Jedynie prawda jest ciekawa


wSieci: Ofensywa TVP przed EURO 2016

15.06.2016

Piłka nożna ma w sobie olbrzymią siłę, która polega na wspólnym przeżywaniu emocji, na budowie wspólnoty wokół tak prostych spraw jak mecz reprezentacji Polski – mówi Włodzimierz Szaranowicz, szef TVP Sport, w rozmowie z Marcinem Fijołkiem.

Podczas rozmowy z Marcinem Fijołkiem Włodzimierz Szaranowicz mówi m.in. o przygotowaniach TVP do transmisji najważniejszych wydarzeń sportowych, m.in. Euro 2016. Nowy zarząd TVP podszedł do nabycia praw do Euro 2016 szalenie ofensywnie – komentuje szef TVP Sport zmianę w planach transmisyjnych stacji. – Pakiet, który wynegocjowaliśmy – 11 meczów – to crème de la crème całej imprezy . I to się właśnie zmieniło. […] Mecz otwarcia, trzy mecze grupowe Polaków (z opcją, że po ewentualnym wyjściu z grupy pokażemy kolejne mecze kadry), dwa mecze 1/8 finału, dwa ćwierćfinały, półfinały i finał. Krótko mówiąc, jeśli ktoś chce obejrzeć Euro w pigułce, to zobaczy je na antenie TVP.

Włodzimierz Szaranowicz mówi także o swojej ocenie polskiej reprezentacji na Euro 2016 r.: Ani w 2002, ani w 2008, ani w 2012 r. nie mieliśmy jednak tak wielkich zawodników jak ten zespół teraz. To byli mocni piłkarze, ale do wyższej średniej europejskiej trochę im brakowało. Ważne jest też podejście mentalne, by nie zabrakło krzty tego, co jako Polacy musimy dorzucić, by to ognisko wypaliło. […] Wiem, że relacje w kadrze są świetne, czego nie było na przykład w 2002 r., gdy powstał konflikt dotyczący pieniędzy. Dziś tego nie będzie, bo naprawdę liczy się sukces, a nasi piłkarze zarabiają duże pieniądze w klubach i kasa nie jest dziś priorytetem, jeśli chodzi o grę w kadrze.

Na koniec Włodzimierz Szaranowicz zauważa: Mam wrażenie, że jeśli wyjdziemy z grupy, to nasza przygoda nie skończy się na 1/8 finału. Złapiemy wiatr w żagle i sprawimy naprawdę wielką niespodziankę. Zachęcam czytelników „wSieci” do oglądania transmisji z mistrzostw Europy na antenie TVP. Czekają nas wielkie emocje!

Więcej o planach emisyjnych TVP dotyczących piłki nożnej w rozmowie z Włodzimierzem Szaranowiczem we „wSieci”, w sprzedaży już od 13 czerwca br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.


Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook