Jedynie prawda jest ciekawa


wSieci: Ostatnie pięć minut Ewy Tylman

08.12.2016

Maja Narbutt o drugim dnie w sprawie śmierci młodej poznanianki.

Jak zginęła Ewa Tylman? Czy Adam Z. zepchnął ją ze skarpy i wrzucił do Warty, jak twierdzi akt oskarżenia? Rozpoczynający się w styczniu proces będzie miał charakter poszlakowy. Wszystkie poszlaki muszą się ułożyć w logiczną całość, która przekona sąd, że to jedyna możliwa wersja wydarzeń. Inaczej oskarżony wyjdzie z sądu jako wolny człowiek. A okoliczności śmierci Ewy Tylman pozostaną zagadką – pisze Maja Narbutt w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”.

- Ta sprawa ma drugie dno. Nie zabraknie mi odwagi, by przedstawić to na sali sądowej – zapewnia mnie mec. Ireneusz Adamczak, obrońca Adama Z. Brzmi to intrygująco. Może sugerować, że nieoczekiwanie nastąpi filmowy zwrot akcji i podczas rozprawy wyjdą na jaw nieznane wcześniej fakty. Mogłoby się wręcz okazać, że – jak uważają niektórzy – w kryminalnej intrydze, która doprowadziła do zabójstwa, rzeczywiście brały udział jeszcze inne osoby, niż wynika z aktu oskarżenia – czytamy w tekście.

Zdaniem autorki, możliwa jest też inna interpretacja zdarzeń: - Ale jest też bardziej banalne wyjaśnienie. Obrońca Adama Z. bowiem podkreśla, że jego klient przed aresztowaniem przez kilka dni był przetrzymywany w należącym do policji tzw. mieszkaniu operacyjnym. – Będę do tego wielokrotnie wracał w czasie procesu. Ten fakt jest bardzo ważny, pozwala zobaczyć wszystko we właściwym świetle – mówi mec. Adamczak. Nie chce powiedzieć nic więcej, bo uważa, że gdyby teraz ujawnił zbyt dużo, mógłby zostać odsunięty od procesu.

W zasadzie tylko jedno jest pewne: – To będzie bardzo trudny proces. Nie ma świadków zdarzenia. Istnieją tylko poszlaki, czyli dowody pośrednie. Ale w takich procesach, wbrew obiegowym opiniom, również zapadają wyroki skazujące. Żeby oskarżony został uznany za winnego, obciążające go poszlaki muszą się jednak ułożyć w logiczną całość. Czyli chodzi o to, że na ich podstawie powstanie jedyna możliwa do racjonalnego zaakceptowania wersja wydarzeń, którą przyjmie sąd — mówi cytowany przez autorkę prof. dr hab. Piotr Kruszyński, specjalista prawa karnego.

Więcej o szczegółach tej bulwersującej sprawy w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”. Już 5 grudnia, także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook