Jedynie prawda jest ciekawa

„wSieci”: Pani prezydent pali się grunt pod nogami

17.02.2017

Ustalenia prokuratury stawiają Hannę Gronkiewicz-Waltz w coraz bardziej dwuznacznym świetle – pisze Wojciech Biedroń na łamach nowego wydania tygodnika „wSieci”.

Ustalenia prokuratury stawiają Hannę Gronkiewicz-Waltz w coraz bardziej dwuznacznym świetle. Pani prezydent – jak wynika z ustaleń śledczych – wiedziała o przekrętach reprywatyzacyjnych co najmniej od 2008 r. – pisze Wojciech Biedroń na łamach nowego wydania tygodnika „wSieci”.

Narracja Hanny Gronkiewicz-Waltz i Platformy Obywatelskiej, z której wynika, że prezydent Warszawy nie miała pojęcia o aferze reprywatyzacyjnej, na naszych oczach rozpada się niczym domek z kart. Prokuratorzy, którzy badają sprawę tej afery, nie mają już najmniejszych wątpliwości, że przynajmniej część przekrętów odbywała się za wiedzą samej Hanny Gronkiewicz-Waltz – czytamy w tekście Wojciecha Biedronia.

Autor zadaje pytanie o to, dlaczego prezydent Warszawy nie przeciwstawiała się temu procederowi: Wiele wskazuje na to, że oplątana formalną i nieformalną siecią powiązań nie chciała ani nie mogła powstrzymać gigantycznego drenażu majątku państwowego. Tymczasem bez olbrzymiej machiny urzędniczej uwłaszczenie elit na wyłudzonych nieruchomościach nigdy nie miałoby miejsca. Świadczą o tym decyzje Hanny Gronkiewicz-Waltz, na których trop wpadli prokuratorzy. To przede wszystkim jej własne działania w związku z podejrzanymi decyzjami ratusza w sprawie reprywatyzacji, udział w procederze jej najbliższych współpracowników i oczywiście sprawa tzw. kamienicy Waltzów przy Noakowskiego 16.

Hannę Gronkiewicz-Waltz zdradziły w 2008 r. jej własne decyzje w sprawie najdroższej stołecznej nieruchomości, czyli terenu ogródków działkowych w rejonie ul. Kinowej, al. Stanów Zjednoczonych i al. Waszyngtona na warszawskim Grochowie. Warta niemal miliard złotych nieruchomość omal nie padła łupem firm Nowe Dzielnice i Projekt S. Jedynie determinacji śledczych z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga zawdzięczamy decyzję sądu, który uznał, że umowa sprzedaży praw i roszczeń do tej nieruchomości jest nieważna – przypomina autor tekstu w tygodniku „wSieci”.

Więcej o problemach Hanny Gronkiewicz-Waltz w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, dostępnym w sprzedaży od 13 lutego, także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e wydanie.html.

Zapraszamy też do subskrypcji tygodnika w Sieci Przyjaciół – www.siecprzyjaciol.pl

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook