Jedynie prawda jest ciekawa


wSieci: O wszystko idzie walka

14.05.2015

W najnowszym numerze tygodnika "wSieci" bracia Karnowscy rozmawiają z Janem Pietrzakiem.

Łuk Triumfalny Bitwy Warszawskiej powinien być widoczny z każdego autobusu, samolotu czy pociągu zmierzającego do Warszawy. Powinien być mocnym znakiem polskiej dumy, godności i pamięci. Zrobimy to! – mówi w nowym wydaniu tygodnika „wSieci”, w rozmowie z braćmi Karnowskimi Jan Pietrzak.

Karnowscy już na wstępie pytają swego rozmówcę jak w natłoku różnych spraw  znajduje czas i siły, by z pasją promować ideę wybudowania Łuku Triumfalnego Bitwy Warszawskiej.  - Jeśli nie chcemy, aby obecne pokolenia Polaków okryły się hańbą, to nie ma dnia do stracenia. W 2020 r., a więc już za pięć lat, przypada setna rocznica wielkiego triumfu naszych przodków, którzy sami, mając dopiero co zmartwychwstałe państwo, odparli potężny bolszewicki najazd. Wdzięczność i przyzwoitość wymagają od nas, by tamten moment upamiętnić, a zarazem zadośćuczynić za dekady hańby niepamięci  - wyjaśnia Jan Pietrzak.

Opowiada również jak wyglądało pierwsze 12 miesięcy walki o powstanie Łuku Triumfalnego. – Za nami etap organizacyjny. Ukształtowała się grupa wolontariuszy gotowa pracować w tym celu, wydaliśmy ulotki i cegiełki. Gdzie dotrzemy z naszym przesłaniem, tam stykamy się z entuzjazmem. Mówię o tym na każdym swoim spotkaniu. Kłopotem jest oczywiście blokada w największych telewizjach, ale staramy się ją obejść – zaznacza. Przedstawia również wstępne wizje lokalizacji łuku - Dajemy miastu propozycje trzech lokalizacji. Pierwsza na tzw. Osi Saskiej, w miejscu, w którym Józef Piłsudski był witany po wielkim triumfie. Druga nad Wisłą, między Ratuszową a Mostową, w formie łączącej dwa brzegi. A trzecia koncepcja to okolice placu Na Rozdrożu, nad Alejami Ujazdowskimi. Też piękne miejsce – zaznacza.

Pietrzak przedstawia również dotychczasowe inicjatywy Towarzystwa Patriotycznego - Fundacji Jana Pietrzaka, organizatora akcji budowy łuku. - Działamy już kilka lat, za nami matura z historii dla ambitnych Polaków, wspólne tańczenie poloneza w rocznicę Konstytucji 3 maja, Koncerty Niepodległości z nagrodami. Zgromadziło się w naszym Towarzystwie prężne i dynamiczne środowisko. Mając w głowach zbliżającą się okrągłą rocznicę Bitwy Warszawskiej, rozglądaliśmy się z ciekawością, kiedy i w jakiej  formie władze państwowe podejmą temat godnego upamiętnienia tej wielkiej rocznicy. Niestety jedyne, co zobaczyliśmy, to to, jak prezydent Bronisław Komorowski wspólnie z ambasadorem rosyjskim postawili i chcieli uroczyście odsłonić pomnik najeźdźców bolszewickich pod Ossowem.

Więcej o idei wybudowania Łuku Triumfalnego Bitwy Warszawskiej mówi Jan Pietrzak w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 11 maja br., teraz także w formie e-wydania dostępnego na tablety i smartfony w AppStore i Google Play. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację wSieci, działającą na platformach iOS i Android. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook