Jedynie prawda jest ciekawa

"wSieci": Mazurek o sprawie Durczoka. Polecamy!

02.03.2015

Siedem Kamili milowych - sprawdź, o co chodzi w Durczokgate!

W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” Robert Mazurek analizuje historię Kamila Durczoka i publikacji dotyczących szefa „Faktów”. Durczoka oskarżono o molestowanie seksualne i mobbing. Gwiazda TVN poszła na urlop i trafiła do szpitala. Powołana przez szefostwo stacji komisja przesłuchuje pracowników i bada zarzuty — to fakty.

Wszystko się zaczęło miesiąc temu, kiedy „Wprost” opublikowało opowieść anonimowej dziennikarki telewizyjnej o szefie, który ją molestował. Bez nazwisk, ale wystarczyło. Narastały plotki, internauci nie kryli się z sugestiami, że chodzi o Durczoka. Po dwóch tygodniach „Wprost” zamieściło kolejny artykuł. Nadal nie było niczego o molestowaniu, jednak w mieszkaniu, w którym przebywał szef „Faktów”, znaleziono śladowe ilości narkotyków, erotyczne gadżety i kasetę porno - podsumowuje w swoim tekście Robert Mazurek.

Autor słusznie zauważa, że w tej sprawie pojawia się mnóstwo pytań i wątpliwości, na które odpowiadają z reguły ci, którzy kierują się swoim zaufaniem do jednej lub drugiej strony.

Wreszcie tydzień temu opublikowano opowieść innej byłej pracownicy „Faktów”, która — nie ujawniając swego nazwiska — oskarżyła Durczoka o molestowanie. Anonimowo dziennikarze TVN mówili o metodach pracy szefa, które łatwo można uznać za mobbing. W tej sprawie wszyscy wszystko wiedzą i zdanie mają wyrobione. Nie żeby naprawdę wiedzieli cokolwiek więcej — po prostu jednym ufają bardziej, in bo nie zamierzam. Mam tylko kilka uwag i wątpliwości - podsumowuje publicysta „wSieci”.

Szczególnie w tej sprawie ważne jest to, że „molestowanie seksualne to nie tylko przestępstwo, lecz i wyjątkowo paskudna krzywda wyrządzona kobietom. Przez lata na tego typu zachowania przymykano oko, uznawano je za element obyczaju, kolorytu, tradycji wręcz. Wreszcie zaczęto z tym walczyć” – zauważa autor.

O szczegółach, faktach, a przede wszystkim o wątpliwościach dotyczących sprawy Kamila Durczoka pisze Robert Mazurek w najnowszym numerze tygodnika wSieci, sprzedaży od 2 marca br., także w formie e-wydania na www.wsieci.pl/e-wydanie.

LL

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook