Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

"wSieci": Nadchodzą muzułmanie!

13.09.2015

Olbrzymie zagrożenie, przed jakim stanęła Europa w związku z kryzysem imigracyjnym to temat numer jeden ostatnich tygodnika „wSieci”. O tym, jakie będą konsekwencje indolencji władz Europy i czy czeka nas starcie dwóch cywilizacji piszą Marzena Nykiel, Grzegorz Kostrzewa-Zorbas i Grzegorz Górny.

"Europa stanęła wobec najwyższego zagrożenia. Unijni politycy są zbyt ślepi, by dostrzec jego skutki, a rząd Kopacz za słaby, by się przeciwstawić. Indolencja władzy prowadzi nas na frontalne starcie dwóch cywilizacji" — pisze Marzena Nykiel.

"Setki tysięcy muzułmanów zalewają Europę. Mówią, że uciekają przed wojną. Silni, młodzi mężczyźni, zamiast bronić swoich krajów, przedzierają się przez unijne granice" — dodaje redaktor naczelna portalu wPolityce.pl

Na łamach nowego wydania także, jaki może być nowy rząd RP po październikowych wyborach. Zdaniem Piotra Zaremby, felietonisty tygodnika „wSieci”:

"Nowy rząd układa Jarosław Kaczyński. Pamiętajmy jednak: ostatecznie zdecyduje Beata Szydło. O ile z kolei Kaczyński na nią postawi." Tygodnik przedstawia przypuszczalny skład nowego rządu.

"Nie jest on fatalny, przeciwnie: wiele tu decyzji sensownych i obiecujących. Można jednak zauważyć, że stanowi połączenie dawniejszych i ostatnio przyjętych koncepcji. Trochę w nim „dawnego” PiS, a trochę 'nowego'" – pisze Zaremba.

Polecamy także znakomity tekst Aleksandry Rybińskiej, która przybliża postać Donalda Trumpa, kontrowersyjnego kandydata Republikanów do walki o Biały Dom:

"Jest arogancki, narcystyczny, butny, chwilami nawet chamski. Mówi, co myśli, a co mówi, nie zawsze ma sens. Ale ludzie go kochają. Bo w wyścigu o prezydenturę obiecuje walczyć z imigracją, naprawić Amerykę, przywrócić jej siłę i blask. Donald Trump ma być antidotum na Baracka Obamę, lewicową poprawność polityczną, zepsuty waszyngtoński establishment, i uosobieniem amerykańskiego snu. Dla własnej partii jest jednak tak samo niewygodny jak dla Demokratów."

W najnowszym numerze tygodnika „wSieci” także wywiad Marcina Fijołka z Ludwikiem Dornem. Były polityk PiS mówił przede wszystkim o swoim kandydowaniu z listy PO:

"Dlaczego miałbym odejść, skoro publicznie, jasno i wyraźnie formułowałem swój punkt widzenia oraz moją ofertę wobec Platformy, motywowaną moją oceną PiS jako niezdolnego do sprawnego rządzenia ani do wprowadzenia zmian instytucjonalnych. Obecny PiS jest zupełnie inny od tego z 2004 i 2005 r."

O kampanii, choć z zupełnie innej perspektyw, opowiada także Krzysztof Skowroński, dziennikarz i twórca Radia Wnet, a także prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. W rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi Skowroński mówi m.in. o refleksjach letniego objazdu po Polsce z Radiem Wnet, np. dotyczących tego czy Polska jest w ruinie czy kwitnąca. Nie ma na to uczciwej, jednoznacznej odpowiedzi. Dałoby się udowodnić licznymi przykładami zarówno tezę pierwszą, jak i drugą. Natomiast bez wątpienia wszędzie można dostrzec jeden wspólny mianownik: marnowanie możliwości. Gdybyśmy wykorzystywali choć połowę tych szans, które mamy, bylibyśmy dużo dalej. I to zaskakujące zwycięstwo Andrzeja Dudy jest w mojej ocenie wyrazem marzeń Polaków, by wreszcie ruszyć mocno do przodu.

Ponadto zachęcamy do lektury felietonów, m.in.: Krystyny Grzybowskiej, Witolda Gadowskiego, Wiktora Świetlika, Andrzeja Zybertowicza, Dariusza Karłowicza, Piotra Skwiecińskiego czy Wojciecha Wencla.

Słowa kluczowe:

wSieci

,

imigracja

,

imigranci

,

imigrant

Warto poczytać

 1. wojtekkfdhgdg 24.01.2017

  Sumliński: Milowy krok ku prawdzie

  Nastąpił właśnie milowy krok w sprawie niewyjaśnionej śmierci byłego lidera Samoobrony, Andrzeja Leppera.

 2. joachimbrudzinskitvrepublikaYT 23.01.2017

  Brudziński: Zależy nam na wielu kadencjach

  „Niech ci, którzy grzmią, dokształcą się z tego, na czym polega demokracja”.

 3. JanZarynKancelariaSenatu2015 23.01.2017

  Prof. Żaryn: Olbrzymie oczekiwania wobec zbioru zastrzeżonego

  - W Polsce opinia publiczna ma olbrzymie oczekiwania wobec tzw. zbioru zastrzeżonego; głównie dotyczą one lat 90. - powiedział historyk, senator PiS prof. Jan Żaryn.

 4. rzepcio 23.01.2017

  "wSieci": Balanga w Trybunale

  Wojciech Biedroń o ostatnim roku prezesury Rzeplińskiego.

 5. mid-epa05742807 23.01.2017

  Czarnecki: Trump będzie stawiać na NATO

  - Wbrew tej propagandzie antytrumpowskiej, prezydent Stanów Zjednoczonych będzie stawiać na NATO. To dla Polski dobra wiadomość - ocenił wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki.

 6. port-817598960720 23.01.2017

  Kuźmiuk: Fikcyjny eksport zawyżał wzrost PKB

  W ostatnich latach rządów koalicji PO-PSL ze względu na masowe wystawianie fikcyjnych faktur dotyczących sprzedaży na eksport, zawyżany był także wzrost PKB szczególnie w latach 2014-2015.

 7. 1b3ba3d672ce402fbf27f56062859d641270x714 22.01.2017

  Morawiecki: „Wyszkowski za mało tropił agentów”

  „Adamowicz za długo w Gdańsku rządzi (…). Dla niego najlepszym wyjściem byłaby dymisja”.

 8. szczerskiworoniczaobozySI 22.01.2017

  Szczerski o „polskich obozach”: to próba odwrócenia logiki historii

  „Musimy stać na gruncie prawdy o Polsce. Jeśli my sami się nie obronimy, to sami siebie szkalujemy”.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook