Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": Nadchodzą muzułmanie!

13.09.2015

Olbrzymie zagrożenie, przed jakim stanęła Europa w związku z kryzysem imigracyjnym to temat numer jeden ostatnich tygodnika „wSieci”. O tym, jakie będą konsekwencje indolencji władz Europy i czy czeka nas starcie dwóch cywilizacji piszą Marzena Nykiel, Grzegorz Kostrzewa-Zorbas i Grzegorz Górny.

"Europa stanęła wobec najwyższego zagrożenia. Unijni politycy są zbyt ślepi, by dostrzec jego skutki, a rząd Kopacz za słaby, by się przeciwstawić. Indolencja władzy prowadzi nas na frontalne starcie dwóch cywilizacji" — pisze Marzena Nykiel.

"Setki tysięcy muzułmanów zalewają Europę. Mówią, że uciekają przed wojną. Silni, młodzi mężczyźni, zamiast bronić swoich krajów, przedzierają się przez unijne granice" — dodaje redaktor naczelna portalu wPolityce.pl

Na łamach nowego wydania także, jaki może być nowy rząd RP po październikowych wyborach. Zdaniem Piotra Zaremby, felietonisty tygodnika „wSieci”:

"Nowy rząd układa Jarosław Kaczyński. Pamiętajmy jednak: ostatecznie zdecyduje Beata Szydło. O ile z kolei Kaczyński na nią postawi." Tygodnik przedstawia przypuszczalny skład nowego rządu.

"Nie jest on fatalny, przeciwnie: wiele tu decyzji sensownych i obiecujących. Można jednak zauważyć, że stanowi połączenie dawniejszych i ostatnio przyjętych koncepcji. Trochę w nim „dawnego” PiS, a trochę 'nowego'" – pisze Zaremba.

Polecamy także znakomity tekst Aleksandry Rybińskiej, która przybliża postać Donalda Trumpa, kontrowersyjnego kandydata Republikanów do walki o Biały Dom:

"Jest arogancki, narcystyczny, butny, chwilami nawet chamski. Mówi, co myśli, a co mówi, nie zawsze ma sens. Ale ludzie go kochają. Bo w wyścigu o prezydenturę obiecuje walczyć z imigracją, naprawić Amerykę, przywrócić jej siłę i blask. Donald Trump ma być antidotum na Baracka Obamę, lewicową poprawność polityczną, zepsuty waszyngtoński establishment, i uosobieniem amerykańskiego snu. Dla własnej partii jest jednak tak samo niewygodny jak dla Demokratów."

W najnowszym numerze tygodnika „wSieci” także wywiad Marcina Fijołka z Ludwikiem Dornem. Były polityk PiS mówił przede wszystkim o swoim kandydowaniu z listy PO:

"Dlaczego miałbym odejść, skoro publicznie, jasno i wyraźnie formułowałem swój punkt widzenia oraz moją ofertę wobec Platformy, motywowaną moją oceną PiS jako niezdolnego do sprawnego rządzenia ani do wprowadzenia zmian instytucjonalnych. Obecny PiS jest zupełnie inny od tego z 2004 i 2005 r."

O kampanii, choć z zupełnie innej perspektyw, opowiada także Krzysztof Skowroński, dziennikarz i twórca Radia Wnet, a także prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. W rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi Skowroński mówi m.in. o refleksjach letniego objazdu po Polsce z Radiem Wnet, np. dotyczących tego czy Polska jest w ruinie czy kwitnąca. Nie ma na to uczciwej, jednoznacznej odpowiedzi. Dałoby się udowodnić licznymi przykładami zarówno tezę pierwszą, jak i drugą. Natomiast bez wątpienia wszędzie można dostrzec jeden wspólny mianownik: marnowanie możliwości. Gdybyśmy wykorzystywali choć połowę tych szans, które mamy, bylibyśmy dużo dalej. I to zaskakujące zwycięstwo Andrzeja Dudy jest w mojej ocenie wyrazem marzeń Polaków, by wreszcie ruszyć mocno do przodu.

Ponadto zachęcamy do lektury felietonów, m.in.: Krystyny Grzybowskiej, Witolda Gadowskiego, Wiktora Świetlika, Andrzeja Zybertowicza, Dariusza Karłowicza, Piotra Skwiecińskiego czy Wojciecha Wencla.

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook