Jedynie prawda jest ciekawa

"wSieci": Oto pokolenie dumne z Polski

16.02.2014

Już od 17 lutego br. w sprzedaży nowe wydanie odważnego tygodnika młodej Polski!

Okładkowym tematem numeru jest "pokolenie dumne z Polski", czyli wnioski po zachowaniu Kamila Stocha na igrzyskach olimpijskich w Soczi.

"Gest Kamila Stocha – by właśnie teraz znak polskiego lotnictwa wojskowego odbył zwycięski „lot nad Rosją” – będzie ważniejszy niż olimpijskie złoto. (...) Masz więc świetnych sportowców, Polsko. Wspaniałych młodych ludzi, którzy nie wstydzą się swego patriotyzmu, swojego domu i swojej religii" - pisze w swoim eseju Maciej Pawlicki.

A Cezary Kowalski kreśli sylwetkę naszego mistrza.

"Słucham naszego papieża Jana Pawła II, który tutaj, w tych górach, powiedział przed laty: >>Nie wstydźcie się swojego krzyża<<. byłem na tej mszy jako bardzo mały chłopak, ale pamiętam" – mówił tygodnikowi „wSieci” przyszły złoty medalista olimpijski" - przypomina autor "wSieci", dodając mnóstwo historii i anegdot poświęconych najlepszemu polskiemu skoczkowi.

Andrzej R. Potocki kontynuuje swoje dziennikarskie śledztwo w sprawie przeszłości Sylwestra Latkowskiego, naczelnego tygodnika "Wprost": "Prokuratura w Szczecinie wznowiła śledztwo w sprawie okrutnego podwójnego morderstwa Waldemara S. i jego narzeczonej. Do zabójstwa doszło dziesięć lat temu. W tej sprawie przesłuchano niedawno redaktora naczelnego tygodnika „Wprost" Sylwestra Latkowskiego. Dlaczego?" - zastanawia się Potocki, odsłaniając kolejne aspekty z gangsterskiej przeszłości Latkowskiego. "Druga gorzowska ofiara wymuszeń Latkowskiego, Sławomir Sz., stwierdził przed wymiarem sprawiedliwości: „Podczas wcześniejszej wizyty w Gorzowie u Latkowskiego […] Latkowski powiedział, że w Gorzowie to w ogóle jest burdel, brak jest jakiejkolwiek organizacji i że trzeba będzie przyjechać i jeden łeb odstrzelić dla przykładu i zaprowadzić porządek”- czytamy na łamach "wSieci".

Z kolei Piotr Zaremba analizuje możliwe scenariusze w sprawie europejskiej i politycznej przyszłości Donalda Tuska: "Donald Tusk miałby być szefem rady europejskiej, Radosław Sikorski – premierem. To dwa równoległe plany. Kłopot w tym, że ten pierwszy jest tylko hipotezą. Ale Sikorski ma szanse" - pisze publicysta tygodnika.

Stanisław Janecki pochyla się nad zbliżającą się kampanią wyborczą do Parlamentu Europejskiego: "Kampania PO będzie zbudowana na micie „historycznego okna”. O Tusku jako świeckim Wojtyle i Polsce w dyrektoriacie Unii" - pisze dziennikarz.

Bracia Karnowscy rozmawiają tym razem z mec. Markiem Markiewiczem. Głównym tematem wywiadu jest kondycja wymiaru sprawiedliwości oraz sprawa Mariusza Trynkiewicza. "W tym samym czasie wyszło na wolność kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu ludzi skazanych kiedyś za podobne zbrodnie. To zdaje się nikogo nie niepokoić" - podkreśla Markiewicz.

Łukasz Warzecha analizuje ostatnie zachowania Jerzego Owsiaka. Publicysta "wSieci" namawia do zerknięcia i analizy nagrania, jakie szef WOŚP zamieścił w sieci: "Warto przymusić się do obejrzenia w całości prawie 40-minutowego nagrania, które Jerzy Owsiak umieścił niedawno na swoim wideoblogu. Trudno o lepszy probierz tempa, w jakim następuje erozja pozycji świeckiego świętego III RP" - pisze Warzecha.

"TVN idzie na dno" - stawia tezę Krzysztof Feusette. I pisze o ostatnich wpadkach i blamażach, jakie spotkały gwiazdy stacji z Wiertniczej: "Pasmo wizerunkowych porażek TVN wydaje się nie mieć końca. kolejne gwiazdy pogrążają się w oparach kłamstwa i chamstwa, a dyrekcja z żałosnym skutkiem bierze się za konferansjerkę" - ocenia Feusette.

Maja Narbutt w bardzo interesującym tekście kreśli sylwetkę Andrija Żukowca: "List gończy za nim wydał Mińsk. Ale skazał go polski sędzia. Przez lata wymiar sprawiedliwości RP ścigał białoruskiego opozycjonistę. dopiero sąd apelacyjny sprawę umorzył" - pisze dziennikarka.

Ryszard Makowski pisze o nowym pomyśle Towarzystwa Patriotycznego kierowanego przez Jana Pietrzaka, a Magdalena Pawlicka rozmawia z aktorką Haliną Łabonarską, która zagra w filmie "Smoleńsk" Antoniego Krauzego:

„Smoleńsk” to sprawa, która stanowi istotę naszego dążenia do prawdy. Niedawno przeczytałam scenariusz. jest wstrząsający - mówi aktorka.

Dr Barbara Fedyszak-Radziejowska przy okazji ćwierćwiecza od rozpoczęcia obrad Okrągłego Stołu analizuje podobieństwa i różnice między II i III RP: "Co łączy II i III Rzeczpospolitą? Pozornie niewiele, a jednak jest coś, o czym warto wspomnieć z okazji rządowo-medialnego fetowania 25. rocznicy pierwszego dnia (?) negocjacji prowadzonych przez odchodzącą PRL z nadchodzącą III RP - czytamy.

A Piotr Skwieciński wspomina zmarłego niedawno Zbigniewa Romaszewskiego: "Gdyby szukać jednego słowa, które najlepiej oddawałoby to, co najbardziej odróżniało Zbigniewa Romaszewskiego (i jego żonę Zofię, bo państwo Romaszewscy zrośli się z sobą do tego stopnia, że trudno rozpatrywać ich osobno) od reszty polskiego świata politycznego, w tym od wielu jego dawnych kolegów, byłoby to słowo „przyzwoitość” – staromodna kategoria" - przekonuje publicysta.

Duet Litka/Mamoń zajmuje się sprawą Brunona K., oskarżonego o zamach na Sejm: "Tuż po aresztowaniu domniemanego polskiego Andreasa Breivika, czyli Brunona Kwietnia, zwróciliśmy się do IPN o udostępnienie dokumentów zatrzymanego. Intuicja nas nie zawiodł" - piszą autorzy.

Marek Jurek w rozmowie z Piotrem Zarembą przekonuje: "Gdyby żyli przed wojną, obecni narodowcy zarzuciliby Dmowskiemu, iż zgodził się w Paryżu na traktat mniejszościowy i pomógł utworzyć masońską ligę Narodów" - mówi przewodniczący Prawicy RP.

A Artur Jagnieża pisze o Żmudzi: "Gen. Zygmunt Sierakowski. wszechstronnie wykształcony oficer (władał sześcioma językami obcymi) był szanowany w kręgach rosyjskich oraz na salonach ówczesnej Europy" - pisze autor.

Dr Grzegorz Kostrzewa-Zorbas analizuje dane, jakie zbiera amerykański wywiad i zastanawia się, czy w archiwach USA istnieją materiały, które pomogłyby wyjaśnić przyczyny tragedii smoleńskiej: "Wydarzenia w Rosji zawsze przyciągały najwyższą uwagę Ameryki. jakie dane zbiera wywiad amerykański o bezpieczeństwie zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi? I jakie prawdopodobnie zebrał o locie prezydenckiego tupolewa do Smoleńska?" - zastanawia się publicysta "wSieci".

Emerytowany profesor uniwersytetu w Atenach uważa, że roszczenia reparacyjne Grecji wobec Berlina za szkody wojenne są uzasadnione. szanse na to, że zostaną wypłacone, są jednak znikome.

Niemcy boją się precedensu. Jeśli będą musieli zapłacić grekom, to i wszystkim innym

– argumentuje historyk. Z prof. Hagenem Fleischerem rozmawia Aleksandra Rybińska.

Z kolei Grzegorz Górny pisze o przypadku belgijskiego biskupa:

Afera wybuchła w październiku ubiegłego roku. Informowały o niej niemal wszystkie media niemieckie, a w ślad za nimi wiele światowych. bohaterem skandalu został katolicki biskup diecezji Limburg Franz-Peter Tebartz-van Elst, który na remont swej luksusowej rezydencji zamiast 5 mln euro miał wydać ponad 30 mln

- pisze publicysta.

Jak w każdym numerze dodatek "wSieci Kultury" - tym razem Małgorzata Socha "bez fleszy" opowiada o tym, jak wygląda jej codzienne życie, a także szereg recenzji i rubryka "Adamski poleca, Adamski odradza".

Na czytelników czekają także stałe rubryki Mazurka i Zalewskiego, braci – Michała i Pawła Korsunów, Leszka Długosza, Krystyny Grzybowskiej, Andrzeja Zybertowicza, Doroty Łosiewicz, Łukasza Warzechy, Wiktora Świetlika, Piotra Skwiecińskiego, Jerzego Jachowicza, Macieja Pawlickiego i Witolda Gadowskiego, a także Jana Pietrzaka, Katarzyny Łaniewskiej i Kamili Łapickiej, Krzysztofa Feusette’a, Ryszarda Makowskiego, Piotra Zaremby oraz Jana Polkowskiego.

Nowy numer „wSieci” w sprzedaży od 17 lutego br., także w formie e-wydania. Tygodnik „wSieci” jest też dostępny w nowych, wygodnych formatach EPUB, MOBI i PDF, które idealnie dopasowują się do urządzeń takich jak telefony, tablety i czytniki e-booków. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

svit

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook