Jedynie prawda jest ciekawa


wSieci: Mastalerek odsłania kulisy kampanii Dudy!

10.06.2015

„Ten sztab pracował jak dobry, nowoczesny silnik. Cicho, ale skutecznie” - kulisy kampanii wyborczej Andrzeja Dudy odsłania na łamach tygodnika „wSieci” Marcin Mastalerek, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, członek sztabu wyborczego Andrzeja Dudy, w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi.

Bracia Karnowscy rozpoczynają wywiad pytaniem o wiarę w sukces PiS-u i Andrzeja Dudy.

Kiedy uwierzył pan, że możecie wygrać wybory prezydenckie? Po pierwszej turze?

- Chyba panowie żartują. Wierzyłem od 11 listopada, gdy Jarosław Kaczyński  w Krakowie ogłosił kandydaturę Andrzeja Dudy. I mam na to świadków. Choć jest faktem, że moje zapewnienia, iż wygramy, przyjmowano często z pobłażliwością, składano na karb młodego wieku lub niedoświadczenia - podkreśla Marcin Mastalerek.

Rozmówca braci Karnowskich mówi również o współpracy w sztabie, podkreśla przy tym ogromną rolę Beaty Szydło w drodze po sukces.

- Ten sztab pracował jak dobry, nowoczesny silnik. Cicho, ale skutecznie. To wielki sukces Beaty Szydło, która to wszystko umiała poskładać. (…) W tej kampanii wszyscy zobaczyli jej zdolności organizacyjne, umiejętności wyłapywania dobrych pomysłów, szybkiego ich wdrożenia, łagodzenia napięć. Słowem — najlepsze cechy dobrego menedżera.

Mastalerek mówi także o roli Jarosława Kaczyńskiego.

- Jarosław Kaczyński wtrącał się w kampanię? -  pytają Karnowscy.

- Na szczęście tak [śmiech]. Ale nie tyle wtrącał, ile nad nią czuwał -  odpowiada parlamentarzysta.

Nie zabrakło również pytania o „najczarniejszy dzień” kampanii.

- Na każdym etapie był jakiś czarny dzień. Na pewno jeszcze przed debatami najmocniej przeżyliśmy haniebny atak pisma Tomasza Lisa na teścia Andrzeja Dudy. Pamiętam, że pomyśleliśmy sobie wtedy, iż jeśli oni już wtedy posuwają się do takich rzeczy, jeśli nie brzydzą się antysemickim, w opinii wielu osób, w tym m.in. prof. Pawła Śpiewaka, atakiem, to są zdolni do naprawdę wszystkiego, to przed niczym się nie cofną… - wspomina rzecznik PiS.

Kulisy kampanii wyborczej odsłania Marcin Mastalerek w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 8 czerwca br., także w formie e-wydania.

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook