Jedynie prawda jest ciekawa


wSieci: Mastalerek odsłania kulisy kampanii Dudy!

10.06.2015

„Ten sztab pracował jak dobry, nowoczesny silnik. Cicho, ale skutecznie” - kulisy kampanii wyborczej Andrzeja Dudy odsłania na łamach tygodnika „wSieci” Marcin Mastalerek, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, członek sztabu wyborczego Andrzeja Dudy, w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi.

Bracia Karnowscy rozpoczynają wywiad pytaniem o wiarę w sukces PiS-u i Andrzeja Dudy.

Kiedy uwierzył pan, że możecie wygrać wybory prezydenckie? Po pierwszej turze?

- Chyba panowie żartują. Wierzyłem od 11 listopada, gdy Jarosław Kaczyński  w Krakowie ogłosił kandydaturę Andrzeja Dudy. I mam na to świadków. Choć jest faktem, że moje zapewnienia, iż wygramy, przyjmowano często z pobłażliwością, składano na karb młodego wieku lub niedoświadczenia - podkreśla Marcin Mastalerek.

Rozmówca braci Karnowskich mówi również o współpracy w sztabie, podkreśla przy tym ogromną rolę Beaty Szydło w drodze po sukces.

- Ten sztab pracował jak dobry, nowoczesny silnik. Cicho, ale skutecznie. To wielki sukces Beaty Szydło, która to wszystko umiała poskładać. (…) W tej kampanii wszyscy zobaczyli jej zdolności organizacyjne, umiejętności wyłapywania dobrych pomysłów, szybkiego ich wdrożenia, łagodzenia napięć. Słowem — najlepsze cechy dobrego menedżera.

Mastalerek mówi także o roli Jarosława Kaczyńskiego.

- Jarosław Kaczyński wtrącał się w kampanię? -  pytają Karnowscy.

- Na szczęście tak [śmiech]. Ale nie tyle wtrącał, ile nad nią czuwał -  odpowiada parlamentarzysta.

Nie zabrakło również pytania o „najczarniejszy dzień” kampanii.

- Na każdym etapie był jakiś czarny dzień. Na pewno jeszcze przed debatami najmocniej przeżyliśmy haniebny atak pisma Tomasza Lisa na teścia Andrzeja Dudy. Pamiętam, że pomyśleliśmy sobie wtedy, iż jeśli oni już wtedy posuwają się do takich rzeczy, jeśli nie brzydzą się antysemickim, w opinii wielu osób, w tym m.in. prof. Pawła Śpiewaka, atakiem, to są zdolni do naprawdę wszystkiego, to przed niczym się nie cofną… - wspomina rzecznik PiS.

Kulisy kampanii wyborczej odsłania Marcin Mastalerek w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 8 czerwca br., także w formie e-wydania.

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook