Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

„wSieci”: Pani prezydent pali się grunt pod nogami

17.02.2017
Google1477x83107-2017
„wSieci”: Pani prezydent pali się grunt pod nogami

Ustalenia prokuratury stawiają Hannę Gronkiewicz-Waltz w coraz bardziej dwuznacznym świetle – pisze Wojciech Biedroń na łamach nowego wydania tygodnika „wSieci”.

Ustalenia prokuratury stawiają Hannę Gronkiewicz-Waltz w coraz bardziej dwuznacznym świetle. Pani prezydent – jak wynika z ustaleń śledczych – wiedziała o przekrętach reprywatyzacyjnych co najmniej od 2008 r. – pisze Wojciech Biedroń na łamach nowego wydania tygodnika „wSieci”.

Narracja Hanny Gronkiewicz-Waltz i Platformy Obywatelskiej, z której wynika, że prezydent Warszawy nie miała pojęcia o aferze reprywatyzacyjnej, na naszych oczach rozpada się niczym domek z kart. Prokuratorzy, którzy badają sprawę tej afery, nie mają już najmniejszych wątpliwości, że przynajmniej część przekrętów odbywała się za wiedzą samej Hanny Gronkiewicz-Waltz – czytamy w tekście Wojciecha Biedronia.

Autor zadaje pytanie o to, dlaczego prezydent Warszawy nie przeciwstawiała się temu procederowi: Wiele wskazuje na to, że oplątana formalną i nieformalną siecią powiązań nie chciała ani nie mogła powstrzymać gigantycznego drenażu majątku państwowego. Tymczasem bez olbrzymiej machiny urzędniczej uwłaszczenie elit na wyłudzonych nieruchomościach nigdy nie miałoby miejsca. Świadczą o tym decyzje Hanny Gronkiewicz-Waltz, na których trop wpadli prokuratorzy. To przede wszystkim jej własne działania w związku z podejrzanymi decyzjami ratusza w sprawie reprywatyzacji, udział w procederze jej najbliższych współpracowników i oczywiście sprawa tzw. kamienicy Waltzów przy Noakowskiego 16.

Hannę Gronkiewicz-Waltz zdradziły w 2008 r. jej własne decyzje w sprawie najdroższej stołecznej nieruchomości, czyli terenu ogródków działkowych w rejonie ul. Kinowej, al. Stanów Zjednoczonych i al. Waszyngtona na warszawskim Grochowie. Warta niemal miliard złotych nieruchomość omal nie padła łupem firm Nowe Dzielnice i Projekt S. Jedynie determinacji śledczych z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga zawdzięczamy decyzję sądu, który uznał, że umowa sprzedaży praw i roszczeń do tej nieruchomości jest nieważna – przypomina autor tekstu w tygodniku „wSieci”.

Więcej o problemach Hanny Gronkiewicz-Waltz w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, dostępnym w sprzedaży od 13 lutego, także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e wydanie.html.

Zapraszamy też do subskrypcji tygodnika w Sieci Przyjaciół – www.siecprzyjaciol.pl

Warto poczytać

 1. wolneglosy 25.02.2017

  Andrzejewski: Przywołać sędziów do porządku

  W programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja sędzia Piotr Andrzejewski podkreślił, że sędziowie dziś nadużywają pojęcia autonomii administracji sądowej.

 2. kowalski 25.02.2017

  Kowalski o OMZRiK: "To skrzyżowanie ORMO i Gestapo"

  „Psychicznie chory jest objęty opieką medyczną, a pseudoartysta nie jest objęty nawet opieką prokuratora”

 3. mid-17223155 25.02.2017

  Szymański o klątwie: "Płaczę" nad publicznością

  Jak to możliwe, że na polskiej ziemi, wielu młodych ludzi tak nieprawdopodobnie dało się otumanić fałszywym, bezdusznym i po prostu głupim poglądom na sztukę, aktorstwo… piękno.

 4. trump-steff 25.02.2017

  Amerykanistka o Trumpie: " Zapowiedzi o zbliżeniu z Rosją nie będą realizowane"

  Widać już bardzo wyraźnie, że wszystkie zapowiedzi Donalda Trumpa o zbliżeniu z Rosją nie będą realizowane - mówi PAP amerykanistka prof. Paulina Matera. Jak dodaje, także "plotki o końcu NATO okazały się przesadzone", a Europa dostała zapewnienie o zaangażowaniu się USA w jej obronę.

 5. witrek 25.02.2017

  Gadowski: „Nam są potrzebni przyzwoici sędziowie”

  Ludzi traktowali jak bydło, ferowali wyroki jak chcieli - tak ocenił sędziów Witold Gadowski w najnowszym komentarzu tygodnia.

 6. krauzeprawda 24.02.2017

  Cywiński we "wSieci": W kupie siła!

  "Do dzieła, opozycjo! Łupy w juki, a juki wziąć w troki! Kupą, mości panowie! W kupie siła!"

 7. warzch 24.02.2017

  Warzecha: Pani Wyszyńska z głodu nie umrze

  Łukasz Warzecha w programie "Chłodnym Okiem" na antenie telewizji Republika skomentował zerwanie przez TVP współpracy z Julią Wyszyńską, która zagrała bulwersujące sceny w "Klątwie".

 8. sakiewicz-blogpres-rs 24.02.2017

  Sakiewicz: Kreml chce odwracać uwagę

  Tomasz Sakiewicz o tworzeniu przez Kreml specjalnych oddziałów do walki informacyjnej.

CS140fotMINI

Czas Stefczyka 140/2017

PDF (4,49 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook