Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": Od Targowicy do KOD

10.01.2016

Dwa miesiące nowych rządów w Polsce i konsekwentne działania nowej ekipy w kierunku naprawy kraju, sprawiły, że antypisowską wrzawę podniosła nie tylko opozycja, ale także Niemcy poczuli prawo do wtrącania się w sprawy Rzeczypospolitej. Skojarzenie samo się nasuwa – Targowica. W najnowszym numerze wSieci m.in. o spisku przeciw Polsce.

W artykule „Wyspa hańby” Maciej Pawlicki pisze: Agresja niemieckich polityków i mediów na wybijającą się na niepodległość Polskę i dążących do samostanowienia Polaków była do przewidzenia, ale jednak jej gorączkowa zaciekłość budzi zdziwienie. Kierowane do Polaków wrzaski o rzekomym zagrożeniu demokracji i bezwstydne groźby niemieckich kapo zbiegły się ze skandalem masowych gwałtów na bezbronnych kobietach dokonanych przez islamskich imigrantów w sylwestrową noc w kilku niemieckich miastach, a potem z haniebnym milczeniem niemieckich mediów o tym wydarzeniu. […] Wrzaski niemieckich kapo i rodzimych jurgieltników, szczególnie bezwstydnych, są groteskowe, ale batalia jest bardzo serio. O narodową duszę. Trwa dla Polaków Wielki Test. Z historii, z teraźniejszości, z obywatelskości.

Natomiast w artykule „Bodajem posłem nie był” Tomasz Łysiak obserwując aktualną sytuacje w kraju przypomina, jak doszło do Targowicy. Pisze m.in. Pamiętamy, ile krwi, ile lat, ile pokoleń trzeba było ofiarować, rzucić „na stos”, by wolność odzyskać. Doceniamy jej smak, gdyż znamy smak niewoli. Dzwon Wolności bije dla nas głośniej, bo pamiętamy również brzęk kajdan. Tym bardziej niepokojące zdaje się to, że gdy obecny rząd usiłuje wprowadzać dobre reformy, jest upominany, karcony przez unijnych dygnitarzy i wręcz grozi mu się palcem. W tym zgodnym chórze, niepopartym żadną rzeczową analizą, ale jedynie żywiącym się prasowymi enuncjacjami, szczególnie rażą głosy niemieckie. […] Czyż nie jest to pierwszy, wyraźny dowód na ograniczanie naszej suwerenności? Jeśli komuś na myśl przychodzi porównanie do epoki rozbiorów, ma słuszność.

W tygodniku także wywiady: Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z Witoldem Waszczykowskim, ministrem spraw zagranicznych m.in. o lawinie krytyki zagranicznej, która spadała na Polskę, oraz o jej przyczynach, a także o sprawie Smoleńska i problemach z odzyskaniem wraku TU154. Stanisław Żaryn z kolei spisał wypowiedź byłego premiera Jana Olszewskiego na temat aktualnej sytuacji w Polsce. Natomiast w wywiadzie udzielonym Ewie Wesołowskiej minister finansów, Piotr Szałamacha mówi, że wprowadzenie podatku od hipermarketów ma przynieść dodatkowe wpływy do budżetu, ale nie ma na celu dyskryminacji kupców. O podatku od hipermarketów dziennikarka zastanawia się także w artykule „Podatek tak, ale jaki?”

Nowe wydanie „wSieci” zwiera także tekst Piotra Skwiecińskiego „To nie jest wojna z demokracją”, w którym autor wyjaśnia, o co chodzi w zamieszaniu dotyczącym Trybunału Konstytucyjnego. O problemie imigrantów w Niemczech i napaściach na kobiety w noc sylwestrowa pisze Sławomir Sieradzki w tekście „Zmowa milczenia”, natomiast Jan Rokita w artykule „Szyicki półksiężyc” wskazuje na zaostrzający się antagonizm wewnątrz świata muzułmańskiego.

Na stronach poświęconych kulturze o kondycji polskiego teatru pisze Piotr Zaręba w artykule „Teatr Hochsztaplerów”, natomiast na historycznych znajduje się „Ulotka, która rozpoczęła Sierpień ’80” – rozmowa z gen. Zbigniewem Nowkiem, działaczem opozycji w PRL, współzałożycielem trójmiejskiego wydawnictwa niezależnego „Alternatywy” o jego podziemnej działalności wydawniczej.

Ponadto zachęcamy do lektury felietonów, m.in.: Krystyny Grzybowskiej, Roberta Mazurka, Witolda Gadowskiego, Wiktora Świetlika, Andrzeja Zybertowicza, Bronisława Wildsteina, Łukasza Warzechy, Marty Kaczyńskiej.

Nowy numer tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 11 stycznia br., także w formie e-wydania. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook