Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": Mesjasz zstępuje na Czerską

21.06.2016

Grzegorz Górny na łamach nowego wydania tygodnika „wSieci” odnosi się do ostatnich informacji o rynku medialnym w Polsce, według których kontrolowany przez multimiliardera George’a Sorosa fundusz Media Development Investment Fund zakupił 5,35 mln akcji Agory. Górny przybliża postać Sorosa: – Ten zadeklarowany ateista i wróg mocnych tożsamości narodowych wspiera w Ameryce i Europie przeróżne organizacje promujące aborcję, eutanazję, homoseksualizm czy sterylizację. George Soros dzięki miliardom i wpływom, które ma, próbuje pchać świat w niebezpiecznym kierunku – czytamy w tekście.

Nowy inwestor przyszedł w ten sposób na ratunek wydawcy, który przeżywa spore trudności finansowe. Według doniesień „Pulsu Biznesu” flagowy dziennik Agory odnotował w pierwszym kwartale tego roku stratę aż 7,2 mln zł. Powodem jest głównie spadek wpływów z reklam, sprzedaży i prenumeraty „GW” – pisze Grzegorz Górny. Kim jest George Soros i jakie są jego plany? – O ambicjach miliardera świadczą rozproszone w różnych miejscach jego wypowiedzi. W jednej z książek pisał, że od dziecka nosił w sobie silne fantazje mesjańskie. W „Alchemii finansów” przyznawał, że widzi siebie jako osobę formatu Keynesa w ekonomii lub Einsteina w nauce.

 

O zaangażowaniu Sorosa w politykę pisze w najnowszym numerze tygodnika wSieci również Artur Ceyrowski: - Amerykański filantrop nie tylko w Polsce troszczy się o demokrację. Jest też dobroczyńcą wielu innych lewicowych organizacji, które w swojej działalności realizują pomysły wszechmocnego mecenasa. Przykładowo głównym zadaniem fundacji MoveOn jest wspieranie „progresywnych”, lewicowych kandydatów politycznych w Stanach Zjednoczonych. Fundacja ta słynie z nieczystych zagrywek, to ona jest odpowiedzialna m.in. za prowadzenie strony internetowej, na której George W. Bush był porównywany do Adolfa Hitlera – czytamy w tekście.

 

Artur Ceyrowski pisze również o wpływie Sorosa na „Grupę Bilderberg”, nazywanej często w mediach jedną z „najbardziej tajemniczych organizacji świata”. Ostatnie spotkanie grupy zorganizowano między 9 i 12 czerwca w Dreźnie: - Najważniejszym tematem była debata o tym, jak powstrzymać Brytyjczyków przed ucieczką z Unii Europejskiej. Jak przystało na spotkanie ludzi szczególnie wyczulonych na stan demokracji, hotel był w czasie konferencji praktycznie odcięty od świata. 140 delegatów (wśród zaproszonych gości byli m.in. Radosław Sikorski i Anne Applebaum) chciało w spokoju, z dala od wścibskich reporterów, debatować o stanie świata. Porządku pilnowała uzbrojona po zęby policja. Nad bezpieczeństwem zgromadzonych gości czuwały też służby specjalne i pojazdy opancerzone, które w dowolnej chwili gotowe były bronić zagrożonej demokracji – czytamy.

 

Więcej o człowieku nazywanym „jednym z najbardziej wpływowych i niebezpiecznych ludzi o lewicowych poglądach na naszej planecie” w najnowszym numerze tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 20 czerwca br., także w formie e-wydania – szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook