Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": obszerne fragmenty książki B. Wildsteina „Dom wybranych”

22.09.2016

Już 26 września do księgarni trafi nowa książka publicysty tygodnika „wSieci”, cenionego dziennikarza i byłego szefa Telewizji Polskiej - Bronisława Wildsteina. Dziennikarskie doświadczenie autor „Doliny Nicości” wykorzystał także w swojej najnowszej powieści. „Dom wybranych” to kryminał, który rozgrywa się w drapieżnym świecie mediów. W najnowszym numerze tygodnika „wSieci” można przeczytać fragmenty najnowszej powieści.

„W Paryżu wylądował o osiemnastej czterdzieści pięć. Z lotniska de Gaulle’a pojechał prosto do hotelu blisko Bastylii. Zaniósł torbę do pokoju i zszedł do hotelowego baru, gdzie umówił się z Magdą. Zobaczył ją w rogu sali. Sączyła białe wino i patrzyła w noc za oknem. Nie widziała go. Niepokój, który towarzyszył mu cały czas, nabrzmiewał paniką. Chciał uciec. Z trudem łapał oddech. Nie wiedział, co wywołuje w nim ten stan. Nie był niczemu winny. Agata nie musiała w ogóle przyjść do niego, a gdyby nie wyrzucił jej z mieszkania, pewnie zaćpałaby się następnej nocy. Magda nie wiedziała nic i niczego nie powinna się domyślić. A może bał się jej stanu, napadów histerii, rozpaczy przemieszanej z absurdalną nadzieją? Zbliżał się z wolna, posadzka baru stawała się coraz bardziej krucha, nie trwalsza niż porcelana. Magda odwróciła głowę i poznała go. Takiego uśmiechu nie widział u niej od dziesiątków lat. Przyśpieszył. Wstała i rzuciła się mu w objęcia. Tuliła się do niego, jak potrafili robić to w dzieciństwie, kiedy bliskość dawała im radość i bezpieczeństwo. Napięcie znikło. Nie tylko jej uśmiech zaskakiwał. Wyglądała na młodszą, niż kiedy widział ją ostatni raz. Na pewno spokojniejszą. A przecież wróciła właśnie ze szpitala od Romka. Patrzyli na siebie. Zaproponował butelkę, zgodziła się. (…)

— Zamówię następną.

 

— Tylko dla siebie. Wyszłam z etapu odurzania się czymkolwiek, również alkoholem. Pół butelki to i tak za dużo dla mnie. Mówisz o rojeniach, a ja o doświadczeniu. Żal mi ciebie.— W takim razie napiję się czegoś mocniejszego — zamówił calvados. — Ja muszę się odurzać!”

 

Obszerne fragmenty książki w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”. Już 19 września, także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

[fot. materiały prasowe]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook