Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": Pokazali, że "Polska to My"

12.06.2016

Relacja z gali Liderzy Polskiej Gospodarności "Gazety Bankowej".

Gazeta Bankowa” w pierwszej edycji rankingu Liderzy Polskiej Gospodarności wyróżniła polskich przedsiębiorców, polityków, menedżerów i naukowców, którzy przyczynili się do budowania pozytywnego wizerunku Polski w kraju i za granicą – pisze o gali Liderzy Polskiej Gospodarności Nikola Bochyńska w nowym wydaniu tygodnika „wSieci”

31 maja w Domu Dochodowym w Warszawie zostały wręczone laury Liderów Polskiej Gospodarności – nagrody, które po raz pierwszy przyznał miesięcznik „Gazeta Bankowa”. Nominowanych w każdej z rankingowych kategorii wybrał zespół „Gazety Bankowej”. Redakcja brała pod uwagę całokształt ich działalności, zwracając baczną uwagę zwłaszcza na ostatni rok kalendarzowy. Laureatów wskazała zaś Rada Programowa „Gazety Bankowej” składająca się z wybitnych osobowości polskiego życia gospodarczego oraz dziennikarzy najstarszego na rynku magazynu ekonomicznego w Polsce – pisze autorka artykułu. Wymienia także poszczególnych zwycięzców, m.in.: Rozdano laury dla Integratorów 2016: brązowy otrzymał Przemysław Krych, założyciel i prezes Griffin Real Estate, srebrny trafił do Anny Rulkiewicz, prezes zarządu Lux Med sp. z o.o., a główne trofeum odebrał Michał Krupiński, prezes zarządu PZU SA. Nagrodę specjalną w tej kategorii dostał Andrzej Sosnowski, prezes zarządu KasyStefczyka. […] „Gazeta Bankowa” przyznała także Złoty Laur działającemu na rynku alternatywnym menedżerowi, którym w tym roku został Grzegorz Buczkowski, członek zarządu TUW SKOK i TU SKOK Życie SA. […] Tytuł Naukowca 2016 powędrował do prof. Eugeniusza Gatnara, członka Rady Polityki Pieniężnej. Drugie miejsce zdobył dr n. med. Tomasz Wołkowicz z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, a trzecie – dr inż. Włodzimierz Strupiński z Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych. Debiutantom roku 2016 nagrody wręczył Michał Karnowski, wiceprezes zarządu spółki Fratria, wydawcy „Gazety Bankowej”. Otrzymali je: Daniel Obajtek, prezes zarządu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (Złoty Laur), prof. Małgorzata Zaleska, prezes zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (Srebrny Laur), oraz Jacek Kurski, prezes zarządu Telewizji Polskiej SA (Brązowy Laur).

Autorka artykułu pisze także o uczestniczących w wydarzeniu gościach. Galę mającą uhonorować osiągnięcia wybitnych przedstawicieli polskiej gospodarki uświetniła obecność gościa specjalnego: wicepremiera i ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego, który w swoim przemówieniu wspomniał m.in. o potrzebie silnych polskich mediów narodowych. „My dopiero musimy je odbudować. Jest jednak zalążek i bardzo się z tego cieszę, że jest na czym budować prawdziwie polskie media. To prawdziwa radość, bo dla mnie nie ma ważniejszej sprawy niż budowanie polskiego kapitału, polskiej własności i dzięki temu silniejszej polskiej gospodarki” – te słowa wicepremier Mateusz Morawiecki kierował w stronę senatora Grzegorza Biereckiego. Jak mówił, kluczowym elementem jego zamierzeń gospodarczych jest współpraca biznesu z administracją rządową: „Ze swojej strony zapewniam, że jest to częścią Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Dalszą współpracę powinniśmy podnieść na wyższy poziom: odpowiednia legislacja, regulacje, wsparcie w ekspansji międzynarodowej, używanie funduszy agencji rozwojowych właśnie po to, żeby umożliwiać wam – przedsiębiorcom, naukowcom, innowatorom – osiąganie jak najwyższych szczytów i laurów w biznesie w Polsce. To nasz najważniejszy cel”.

W artykule „Zabezpieczanie majątku narodowego” publicyści portalu www.wgospodarce.pl piszą o wadze narodowego kapitału. O znaczeniu Towarzystw Ubezpieczeń Wzajemnych w budowaniu i utrzymaniu narodowego kapitału mówił Grzegorz Buczkowski, zarządzający TUW SKOK. Był on jednym z wyróżnionych laureatów w rankingu Liderów Polskiej Gospodarności, który dwa dni później w belgijskiej Gandawie stanął na czele organizacji AMICE łączącej ponad 100 europejskich TUW. – Polski rynek finansowy był zdominowany przez model ukształtowany pod kątem akcjonariuszy komercyjnych. Był traktowany jako miejsce inwestycji mających przynosić zwrot tym, którzy zaangażowali swój kapitał. TUW tego nie zapewniają. Z TUW korzyści czerpią ubezpieczeni, nie zewnętrzni akcjonariusze – podkreśla Grzegorz Buczkowski. Autorzy z portalu zauważają również, że […] polski rynek, podobnie jak rynek finansowy, kontrolowany jest w znacznym stopniu przez zagranicznych ubezpieczycieli. Wśród ważnych graczy są przede wszystkim spółki niemieckie, austriackie, uzupełniane przez marki z Włoch i Francji. Odzyskanie choć części z miliardowej puli, jaką w formie składek płacą spółki skarbu państwa, może być tylko początkiem przychodów, które wzmocnią naszą gospodarkę. Wzrost znaczenia polskich TUW może uczynić je podmiotami o skali i znaczeniu porównywalnym do towarzystw ubezpieczeń wzajemnych działających na rynku europejskim, a ten wart jest znacznie więcej. Przypisane składki, jakie na koniec 2014 r. zbierali ubezpieczyciele wzajemni z całej Europy, przekraczają 400 mld euro, a liczba ubezpieczonych to ponad 400 mln posiadaczy polis.

Więcej na temat rankingu i gali Liderów Polskiej Gospodarności „Gazety Bankowej” we „wSieci”, w sprzedaży już od 13 czerwca br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook