Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": Od Targowicy do KOD

10.01.2016

Dwa miesiące nowych rządów w Polsce i konsekwentne działania nowej ekipy w kierunku naprawy kraju, sprawiły, że antypisowską wrzawę podniosła nie tylko opozycja, ale także Niemcy poczuli prawo do wtrącania się w sprawy Rzeczypospolitej. Skojarzenie samo się nasuwa – Targowica. W najnowszym numerze wSieci m.in. o spisku przeciw Polsce.

W artykule „Wyspa hańby” Maciej Pawlicki pisze: Agresja niemieckich polityków i mediów na wybijającą się na niepodległość Polskę i dążących do samostanowienia Polaków była do przewidzenia, ale jednak jej gorączkowa zaciekłość budzi zdziwienie. Kierowane do Polaków wrzaski o rzekomym zagrożeniu demokracji i bezwstydne groźby niemieckich kapo zbiegły się ze skandalem masowych gwałtów na bezbronnych kobietach dokonanych przez islamskich imigrantów w sylwestrową noc w kilku niemieckich miastach, a potem z haniebnym milczeniem niemieckich mediów o tym wydarzeniu. […] Wrzaski niemieckich kapo i rodzimych jurgieltników, szczególnie bezwstydnych, są groteskowe, ale batalia jest bardzo serio. O narodową duszę. Trwa dla Polaków Wielki Test. Z historii, z teraźniejszości, z obywatelskości.

Natomiast w artykule „Bodajem posłem nie był” Tomasz Łysiak obserwując aktualną sytuacje w kraju przypomina, jak doszło do Targowicy. Pisze m.in. Pamiętamy, ile krwi, ile lat, ile pokoleń trzeba było ofiarować, rzucić „na stos”, by wolność odzyskać. Doceniamy jej smak, gdyż znamy smak niewoli. Dzwon Wolności bije dla nas głośniej, bo pamiętamy również brzęk kajdan. Tym bardziej niepokojące zdaje się to, że gdy obecny rząd usiłuje wprowadzać dobre reformy, jest upominany, karcony przez unijnych dygnitarzy i wręcz grozi mu się palcem. W tym zgodnym chórze, niepopartym żadną rzeczową analizą, ale jedynie żywiącym się prasowymi enuncjacjami, szczególnie rażą głosy niemieckie. […] Czyż nie jest to pierwszy, wyraźny dowód na ograniczanie naszej suwerenności? Jeśli komuś na myśl przychodzi porównanie do epoki rozbiorów, ma słuszność.

W tygodniku także wywiady: Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z Witoldem Waszczykowskim, ministrem spraw zagranicznych m.in. o lawinie krytyki zagranicznej, która spadała na Polskę, oraz o jej przyczynach, a także o sprawie Smoleńska i problemach z odzyskaniem wraku TU154. Stanisław Żaryn z kolei spisał wypowiedź byłego premiera Jana Olszewskiego na temat aktualnej sytuacji w Polsce. Natomiast w wywiadzie udzielonym Ewie Wesołowskiej minister finansów, Piotr Szałamacha mówi, że wprowadzenie podatku od hipermarketów ma przynieść dodatkowe wpływy do budżetu, ale nie ma na celu dyskryminacji kupców. O podatku od hipermarketów dziennikarka zastanawia się także w artykule „Podatek tak, ale jaki?”

Nowe wydanie „wSieci” zwiera także tekst Piotra Skwiecińskiego „To nie jest wojna z demokracją”, w którym autor wyjaśnia, o co chodzi w zamieszaniu dotyczącym Trybunału Konstytucyjnego. O problemie imigrantów w Niemczech i napaściach na kobiety w noc sylwestrowa pisze Sławomir Sieradzki w tekście „Zmowa milczenia”, natomiast Jan Rokita w artykule „Szyicki półksiężyc” wskazuje na zaostrzający się antagonizm wewnątrz świata muzułmańskiego.

Na stronach poświęconych kulturze o kondycji polskiego teatru pisze Piotr Zaręba w artykule „Teatr Hochsztaplerów”, natomiast na historycznych znajduje się „Ulotka, która rozpoczęła Sierpień ’80” – rozmowa z gen. Zbigniewem Nowkiem, działaczem opozycji w PRL, współzałożycielem trójmiejskiego wydawnictwa niezależnego „Alternatywy” o jego podziemnej działalności wydawniczej.

Ponadto zachęcamy do lektury felietonów, m.in.: Krystyny Grzybowskiej, Roberta Mazurka, Witolda Gadowskiego, Wiktora Świetlika, Andrzeja Zybertowicza, Bronisława Wildsteina, Łukasza Warzechy, Marty Kaczyńskiej.

Nowy numer tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 11 stycznia br., także w formie e-wydania. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 3. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 4. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook