Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": obszerne fragmenty książki B. Wildsteina „Dom wybranych”

22.09.2016

Już 26 września do księgarni trafi nowa książka publicysty tygodnika „wSieci”, cenionego dziennikarza i byłego szefa Telewizji Polskiej - Bronisława Wildsteina. Dziennikarskie doświadczenie autor „Doliny Nicości” wykorzystał także w swojej najnowszej powieści. „Dom wybranych” to kryminał, który rozgrywa się w drapieżnym świecie mediów. W najnowszym numerze tygodnika „wSieci” można przeczytać fragmenty najnowszej powieści.

„W Paryżu wylądował o osiemnastej czterdzieści pięć. Z lotniska de Gaulle’a pojechał prosto do hotelu blisko Bastylii. Zaniósł torbę do pokoju i zszedł do hotelowego baru, gdzie umówił się z Magdą. Zobaczył ją w rogu sali. Sączyła białe wino i patrzyła w noc za oknem. Nie widziała go. Niepokój, który towarzyszył mu cały czas, nabrzmiewał paniką. Chciał uciec. Z trudem łapał oddech. Nie wiedział, co wywołuje w nim ten stan. Nie był niczemu winny. Agata nie musiała w ogóle przyjść do niego, a gdyby nie wyrzucił jej z mieszkania, pewnie zaćpałaby się następnej nocy. Magda nie wiedziała nic i niczego nie powinna się domyślić. A może bał się jej stanu, napadów histerii, rozpaczy przemieszanej z absurdalną nadzieją? Zbliżał się z wolna, posadzka baru stawała się coraz bardziej krucha, nie trwalsza niż porcelana. Magda odwróciła głowę i poznała go. Takiego uśmiechu nie widział u niej od dziesiątków lat. Przyśpieszył. Wstała i rzuciła się mu w objęcia. Tuliła się do niego, jak potrafili robić to w dzieciństwie, kiedy bliskość dawała im radość i bezpieczeństwo. Napięcie znikło. Nie tylko jej uśmiech zaskakiwał. Wyglądała na młodszą, niż kiedy widział ją ostatni raz. Na pewno spokojniejszą. A przecież wróciła właśnie ze szpitala od Romka. Patrzyli na siebie. Zaproponował butelkę, zgodziła się. (…)

— Zamówię następną.

 

— Tylko dla siebie. Wyszłam z etapu odurzania się czymkolwiek, również alkoholem. Pół butelki to i tak za dużo dla mnie. Mówisz o rojeniach, a ja o doświadczeniu. Żal mi ciebie.— W takim razie napiję się czegoś mocniejszego — zamówił calvados. — Ja muszę się odurzać!”

 

Obszerne fragmenty książki w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”. Już 19 września, także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

[fot. materiały prasowe]

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 8. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook