Jedynie prawda jest ciekawa


wSieci: "Mocniej ruszyć do przodu"

17.04.2016

Nowy numer tygodnika "wSieci" od poniedziałku w kioskach.

Przestrzegamy i będziemy przestrzegać reguł zarówno Unii Europejskiej, jak i Sojuszu Północnoatlantyckiego. Ale to są jednak wspólnoty suwerennych i niepodległych państw, i to trzeba szanować. Naprawdę nie ma w Polsce żadnych problemów z demokracją… – podkreśla szef Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi. W najnowszym numerze tygodnika „wSieci” wywiad z Jarosławem Kaczyńskim, który komentuje bieżące wydarzenia w Polsce, pracę rządu – jego sukcesy i problemy we wprowadzaniu reform, współpracę z prezydentem, stosunki z opozycją oraz aktualną sytuację kraju na arenie międzynarodowej.

W obszernym wywiadzie „Musimy jeszcze przyśpieszyć” udzielonym Jackowi i Michałowi Karnowskim Jarosław Kaczyński, mówi między innymi o dotychczasowych działaniach oraz planach PiS i rządu: Są sukcesy, ale nic gorszego niż samozadowolenie nie może nas spotkać. Mówię jasno i wyraźnie: musimy iść do przodu, jeszcze przyśpieszyć, musimy uruchamiać kolejne projekty, musimy ruszyć jeszcze mocniej do przodu. Rząd musi być zwarty, musi myśleć wspólnymi celami. Te resortowe kłopoty, które – uczciwie mówiąc – są w rządzie, muszą zostać twardą ręką przełamane. Była teraz ostatnio narada w rządzie, która miała temu służyć.

W artykule „Akcja manipulacja, czyli gdzie się podziały pieniądze Polaków” Wojciech Surmacz pisze o podejrzanych manipulacjach banków zagranicznych, które miały istotny wpływ kursy walut w Polsce, szczególnie franka szwajcarskiego: Przykłady masowej „rzezi” Polaków na tzw. kredytach frankowych, polisolokatach czy opcjach walutowych aż nazbyt dosadnie pokazują, że działalność kartelu walutowego miała bezpośrednie przełożenie na Polskę. Mało tego, rząd Donalda Tuska brał w tym przedsięwzięciu czynny udział, stwarzając zagranicznym bankom idealne warunki do wykorzystywania globalnych manipulacji kursami walut i stopami procentowymi – pisze autor artykułu. Natomiast Janusz Szewczak, na którego książkę powołuje się Wojciech Surmacz, w swoim felietonie „Czy banki szykują nam kryzys światowy?” wskazuje, że czeka nas nowy kryzys bankowy, znacznie groźniejszy w skutkach od tego z roku 2008.

Ponadto w nowym numerze „wSieci” znajdziemy tekst Stanisława Janeckiego „Nowa Hakata”, w którym pisze o kontrolowaniu polskich mediów przez niemieckich wydawców: dominacja niemieckich mediów w Polsce umożliwia realizację polityki, do której w czasach zaborów i okupacji potrzebne były aparat przemocy oraz specjalne prawodawstwo. W artykule „Brudny atak” Dorota Łosiewicz podejmuje temat ataków medialnych na pierwszą damę, po tym jak list posłanek opozycji w sprawie ustawy antyaborcyjnej pozostał bez odpowiedzi. Przemysł pogardy nie zasypia gruszek w popiele. Po atakach na prezydenta Andrzeja Dudę teraz za cel uderzenia obrał sobie pierwszą damę. Atakujący już pokazali, że nie zamierzają przebierać w środkach – pisze autorka. Natomiast na temat Telewizji Polskiej i zmian w niej zachodzących mówił Andrzej Urbański w rozmowie z Anną Wojciechowska („PiS nie pęknie”): Nie da się zmienić telewizji w miesiąc czy dwa. To jest wielki transatlantyk. Do tego, żeby skręcił albo się zatrzymał, potrzeba wielu mil morskich.

W tygodniku o swoich refleksjach po projekcji filmu „Smoleńsk” pisze Robert Mazurek w artykule „Leming przeciera oczy” – Tak, „Smoleńsk” ma niesamowitą moc. Dla mnie najbardziej poruszający był wątek gruziński, ale cały film jest silny, wyrazisty, spodziewam się więc skrajnych opinii. Próbowałem oglądać go – na tyle, na ile się da – bez emocji i uprzedzeń. Z kolei Marcin Wikło w materiale „Kiedy spod ziemi wychodzą ryngrafy” bada temat ubeckiej operacji pod kryptonim „Lawina”: Oddział NSZ Henryka Flamego „Bartka” został przez prowokatorów zwabiony na Opolszczyznę. Żołnierzy podjęto obiadem, była też wódka, do której mordercy dodali środki nasenne. Gdy partyzanci położyli się na przygotowanych posłaniach ze słomy, zdetonowano miny przeciwczołgowe umieszczone pod barakiem.

A co na świecie? O tym pisze Jan Rokita w tekście „Gwardia Putina”: Wobec rosnącego zamętu politycznego na rubieżach Rosji, zarówno w Europie, jak i w środkowej Azji, Putin zakłada, że wojska specjalne pod jego osobistym nadzorem mogą być mu coraz częściej potrzebne. Z kolej o zmianach zachodzących we współczesnej wojskowości pisze Grzegorz Kostrzewa-Zorbas „Wojny robotów”: Robotów wojskowych o sztucznej inteligencji – zwanych broniami autonomicznymi – pojawia się coraz więcej w siłach zbrojnych USA i innych państw. To dopiero początek wielkiej zmiany spowodowanej postępem technologicznym i malejącą zgodą społeczeństw oraz rządów na straty ludzkie na wojnach.

Ponadto na łamach nowego numeru „wSieci” o ekologii i jedzeniu, kulturze, religii i ekonomii. Natomiast komentarzy bieżących wydarzeń podejmują się w swoich felietonach m.in.: Wiktor Świetlik, Robert Mazurek, Aleksander Nalaskowski, Krystyna Grzybowska, Dariusz Karłowicz, Łukasz Warzecha czy Bronisław Wildstein.

Więcej artykułów w nowym numerze tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 18 kwietnia br., także w formie e-wydania – szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook