Jedynie prawda jest ciekawa

„wSieci”: PiS gra w grę „aż oni się wyłożą”

06.11.2014

„PiS gra w grę: 'aż oni się wyłożą'” - pisze na łamach tygodnika „wSieci” Piotr Zaremba, analizując kampanię wyborczą do wyborów samorządowych, które odbędą się już 16 listopada.

Publicysta pisma przekonuje, że największej partii opozycyjnej brakuje w aktualnej kampanii ofensywy, która pomogłaby pokonać Platformę. „Kiedy Ewę Kopacz namaszczono na premiera, politycy PiS gotowi byli otwierać butelki z szampanem. potem pomogli się jej wykreować. dziś zbyt często tańczą tak, jak zagra PO” - czytamy.

Zdaniem Zaremby partia kierowana przez Jarosława Kaczyńskiego nie wykorzystała szansy, by Ewę Kopacz wypunktować już na starcie jej premierowania. „Dogmat o Kopacz, którą trzeba zabić lekceważeniem, był tak przemożny, że zmarnowano tygodnie. Można było wykorzystać czas, kiedy czekała, żeby zostać premierem, przenicować jej polityczny życiorys, przypomnieć kuriozalne wpadki – w programie Tomasza Lisa jako minister zdrowia beształa chorych na raka, którym nagle prze- rwano kuracje. Mit był do podważenia na starcie. Nie pofatygowano się do archiwów, zaczekano, aż podbuduje ją siła premierowskiego urzędu, a i potem punktowano ją chaotycznie” - pisze publicysta „wSieci”.

To - w opinii Zaremby - widać również w kampanii. „Trudno znaleźć przykład, kiedy to PiS samo wybrałoby temat i reguły gry. Kiedy zajrzałoby za kulisy, powiedziałoby: a dla nas ważne jest co innego, a wy o tym nie chcecie rozmawiać. Zazwyczaj pada odpowiedź, że z własnymi tematami trudno się przebić. Zapewne, ale kto broni spróbować?” - zastanawia się dziennikarz.

Puentując, Zaremba przywołuje opinię jednego z polityków prawicy: „Ja się modlę, żeby Bóg dał mu jak najdłużej zdrowie. Dlaczego? Bo tylko jego można w tej partii przekonać do sensownych decyzji. A jeśli by go nie stało, PiS by się zmieniło w zbiór przypadkowych grupek pilnujących własnych interesów”.

Cała analiza Piotra Zaremby na łamach „wSieci”! Polecamy!

TK
[Fot. wSieci]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook