Jedynie prawda jest ciekawa


„wSieci”: Pani prezydent pali się grunt pod nogami

17.02.2017

Ustalenia prokuratury stawiają Hannę Gronkiewicz-Waltz w coraz bardziej dwuznacznym świetle – pisze Wojciech Biedroń na łamach nowego wydania tygodnika „wSieci”.

Ustalenia prokuratury stawiają Hannę Gronkiewicz-Waltz w coraz bardziej dwuznacznym świetle. Pani prezydent – jak wynika z ustaleń śledczych – wiedziała o przekrętach reprywatyzacyjnych co najmniej od 2008 r. – pisze Wojciech Biedroń na łamach nowego wydania tygodnika „wSieci”.

Narracja Hanny Gronkiewicz-Waltz i Platformy Obywatelskiej, z której wynika, że prezydent Warszawy nie miała pojęcia o aferze reprywatyzacyjnej, na naszych oczach rozpada się niczym domek z kart. Prokuratorzy, którzy badają sprawę tej afery, nie mają już najmniejszych wątpliwości, że przynajmniej część przekrętów odbywała się za wiedzą samej Hanny Gronkiewicz-Waltz – czytamy w tekście Wojciecha Biedronia.

Autor zadaje pytanie o to, dlaczego prezydent Warszawy nie przeciwstawiała się temu procederowi: Wiele wskazuje na to, że oplątana formalną i nieformalną siecią powiązań nie chciała ani nie mogła powstrzymać gigantycznego drenażu majątku państwowego. Tymczasem bez olbrzymiej machiny urzędniczej uwłaszczenie elit na wyłudzonych nieruchomościach nigdy nie miałoby miejsca. Świadczą o tym decyzje Hanny Gronkiewicz-Waltz, na których trop wpadli prokuratorzy. To przede wszystkim jej własne działania w związku z podejrzanymi decyzjami ratusza w sprawie reprywatyzacji, udział w procederze jej najbliższych współpracowników i oczywiście sprawa tzw. kamienicy Waltzów przy Noakowskiego 16.

Hannę Gronkiewicz-Waltz zdradziły w 2008 r. jej własne decyzje w sprawie najdroższej stołecznej nieruchomości, czyli terenu ogródków działkowych w rejonie ul. Kinowej, al. Stanów Zjednoczonych i al. Waszyngtona na warszawskim Grochowie. Warta niemal miliard złotych nieruchomość omal nie padła łupem firm Nowe Dzielnice i Projekt S. Jedynie determinacji śledczych z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga zawdzięczamy decyzję sądu, który uznał, że umowa sprzedaży praw i roszczeń do tej nieruchomości jest nieważna – przypomina autor tekstu w tygodniku „wSieci”.

Więcej o problemach Hanny Gronkiewicz-Waltz w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, dostępnym w sprzedaży od 13 lutego, także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e wydanie.html.

Zapraszamy też do subskrypcji tygodnika w Sieci Przyjaciół – www.siecprzyjaciol.pl

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook