Jedynie prawda jest ciekawa


„wSieci”: Pani prezydent pali się grunt pod nogami

17.02.2017

Ustalenia prokuratury stawiają Hannę Gronkiewicz-Waltz w coraz bardziej dwuznacznym świetle – pisze Wojciech Biedroń na łamach nowego wydania tygodnika „wSieci”.

Ustalenia prokuratury stawiają Hannę Gronkiewicz-Waltz w coraz bardziej dwuznacznym świetle. Pani prezydent – jak wynika z ustaleń śledczych – wiedziała o przekrętach reprywatyzacyjnych co najmniej od 2008 r. – pisze Wojciech Biedroń na łamach nowego wydania tygodnika „wSieci”.

Narracja Hanny Gronkiewicz-Waltz i Platformy Obywatelskiej, z której wynika, że prezydent Warszawy nie miała pojęcia o aferze reprywatyzacyjnej, na naszych oczach rozpada się niczym domek z kart. Prokuratorzy, którzy badają sprawę tej afery, nie mają już najmniejszych wątpliwości, że przynajmniej część przekrętów odbywała się za wiedzą samej Hanny Gronkiewicz-Waltz – czytamy w tekście Wojciecha Biedronia.

Autor zadaje pytanie o to, dlaczego prezydent Warszawy nie przeciwstawiała się temu procederowi: Wiele wskazuje na to, że oplątana formalną i nieformalną siecią powiązań nie chciała ani nie mogła powstrzymać gigantycznego drenażu majątku państwowego. Tymczasem bez olbrzymiej machiny urzędniczej uwłaszczenie elit na wyłudzonych nieruchomościach nigdy nie miałoby miejsca. Świadczą o tym decyzje Hanny Gronkiewicz-Waltz, na których trop wpadli prokuratorzy. To przede wszystkim jej własne działania w związku z podejrzanymi decyzjami ratusza w sprawie reprywatyzacji, udział w procederze jej najbliższych współpracowników i oczywiście sprawa tzw. kamienicy Waltzów przy Noakowskiego 16.

Hannę Gronkiewicz-Waltz zdradziły w 2008 r. jej własne decyzje w sprawie najdroższej stołecznej nieruchomości, czyli terenu ogródków działkowych w rejonie ul. Kinowej, al. Stanów Zjednoczonych i al. Waszyngtona na warszawskim Grochowie. Warta niemal miliard złotych nieruchomość omal nie padła łupem firm Nowe Dzielnice i Projekt S. Jedynie determinacji śledczych z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga zawdzięczamy decyzję sądu, który uznał, że umowa sprzedaży praw i roszczeń do tej nieruchomości jest nieważna – przypomina autor tekstu w tygodniku „wSieci”.

Więcej o problemach Hanny Gronkiewicz-Waltz w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, dostępnym w sprzedaży od 13 lutego, także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e wydanie.html.

Zapraszamy też do subskrypcji tygodnika w Sieci Przyjaciół – www.siecprzyjaciol.pl

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook