Jedynie prawda jest ciekawa


„wSieci”: PiS gra w grę „aż oni się wyłożą”

06.11.2014

„PiS gra w grę: 'aż oni się wyłożą'” - pisze na łamach tygodnika „wSieci” Piotr Zaremba, analizując kampanię wyborczą do wyborów samorządowych, które odbędą się już 16 listopada.

Publicysta pisma przekonuje, że największej partii opozycyjnej brakuje w aktualnej kampanii ofensywy, która pomogłaby pokonać Platformę. „Kiedy Ewę Kopacz namaszczono na premiera, politycy PiS gotowi byli otwierać butelki z szampanem. potem pomogli się jej wykreować. dziś zbyt często tańczą tak, jak zagra PO” - czytamy.

Zdaniem Zaremby partia kierowana przez Jarosława Kaczyńskiego nie wykorzystała szansy, by Ewę Kopacz wypunktować już na starcie jej premierowania. „Dogmat o Kopacz, którą trzeba zabić lekceważeniem, był tak przemożny, że zmarnowano tygodnie. Można było wykorzystać czas, kiedy czekała, żeby zostać premierem, przenicować jej polityczny życiorys, przypomnieć kuriozalne wpadki – w programie Tomasza Lisa jako minister zdrowia beształa chorych na raka, którym nagle prze- rwano kuracje. Mit był do podważenia na starcie. Nie pofatygowano się do archiwów, zaczekano, aż podbuduje ją siła premierowskiego urzędu, a i potem punktowano ją chaotycznie” - pisze publicysta „wSieci”.

To - w opinii Zaremby - widać również w kampanii. „Trudno znaleźć przykład, kiedy to PiS samo wybrałoby temat i reguły gry. Kiedy zajrzałoby za kulisy, powiedziałoby: a dla nas ważne jest co innego, a wy o tym nie chcecie rozmawiać. Zazwyczaj pada odpowiedź, że z własnymi tematami trudno się przebić. Zapewne, ale kto broni spróbować?” - zastanawia się dziennikarz.

Puentując, Zaremba przywołuje opinię jednego z polityków prawicy: „Ja się modlę, żeby Bóg dał mu jak najdłużej zdrowie. Dlaczego? Bo tylko jego można w tej partii przekonać do sensownych decyzji. A jeśli by go nie stało, PiS by się zmieniło w zbiór przypadkowych grupek pilnujących własnych interesów”.

Cała analiza Piotra Zaremby na łamach „wSieci”! Polecamy!

TK
[Fot. wSieci]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook