Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": Odsłaniamy Grodzką

01.02.2015

Inna twarz Anny Grodzkiej, Jacek Kurski ocenia aktualnie rządzących, Mikołaj Cieślak o platformerskiej propagandzie w show-biznesie, banki i frankowy armagedon, a także dodatek specjalny – „Dla kogo zasiłki?”. Nowy numer największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce w sprzedaży już od 2 lutego br.

Andrzej Rafał Potocki stawia pytanie o tożsamość jednej z czołowych postaci polskiej lewicy. - Osoba dobrze znająca Annę Grodzką mówi nam: „Po powrocie do domu zdejmuje te kobiece ciuchy, przebiera się w męskie ubrania. I nikt nie rozpoznałby w niej słynnej posłanki. Również sąsiedzi mówią, że kilkakrotnie udało im się dostrzec przez rozsunięte zasłony, jak posłanka Grodzka przechadzała się po pokoju w męskim stroju” – czytamy w materiale przygotowanym przez dziennikarza tygodnika „wSieci”.

- Patrząc na Ewę Kopacz, trzeba stwierdzić: ostatnią osobą o porównywalnym kapitale polityczno-kulturowym, która otrzymała w Polsce propozycję objęcia urzędu premiera, był Nikodem Dyzma – mówi Jacek Kurski w wywiadzie dla tygodnika „wSieci”. Z byłym europosłem i spin doktorem rozmawiają Jacek i Michał Karnowscy.

Mikołaj Cieślak, artysta estradowy, współtwórca Kabaretu Moralnego Niepokoju w rozmowie z Robertem Mazurkiem mówi o platformerskiej propagandzie w show-biznesie.  - Kilkakrotnie myślałem, że cierpliwość Polaków już się wyczerpała, że tak dalej być nie może. Przecież wyciekły rozmowy, w których szef banku centralnego Belka dogaduje się z ministrem Sienkiewiczem, że jeśli PiS będzie zbyt dobrze szło w sondażach, to on sypnie rządowi groszem – komentuje kabareciarz. 

O bankach i frankowym Armagedonie pisze Wojciech Surmacz. - Ponad milion „nabitych we franka” kredytobiorców oczekuje dzisiaj od rządu wpłynięcia na banki, by po prostu przestrzegały obowiązującego w Polsce prawa – stwierdza autor.

W numerze również dodatek specjalny „Dla kogo zasiłki?”. Ewa Wesołowska analizuje, dlaczego system pomocy dla najuboższych nie jest w Polsce wydolny. - Sęk w tym, że przeciętny klient pomocy społecznej dostaje tylko tyle, by nie umrzeć z głodu. Rząd pilnuje tego bardzo skrupulatnie, ustalając absurdalnie niskie progi dochodowe i wręcz głodowe zasiłki. Na przykład żeby otrzymać 77 zł miesięcznie na dziecko do piątego roku życia, trzeba udowodnić, że dochód w rodzinie na osobę nie przekracza 574 zł netto – zauważa autorka. 

Nowy numer tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 2 lutego br., także w formie e-wydania. Szczegóły 
na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

Warto poczytać

 1. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 2. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 3. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 4. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

 5. 1270komorkajajowaq 12.02.2018

  Oto nowy wspaniały świat – Będą hodować ludzi w próbówkach? Pierwsze próby miały już miejsce!

  Eugenika wkracza w nowy etap. Sztaby naukowców na całym świecie pracują nad stworzeniem „nowego człowieka”

 6. 1270michnik01 08.02.2018

  Takich słów Adama Michnika o Holokauście nikt się nie spodziewał! Czy je jeszcze pamięta? Trafna diagnoza redaktora „Wyborczej”

  Nie jest winą Polaków, że na polskiej ziemi był Holokaust - mówił Adam Michnik

 7. 1270niemcyikacapy 06.02.2018

  Wina ofiar

  Burza wokół ustawy o IPN po raz kolejny wywołała we mnie refleksję dotyczącą traktowania dziejów własnego kraju zarówno przez zwykłych Polaków, jak i tak zwanych luminarzy nauki czy też, pożal się Boże, elity polityczne.

 8. 1270raszizma 05.02.2018

  Witamy w krainie absurdu. Dziennikarz został oskarżony o rasizm, bo molestował tylko białe kobiety

  Uważaj kogo molestujesz, bo przyprawią ci łatkę ksenofoba – kampania #metoo chyba osiągnęła właśnie punkt krytyczny

CS152fotMIni

Czas Stefczyka 152/2018

PDF (5,75 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook