Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": Odsłaniamy Grodzką

01.02.2015

Inna twarz Anny Grodzkiej, Jacek Kurski ocenia aktualnie rządzących, Mikołaj Cieślak o platformerskiej propagandzie w show-biznesie, banki i frankowy armagedon, a także dodatek specjalny – „Dla kogo zasiłki?”. Nowy numer największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce w sprzedaży już od 2 lutego br.

Andrzej Rafał Potocki stawia pytanie o tożsamość jednej z czołowych postaci polskiej lewicy. - Osoba dobrze znająca Annę Grodzką mówi nam: „Po powrocie do domu zdejmuje te kobiece ciuchy, przebiera się w męskie ubrania. I nikt nie rozpoznałby w niej słynnej posłanki. Również sąsiedzi mówią, że kilkakrotnie udało im się dostrzec przez rozsunięte zasłony, jak posłanka Grodzka przechadzała się po pokoju w męskim stroju” – czytamy w materiale przygotowanym przez dziennikarza tygodnika „wSieci”.

- Patrząc na Ewę Kopacz, trzeba stwierdzić: ostatnią osobą o porównywalnym kapitale polityczno-kulturowym, która otrzymała w Polsce propozycję objęcia urzędu premiera, był Nikodem Dyzma – mówi Jacek Kurski w wywiadzie dla tygodnika „wSieci”. Z byłym europosłem i spin doktorem rozmawiają Jacek i Michał Karnowscy.

Mikołaj Cieślak, artysta estradowy, współtwórca Kabaretu Moralnego Niepokoju w rozmowie z Robertem Mazurkiem mówi o platformerskiej propagandzie w show-biznesie.  - Kilkakrotnie myślałem, że cierpliwość Polaków już się wyczerpała, że tak dalej być nie może. Przecież wyciekły rozmowy, w których szef banku centralnego Belka dogaduje się z ministrem Sienkiewiczem, że jeśli PiS będzie zbyt dobrze szło w sondażach, to on sypnie rządowi groszem – komentuje kabareciarz. 

O bankach i frankowym Armagedonie pisze Wojciech Surmacz. - Ponad milion „nabitych we franka” kredytobiorców oczekuje dzisiaj od rządu wpłynięcia na banki, by po prostu przestrzegały obowiązującego w Polsce prawa – stwierdza autor.

W numerze również dodatek specjalny „Dla kogo zasiłki?”. Ewa Wesołowska analizuje, dlaczego system pomocy dla najuboższych nie jest w Polsce wydolny. - Sęk w tym, że przeciętny klient pomocy społecznej dostaje tylko tyle, by nie umrzeć z głodu. Rząd pilnuje tego bardzo skrupulatnie, ustalając absurdalnie niskie progi dochodowe i wręcz głodowe zasiłki. Na przykład żeby otrzymać 77 zł miesięcznie na dziecko do piątego roku życia, trzeba udowodnić, że dochód w rodzinie na osobę nie przekracza 574 zł netto – zauważa autorka. 

Nowy numer tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 2 lutego br., także w formie e-wydania. Szczegóły 
na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

Warto poczytać

 1. tomaszewski18062018 19.06.2018

  J. Tomaszewski odpowiada K. Jandzie. Legendarny bramkarz wzywa Polaków do zrobienia tego samego!

  Krystyna Janda nie darzy przesadnym szacunkiem polskich kibiców.

 2. 1270rossijaasiuraek 14.06.2018

  Uwaga rodzice! Tak teraz młodzież kupuje narkotyki i przesyła sobie nagie zdjęcia

  Nie od dzisiaj wiadomo, że Internet, oprócz wielu niewątpliwych korzyści niesie za sobą mnóstwo zagrożeń. Przede wszystkim dla najmłodszych. Rodzice, często mimo szczerych chęci, nie są w stanie kontrolować wszystkiego, co w Sieci robią ich pociechy

 3. 1270rossijaas 14.06.2018

  Hit. Rosjanie znów malują trawę na zielono i wstawiają sztucznych kibiców

  Zachodnie sankcje są coraz dotkliwsze, rosyjska gospodarka jest w zapaści, stan życia Rosjan wyraźnie się pogarsza

 4. studenci13062018 13.06.2018

  Czego potrzebują strajkujący studenci? „Sałatek wegańskich, mleka sojowego i gier dla zabicia czasu”

  Do protestu warszawskich studentów, którzy nie zgadzają się z przygotowanym przez Jarosława Gowina projektem ustawy o uczelniach wyższych, dołączyli koledzy z Krakowa, Łodzi i Gdańska.

 5. 1270widzetas 13.06.2018

  „Kaczyński to marny przywódca, żaden mąż stanu” – polityczni przegrani oceniają prezesa PiS

  Jan Vincent Rostowski, Leszek Balcerowicz i Janusz Palikot, to postacie, które na trwałe spadły z firmamentu sceny politycznej, a ten ostatni, można to śmiało powiedzieć, przeszedł wręcz do politycznego niebytu. Nie dziwi zatem ich frustracja i niemożność pogodzenia się z tym stanem.

 6. 1270niesiooeks1206 12.06.2018

  Niesiołowski znowu w amoku nienawiści o TV Trwam: Zlikwidować tę antykatolicką sektę!

  Stefan Niesiołowski słynie z agresywnych, przepełnionych jadem i nienawiścią wypowiedzi. Znowu dał popis

 7. 1270waleknapolsacie1206 12.06.2018

  Wałęsa wspiera Jakiego! Ale Trzaskowskiego wspiera bardziej. Znowu "jest za, a nawet przeciw”

  Lech Wałęsa znowu wzniósł się na wyżyny logiki. Były prezydent, którego syn najprawdopodobniej będzie kandydatem PO na prezydenta Gdańska, postanowił zabrać głos w sprawie prezydentury Warszawy

 8. missmundial10062018 10.06.2018

  Gorąco? Co Wy wiecie o upale. To dopiero jest hot! Tak wygląda nowa „Miss Mundialu 2018”

  Mistrzostwa świata jeszcze się nie zaczęły, ale gorące serca kibiców już są rozgrzane do czerwoności.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook