Jedynie prawda jest ciekawa

"wSieci": Nadchodzą muzułmanie!

13.09.2015

Olbrzymie zagrożenie, przed jakim stanęła Europa w związku z kryzysem imigracyjnym to temat numer jeden ostatnich tygodnika „wSieci”. O tym, jakie będą konsekwencje indolencji władz Europy i czy czeka nas starcie dwóch cywilizacji piszą Marzena Nykiel, Grzegorz Kostrzewa-Zorbas i Grzegorz Górny.

"Europa stanęła wobec najwyższego zagrożenia. Unijni politycy są zbyt ślepi, by dostrzec jego skutki, a rząd Kopacz za słaby, by się przeciwstawić. Indolencja władzy prowadzi nas na frontalne starcie dwóch cywilizacji" — pisze Marzena Nykiel.

"Setki tysięcy muzułmanów zalewają Europę. Mówią, że uciekają przed wojną. Silni, młodzi mężczyźni, zamiast bronić swoich krajów, przedzierają się przez unijne granice" — dodaje redaktor naczelna portalu wPolityce.pl

Na łamach nowego wydania także, jaki może być nowy rząd RP po październikowych wyborach. Zdaniem Piotra Zaremby, felietonisty tygodnika „wSieci”:

"Nowy rząd układa Jarosław Kaczyński. Pamiętajmy jednak: ostatecznie zdecyduje Beata Szydło. O ile z kolei Kaczyński na nią postawi." Tygodnik przedstawia przypuszczalny skład nowego rządu.

"Nie jest on fatalny, przeciwnie: wiele tu decyzji sensownych i obiecujących. Można jednak zauważyć, że stanowi połączenie dawniejszych i ostatnio przyjętych koncepcji. Trochę w nim „dawnego” PiS, a trochę 'nowego'" – pisze Zaremba.

Polecamy także znakomity tekst Aleksandry Rybińskiej, która przybliża postać Donalda Trumpa, kontrowersyjnego kandydata Republikanów do walki o Biały Dom:

"Jest arogancki, narcystyczny, butny, chwilami nawet chamski. Mówi, co myśli, a co mówi, nie zawsze ma sens. Ale ludzie go kochają. Bo w wyścigu o prezydenturę obiecuje walczyć z imigracją, naprawić Amerykę, przywrócić jej siłę i blask. Donald Trump ma być antidotum na Baracka Obamę, lewicową poprawność polityczną, zepsuty waszyngtoński establishment, i uosobieniem amerykańskiego snu. Dla własnej partii jest jednak tak samo niewygodny jak dla Demokratów."

W najnowszym numerze tygodnika „wSieci” także wywiad Marcina Fijołka z Ludwikiem Dornem. Były polityk PiS mówił przede wszystkim o swoim kandydowaniu z listy PO:

"Dlaczego miałbym odejść, skoro publicznie, jasno i wyraźnie formułowałem swój punkt widzenia oraz moją ofertę wobec Platformy, motywowaną moją oceną PiS jako niezdolnego do sprawnego rządzenia ani do wprowadzenia zmian instytucjonalnych. Obecny PiS jest zupełnie inny od tego z 2004 i 2005 r."

O kampanii, choć z zupełnie innej perspektyw, opowiada także Krzysztof Skowroński, dziennikarz i twórca Radia Wnet, a także prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. W rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi Skowroński mówi m.in. o refleksjach letniego objazdu po Polsce z Radiem Wnet, np. dotyczących tego czy Polska jest w ruinie czy kwitnąca. Nie ma na to uczciwej, jednoznacznej odpowiedzi. Dałoby się udowodnić licznymi przykładami zarówno tezę pierwszą, jak i drugą. Natomiast bez wątpienia wszędzie można dostrzec jeden wspólny mianownik: marnowanie możliwości. Gdybyśmy wykorzystywali choć połowę tych szans, które mamy, bylibyśmy dużo dalej. I to zaskakujące zwycięstwo Andrzeja Dudy jest w mojej ocenie wyrazem marzeń Polaków, by wreszcie ruszyć mocno do przodu.

Ponadto zachęcamy do lektury felietonów, m.in.: Krystyny Grzybowskiej, Witolda Gadowskiego, Wiktora Świetlika, Andrzeja Zybertowicza, Dariusza Karłowicza, Piotra Skwiecińskiego czy Wojciecha Wencla.

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook