdrowie i życie. W obronie tych wartości byłbym w stanie zrobić wszystko – deklaruje” – cytuje Wikło.

Czy młodzi chcą bronić kraju? – więcej na ten temat w najnowszym wydaniu największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce - „wSieci”, w sprzedaży od 3 listopada br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.  

Warto poczytać

 1. rozenek 26.03.2017

  Zawisza: Rozenek jest znanym manipulatorem

  Zawisza był gościem programu "Skandaliści" prowadzonego przez Agnieszkę Gozdyrę, w którym dyskutują ze sobą osoby o przeciwnych poglądach.

 2. tyggg 26.03.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” publicyści demaskują, jak daleko posunęła się ingerencja przedstawicieli zagranicznych podmiotów w serwowany Polakom przekaz medialny.

 3. wawrzyk-stefek 25.03.2017

  Prof. Wawrzyk: Deklaracja Rzymska sukcesem Polski

  Deklaracja Rzymska jest sukcesem Polski - uważa politolog z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Piotr Wawrzyk. Ale - jak podkreśla - jest to dokument bardzo ogólny, otwierający dopiero pole do rozmów.

 4. semkasalondzienn2503 25.03.2017

  Semka: "PO jak wampir wysysa ciało Nowoczesnej"

  "Opozycja zakłada, że  ugra coś na tym paliwie europejskim".

 5. piecha-stefff 25.03.2017

  Piecha o sieci szpitali: Nie możemy spodziewać się rewolucji

  Nie możemy spodziewać tego, że nagle służba zdrowia zacznie działać, jak w Holandii.

 6. kosinknknm 24.03.2017

  Kosiniak: PSL zapłacił ogromną cenę za koalicję z PO

  - Kiedy byliśmy w koalicji z Platformą udało nam się zablokować przynajmniej część liberalnych zapędów PO - przekonywał w rozmowie z portalem wPolityce.pl prezes PSL.

 7. shaded 24.03.2017

  Miriam Shaded: Korwin mnie zawiódł

  "Janusz Korwin Mikke mając za sobą wspaniałe idee, przetrwonił wielkie poparcie".

 8. cejro-stefff 24.03.2017

  Cejrowski o Merkel: Wielka baba nie upilnowała Holandii

  Wojciech Cejrowski o konflikcie na linii Ankara-Haga.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook