Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci" o ataku feministek

10.04.2016

"Wiece, parady i tęczowe marsze już nie wystarczą. To początek wojny totalnej?"

Ponad tysiącletnia historia chrześcijaństwa w Polsce oraz ataki na Kościół – to dwa wątki, które w tym tygodniu szczególnie poruszają rodaków. W najnowszym wydaniu „wSieci” publicyści tygodnika komentują 1050. rocznicę przyjęcia chrztu przez Mieszka I, a z drugiej strony przyglądają się akcjom feministek w kościołach. Wraz z tygodnikiem także płyta CD zespołu Contra Mundum z rockowymi aranżacjami klasyki patriotycznej.

Obywatelski projekt nowej ustawy antyaborcyjnej wzbudza duże kontrowersje społeczne. Jednak nie prowadzą one do dialogu.

"Wiece, parady i tęczowe marsze już nie wystarczą. Feministki wchodzą z profanacyjną ustawką do kościoła. „Gazeta Wyborcza” i TVN przyklaskują. To początek wojny totalnej?" – pyta Marzena Nykiel w artykule „Feministki gorsze niż ZOMO”. Autorka zastanawia się także: "Czy nadciągająca inwazja jest zagrożeniem? Z pewnością. Proaborcyjne środowiska LGBTQ zrobią wszystko, by zrealizować powierzone im zadania. Wykorzystają wszystkie okazje, zmanipulują każdą sytuację, będą grać społecznymi nastrojami. Czy wygrają? Niekoniecznie".

Temat ustawy antyaborcyjnej podejmuje również Piotr Zaremba w artykule „Walczmy z aborcją! Ale w jaki sposób?” i próbuje ocenić nie tyle moralne aspekty sprawy, co polityczne. Zastanawia się: "Czy nie należałoby teraz, kiedy prokuratura jest na powrót pod kontrolą rządu, poszukać najpierw realnego uszczelnienia tych przepisów, które już są? […] W ostateczności uratowanie iluś ludzkich żyć to ważny cel tego prawa, choć jego aksjologicznego wymiaru nie lekceważę. Z tego punktu widzenia jednak, gdyby obecna batalia o ustawę otworzyła drogę aborcji na życzenie, byłoby to pyrrusowe zwycięstwo. Bo nawet dziurawe zakazy ileś tam aborcji powstrzymują, takie są nieubłagane prawa rządzące każdym społeczeństwem".

W nowy wydaniu tygodnika zachęcamy do przeczytania wywiadów z ministrami w rządzie Beaty Szydło, m.in. z Antonim Macierewiczem („Wojsko wraca do narodu”), w którym minister obrony narodowej komentuje w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi spór o Trybunał Konstytucyjny, działania KOD-u czy kwestię wycinki w Puszczy Białowieskiej. Na temat sił zbrojnych i bezpieczeństwa Polski Macierewicz mówi m.in.: "W doraźnym wymiarze, gdyby jutro coś miało się zdarzyć, nasze bezpieczeństwo jest zagwarantowane dzięki wsparciu polskich sił przez armie NATO. Kluczowe znaczenie ma decyzja ministrów obrony NATO z lutego 2016 r. Chodzi o tzw. wysuniętą obecność sił NATO w Polsce i na wschodniej flance. Łącznie chodzi o co najmniej dwie brygady NATO i USA. W Polsce będzie dowództwo tych sił i oczywiście baza antyrakietowa w Redzikowie. To będzie stała obecność wojsk Sojuszu, choć realizowana rotacyjnie".

Z kolei Jan Szyszko, minister środowiska w rozmowie z Jackiem Karnowski („Puszcza sama sobie nie poradzi”) mówił o problemie Białowieży. Zauważa, że obecnie: "W Puszczy Białowieskiej nie mogą latać pszczoły, choć zapewne wytwarzałyby wyjątkowej jakości miód. Nie wolno stawiać uli, mimo że historycznie ta puszcza została rezerwatem z myślą o bartnictwie. Takie przyjęliśmy absurdalne prawo!"

W tygodniku również rozmowa Wojciecha Surmacza z Andrzejem Adamczykiem, ministrem infrastruktury i budownictwa („Piramida drogowa”), który podsumował gospodarkę poprzedniej ekipy rządowej: "Przez osiem lat koalicja rządząca PO-PSL oszukiwała, że wybuduje autostrady, którymi będziemy mogli wszędzie dojechać. A prawda jest taka, że mamy tylko jedną autostradę, ponad 60 mld zł długu i masę pozwów w sądach od firm, którym państwo polskie nie zapłaciło za budowę dróg".

W tygodniku polecamy również artykuł „Zagadka janowskiej stadniny” - Maja Narbutt pisze o wypadkach w stadninie w Janowie Podlaskim: "Pierwszy raz to przypadek, drugi – nieszczęśliwy zbieg okoliczności. Jeśli zaś ta sama rzecz wydarzy się po raz trzeci, trzeba założyć, że mamy do czynienia z celowym działaniem. Gdyby wierzyć w tę zasadę, to na niedawne wydarzenia w stadninie w Janowie Podlaskim należałoby spojrzeć w niepokojącym świetle".

Nowy numer „wSieci” przynosi również obszerny dodatek Fronda „Piękni tysiącletni”, w którym przypominamy, jakie znaczenie dla rozwoju państwa polskiego miało przyjęcie chrztu. "Bez chrześcijaństwa bowiem nie byłoby naszego kraju. Zapewne zginęlibyśmy w mroku dziejów jak Obodryci czy Wieleci. Największa w tym zasługa Kościoła – jedynej instytucji istniejącej u nas nieprzerwanie od roku 966 do dziś" – pisze we wstępniaku Grzegorz Górny. W dodatku znajdziemy wiec rozmowę Piotra Zaremby z prof. Andrzejem Nowakiem „My, Polanie – »polani« wodą chrztu świętego”, w której historyk przybliża na czasy Mieszka I oraz okoliczności przyjęcia chrztu. Natomiast w artykule „Chrześcijaństwo stworzyło Polskę” Bogumił Łoziński przeprowadza nas przez dzieje Polski i pokazuje, że praktycznie w każdym aspekcie życia narodu, chrześcijaństwo odgrywało najważniejszą rolę w ukształtowaniu Polski i Polaków. Ponadto przy okazji 1050. rocznicy chrztu Polski przypominamy milenijne uroczystości oraz postać Prymasa Tysiąclecia, Stefana Wyszyńskiego.

Zachęcamy również do zapoznania się dodatkiem „wSieci kultury” oraz felietonami, m.in.: Roberta Mazurka, Wojciecha Reszczyńskiego, Dariusza Karłowicza, Piotra Skwiecińskiego, Andrzeja Zybertowicza, Bronisława Wildsteina, Łukasza Warzechy.

W tygodniku także Stanisław Janecki żegna Zytę Gilowską, która wnosiła do III RP wspaniały etos służby publicznej II RP.

Więcej artykułów w nowym numerze tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 11 kwietnia br. wraz z płytą „W wierszu i boju” zespołu Contra Mundum zawierającą rockowe aranżacje klasyki patriotycznej. Tygodnik dostępny jest także w formie e-wydania – szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook