Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": Niewypał po Tusku eksplodował pod Kopacz

18.06.2015

Rokita, Skwieciński i Janecki - co dalej z Platformą? Polecamy!

"Premier Kopacz wtrąciła władzę w spiralę śmierci. I trudno sobie wyobrazić, by rządzący zdołali się z niej wyrwać" - o politycznym trzęsieniu ziemi w Polsce piszą Piotr Skwieciński, Jan Rokita, Stanisław Janecki.

Piotr Skwieciński w materiale zatytułowanym „Krach” zauważa - kuriozalna „rekonstrukcja gabinetu” przeprowadzona w zeszłym tygodniu przez Ewę Kopacz oznacza - wiele na to wskazuje - przekroczenie przez formację rządzącą tego, co Anglosasi nazywają „point of no return”, czyli linii, spoza której nie ma już powrotu do uprzedniej rzeczywistości.

"Dotąd Platforma ponosiła wprawdzie dotkliwe porażki, ale uniknięcie ostatecznej klęski, czyli — w sprzyjających okolicznościach — przedłużenie władzy po jesiennych wyborach, wydawało się mimo wszystko leżeć w zasięgu jej realnych możliwości. A teraz pani premier wykopała samej sobie stołeczek spod nóg" - podkreśla publicysta.

Dodaje dalej, że platformerski system się pruje i osiąga punkt, poza którym można już mówić o niesterowności państwa.

Według Piotra Skwiecińskiego: Najświeższy, niezwykle pouczający, a związany właśnie z manewrem Kopacz przykład to dymisja szefa CBA Pawła Wojtunika. Dymisja, której nie było, mimo że dyrektor Biura spełniał wszystkie warunki, by na „listę śmierci” trafić.

"W elicie władzy jest dziś co najmniej kilkadziesiąt osób, które nie tylko każdego dnia drżą na myśl o publicznym wypłynięciu kolejnej taśmy, lecz są zapewne także skłonne do podporządkowania własnej aktywności temu, aby owe taśmy jednak nie ujrzały światła dziennego" - pisze z kolei Jan Rokita.

W artykule „Niewypał po Tusku eksplodował pod Kopacz” zwraca uwagę na naśladowanie przez Ewę Kopacz zachowań swego „mistrza politycznego”.

"Reakcja pani premier na katastrofę, jaką dla Platformy okazało się upowszechnienie w internecie fotokopii akt śledczych ze sprawy podsłuchów, była niemalże kopią zachowania Donalda Tuska w obliczu wybuchu afery hazardowej w październiku 2009 r. Najpierw nieobecność i milczenie podczas rosnącego politycznego zamieszania, służące uzyskaniu silniejszego wrażenia pryncypialności i twardości premiera w momencie ogłaszania pakietu rządowych dymisji. Luźny albo wręcz żaden związek istotnej części dymisji z aferą podsłuchową" - zauważa publicysta.

Do afery taśmowej odnosi się również Stanisław Janecki w tekście „Akta upadku III RP”. Komentator polityczny podkreśla:

"Z ujawnionych w internecie materiałów prokuratorskiego śledztwa w sprawie afery taśmowej wyłania się ukryta rzeczywistość, o której Polacy mają prawo wiedzieć, choć jest z jednej strony przerażająca, z drugiej 0 groteskowa. I mają prawo na tej podstawie domagać się dymisji nie tylko marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego, ministrów Arłukowicza, Biernata i Karpińskiego, wiceministrów Baniaka, Gawłowskiego i Tomczykiewicza czy szefa doradców premiera Jacka Rostowskiego. Mają prawo domagać się usunięcia tych spośród nagranych osób, które łamały prawo, zapowiadały, że to zrobią, lub na to się godziły. O łamaniu standardów i zasad nawet nie ma co mówić" - podkreśla Janecki.

W materiale „Taśmy masowego rażenia” dodaje: "Nagrania z warszawskich restauracji oraz prokuratorskie akta w tej sprawie powinny zmieść rząd Platformy Obywatelskiej i rykoszetem trafić w Donalda Tuska. Wiele wskazuje na to, że tak się stanie" - ocenia publicysta.

To już jest koniec – koniec rządu Ewy Kopacz - więcej na ten temat w najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 15 czerwca br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

svl

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook