Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": Mazurek o sprawie Durczoka. Polecamy!

02.03.2015

Siedem Kamili milowych - sprawdź, o co chodzi w Durczokgate!

W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” Robert Mazurek analizuje historię Kamila Durczoka i publikacji dotyczących szefa „Faktów”. Durczoka oskarżono o molestowanie seksualne i mobbing. Gwiazda TVN poszła na urlop i trafiła do szpitala. Powołana przez szefostwo stacji komisja przesłuchuje pracowników i bada zarzuty — to fakty.

Wszystko się zaczęło miesiąc temu, kiedy „Wprost” opublikowało opowieść anonimowej dziennikarki telewizyjnej o szefie, który ją molestował. Bez nazwisk, ale wystarczyło. Narastały plotki, internauci nie kryli się z sugestiami, że chodzi o Durczoka. Po dwóch tygodniach „Wprost” zamieściło kolejny artykuł. Nadal nie było niczego o molestowaniu, jednak w mieszkaniu, w którym przebywał szef „Faktów”, znaleziono śladowe ilości narkotyków, erotyczne gadżety i kasetę porno - podsumowuje w swoim tekście Robert Mazurek.

Autor słusznie zauważa, że w tej sprawie pojawia się mnóstwo pytań i wątpliwości, na które odpowiadają z reguły ci, którzy kierują się swoim zaufaniem do jednej lub drugiej strony.

Wreszcie tydzień temu opublikowano opowieść innej byłej pracownicy „Faktów”, która — nie ujawniając swego nazwiska — oskarżyła Durczoka o molestowanie. Anonimowo dziennikarze TVN mówili o metodach pracy szefa, które łatwo można uznać za mobbing. W tej sprawie wszyscy wszystko wiedzą i zdanie mają wyrobione. Nie żeby naprawdę wiedzieli cokolwiek więcej — po prostu jednym ufają bardziej, in bo nie zamierzam. Mam tylko kilka uwag i wątpliwości - podsumowuje publicysta „wSieci”.

Szczególnie w tej sprawie ważne jest to, że „molestowanie seksualne to nie tylko przestępstwo, lecz i wyjątkowo paskudna krzywda wyrządzona kobietom. Przez lata na tego typu zachowania przymykano oko, uznawano je za element obyczaju, kolorytu, tradycji wręcz. Wreszcie zaczęto z tym walczyć” – zauważa autor.

O szczegółach, faktach, a przede wszystkim o wątpliwościach dotyczących sprawy Kamila Durczoka pisze Robert Mazurek w najnowszym numerze tygodnika wSieci, sprzedaży od 2 marca br., także w formie e-wydania na www.wsieci.pl/e-wydanie.

LL

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook