Jedynie prawda jest ciekawa

wSieci: O wszystko idzie walka

14.05.2015

W najnowszym numerze tygodnika "wSieci" bracia Karnowscy rozmawiają z Janem Pietrzakiem.

Łuk Triumfalny Bitwy Warszawskiej powinien być widoczny z każdego autobusu, samolotu czy pociągu zmierzającego do Warszawy. Powinien być mocnym znakiem polskiej dumy, godności i pamięci. Zrobimy to! – mówi w nowym wydaniu tygodnika „wSieci”, w rozmowie z braćmi Karnowskimi Jan Pietrzak.

Karnowscy już na wstępie pytają swego rozmówcę jak w natłoku różnych spraw  znajduje czas i siły, by z pasją promować ideę wybudowania Łuku Triumfalnego Bitwy Warszawskiej.  - Jeśli nie chcemy, aby obecne pokolenia Polaków okryły się hańbą, to nie ma dnia do stracenia. W 2020 r., a więc już za pięć lat, przypada setna rocznica wielkiego triumfu naszych przodków, którzy sami, mając dopiero co zmartwychwstałe państwo, odparli potężny bolszewicki najazd. Wdzięczność i przyzwoitość wymagają od nas, by tamten moment upamiętnić, a zarazem zadośćuczynić za dekady hańby niepamięci  - wyjaśnia Jan Pietrzak.

Opowiada również jak wyglądało pierwsze 12 miesięcy walki o powstanie Łuku Triumfalnego. – Za nami etap organizacyjny. Ukształtowała się grupa wolontariuszy gotowa pracować w tym celu, wydaliśmy ulotki i cegiełki. Gdzie dotrzemy z naszym przesłaniem, tam stykamy się z entuzjazmem. Mówię o tym na każdym swoim spotkaniu. Kłopotem jest oczywiście blokada w największych telewizjach, ale staramy się ją obejść – zaznacza. Przedstawia również wstępne wizje lokalizacji łuku - Dajemy miastu propozycje trzech lokalizacji. Pierwsza na tzw. Osi Saskiej, w miejscu, w którym Józef Piłsudski był witany po wielkim triumfie. Druga nad Wisłą, między Ratuszową a Mostową, w formie łączącej dwa brzegi. A trzecia koncepcja to okolice placu Na Rozdrożu, nad Alejami Ujazdowskimi. Też piękne miejsce – zaznacza.

Pietrzak przedstawia również dotychczasowe inicjatywy Towarzystwa Patriotycznego - Fundacji Jana Pietrzaka, organizatora akcji budowy łuku. - Działamy już kilka lat, za nami matura z historii dla ambitnych Polaków, wspólne tańczenie poloneza w rocznicę Konstytucji 3 maja, Koncerty Niepodległości z nagrodami. Zgromadziło się w naszym Towarzystwie prężne i dynamiczne środowisko. Mając w głowach zbliżającą się okrągłą rocznicę Bitwy Warszawskiej, rozglądaliśmy się z ciekawością, kiedy i w jakiej  formie władze państwowe podejmą temat godnego upamiętnienia tej wielkiej rocznicy. Niestety jedyne, co zobaczyliśmy, to to, jak prezydent Bronisław Komorowski wspólnie z ambasadorem rosyjskim postawili i chcieli uroczyście odsłonić pomnik najeźdźców bolszewickich pod Ossowem.

Więcej o idei wybudowania Łuku Triumfalnego Bitwy Warszawskiej mówi Jan Pietrzak w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 11 maja br., teraz także w formie e-wydania dostępnego na tablety i smartfony w AppStore i Google Play. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację wSieci, działającą na platformach iOS i Android. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

 8. 1270szcheternuydziewczonka 29.11.2017

  Niesamowita scena w kościele. Ta dziewczynka wzruszyła wszystkich

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook