Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci" o ataku feministek

10.04.2016

"Wiece, parady i tęczowe marsze już nie wystarczą. To początek wojny totalnej?"

Ponad tysiącletnia historia chrześcijaństwa w Polsce oraz ataki na Kościół – to dwa wątki, które w tym tygodniu szczególnie poruszają rodaków. W najnowszym wydaniu „wSieci” publicyści tygodnika komentują 1050. rocznicę przyjęcia chrztu przez Mieszka I, a z drugiej strony przyglądają się akcjom feministek w kościołach. Wraz z tygodnikiem także płyta CD zespołu Contra Mundum z rockowymi aranżacjami klasyki patriotycznej.

Obywatelski projekt nowej ustawy antyaborcyjnej wzbudza duże kontrowersje społeczne. Jednak nie prowadzą one do dialogu.

"Wiece, parady i tęczowe marsze już nie wystarczą. Feministki wchodzą z profanacyjną ustawką do kościoła. „Gazeta Wyborcza” i TVN przyklaskują. To początek wojny totalnej?" – pyta Marzena Nykiel w artykule „Feministki gorsze niż ZOMO”. Autorka zastanawia się także: "Czy nadciągająca inwazja jest zagrożeniem? Z pewnością. Proaborcyjne środowiska LGBTQ zrobią wszystko, by zrealizować powierzone im zadania. Wykorzystają wszystkie okazje, zmanipulują każdą sytuację, będą grać społecznymi nastrojami. Czy wygrają? Niekoniecznie".

Temat ustawy antyaborcyjnej podejmuje również Piotr Zaremba w artykule „Walczmy z aborcją! Ale w jaki sposób?” i próbuje ocenić nie tyle moralne aspekty sprawy, co polityczne. Zastanawia się: "Czy nie należałoby teraz, kiedy prokuratura jest na powrót pod kontrolą rządu, poszukać najpierw realnego uszczelnienia tych przepisów, które już są? […] W ostateczności uratowanie iluś ludzkich żyć to ważny cel tego prawa, choć jego aksjologicznego wymiaru nie lekceważę. Z tego punktu widzenia jednak, gdyby obecna batalia o ustawę otworzyła drogę aborcji na życzenie, byłoby to pyrrusowe zwycięstwo. Bo nawet dziurawe zakazy ileś tam aborcji powstrzymują, takie są nieubłagane prawa rządzące każdym społeczeństwem".

W nowy wydaniu tygodnika zachęcamy do przeczytania wywiadów z ministrami w rządzie Beaty Szydło, m.in. z Antonim Macierewiczem („Wojsko wraca do narodu”), w którym minister obrony narodowej komentuje w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi spór o Trybunał Konstytucyjny, działania KOD-u czy kwestię wycinki w Puszczy Białowieskiej. Na temat sił zbrojnych i bezpieczeństwa Polski Macierewicz mówi m.in.: "W doraźnym wymiarze, gdyby jutro coś miało się zdarzyć, nasze bezpieczeństwo jest zagwarantowane dzięki wsparciu polskich sił przez armie NATO. Kluczowe znaczenie ma decyzja ministrów obrony NATO z lutego 2016 r. Chodzi o tzw. wysuniętą obecność sił NATO w Polsce i na wschodniej flance. Łącznie chodzi o co najmniej dwie brygady NATO i USA. W Polsce będzie dowództwo tych sił i oczywiście baza antyrakietowa w Redzikowie. To będzie stała obecność wojsk Sojuszu, choć realizowana rotacyjnie".

Z kolei Jan Szyszko, minister środowiska w rozmowie z Jackiem Karnowski („Puszcza sama sobie nie poradzi”) mówił o problemie Białowieży. Zauważa, że obecnie: "W Puszczy Białowieskiej nie mogą latać pszczoły, choć zapewne wytwarzałyby wyjątkowej jakości miód. Nie wolno stawiać uli, mimo że historycznie ta puszcza została rezerwatem z myślą o bartnictwie. Takie przyjęliśmy absurdalne prawo!"

W tygodniku również rozmowa Wojciecha Surmacza z Andrzejem Adamczykiem, ministrem infrastruktury i budownictwa („Piramida drogowa”), który podsumował gospodarkę poprzedniej ekipy rządowej: "Przez osiem lat koalicja rządząca PO-PSL oszukiwała, że wybuduje autostrady, którymi będziemy mogli wszędzie dojechać. A prawda jest taka, że mamy tylko jedną autostradę, ponad 60 mld zł długu i masę pozwów w sądach od firm, którym państwo polskie nie zapłaciło za budowę dróg".

W tygodniku polecamy również artykuł „Zagadka janowskiej stadniny” - Maja Narbutt pisze o wypadkach w stadninie w Janowie Podlaskim: "Pierwszy raz to przypadek, drugi – nieszczęśliwy zbieg okoliczności. Jeśli zaś ta sama rzecz wydarzy się po raz trzeci, trzeba założyć, że mamy do czynienia z celowym działaniem. Gdyby wierzyć w tę zasadę, to na niedawne wydarzenia w stadninie w Janowie Podlaskim należałoby spojrzeć w niepokojącym świetle".

Nowy numer „wSieci” przynosi również obszerny dodatek Fronda „Piękni tysiącletni”, w którym przypominamy, jakie znaczenie dla rozwoju państwa polskiego miało przyjęcie chrztu. "Bez chrześcijaństwa bowiem nie byłoby naszego kraju. Zapewne zginęlibyśmy w mroku dziejów jak Obodryci czy Wieleci. Największa w tym zasługa Kościoła – jedynej instytucji istniejącej u nas nieprzerwanie od roku 966 do dziś" – pisze we wstępniaku Grzegorz Górny. W dodatku znajdziemy wiec rozmowę Piotra Zaremby z prof. Andrzejem Nowakiem „My, Polanie – »polani« wodą chrztu świętego”, w której historyk przybliża na czasy Mieszka I oraz okoliczności przyjęcia chrztu. Natomiast w artykule „Chrześcijaństwo stworzyło Polskę” Bogumił Łoziński przeprowadza nas przez dzieje Polski i pokazuje, że praktycznie w każdym aspekcie życia narodu, chrześcijaństwo odgrywało najważniejszą rolę w ukształtowaniu Polski i Polaków. Ponadto przy okazji 1050. rocznicy chrztu Polski przypominamy milenijne uroczystości oraz postać Prymasa Tysiąclecia, Stefana Wyszyńskiego.

Zachęcamy również do zapoznania się dodatkiem „wSieci kultury” oraz felietonami, m.in.: Roberta Mazurka, Wojciecha Reszczyńskiego, Dariusza Karłowicza, Piotra Skwiecińskiego, Andrzeja Zybertowicza, Bronisława Wildsteina, Łukasza Warzechy.

W tygodniku także Stanisław Janecki żegna Zytę Gilowską, która wnosiła do III RP wspaniały etos służby publicznej II RP.

Więcej artykułów w nowym numerze tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 11 kwietnia br. wraz z płytą „W wierszu i boju” zespołu Contra Mundum zawierającą rockowe aranżacje klasyki patriotycznej. Tygodnik dostępny jest także w formie e-wydania – szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook