Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": Łączewski żegna się z togą?

02.03.2016

Marcin Wikło i Marek Pyza o sprawie sędziego Łączewskiego.

Czy to już koniec Wojciecha Łączewskiego jako sędziego? Z twitterowego skandalu niezwykle trudno będzie mu się wyplątać. Najprawdopodobniej czeka go postępowanie dyscyplinarne. A to jeszcze nie wszystko. Wraca też opisana przez „wSieci” sprawa ujawnienia przez sędziego tajnych informacji. Grożą mu za to prokuratorskie zarzuty – piszą na łamach tygodnika „wSieci” Marek Pyza i Marcin Wikło.

Dziennikarze tygodnika przypominają o niezwykłej do niedawna popularności sędziego: - Przez kilka miesięcy był gwiazdą mainstreamowych mediów. Otaczany nimbem bezkompromisowego sędziego zyskał uwielbienie za skandaliczny wyrok na Mariusza Kamińskiego i jego współpracowników — skazał byłych szefów Centralnego Biura Antykorupcyjnego na bezwzględne więzienie (sprawę zamknął prezydent Andrzej Duda, ułaskawiając byłych funkcjonariuszy jeszcze przed procesem apelacyjnym). Otrzymywał środowiskowe laury i awanse. Przed miesiącem znów stało się o nim głośno. Tym razem w świetle kompromitującym sędziego w sposób oczywisty – czytamy.

Ostatnio nad głową sędziego zbierają się jednak „czarne chmury”: – W tym tygodniu Wojciech Łączewski ma być przesłuchany przez sędziowskiego rzecznika dyscyplinarnego – przypominają dziennikarze śledczy tygodnika „wSieci”. – Wszczął on postępowanie wyjaśniające na wniosek prezesa warszawskiego Sądu Okręgowego i specjalnego zespołu wyznaczonego tej aferze w Krajowej Radzie Sądownictwa, które uznały, że nie mają wystarczających narzędzi, by rozstrzygnąć o skandalicznym zachowaniu sędziego. A wszystko wskazuje na to, że Łączewski chciał opracować wraz z Tomaszem Lisem strategię skutecznego uderzenia w nowy rząd. Sędzia temu zaprzecza i szuka karkołomnych usprawiedliwień, twierdząc, że padł ofiarą prowokacji i włamania na konto w serwisie społecznościowym. Jeśli jego wyjaśnienia nie przekonają korporacyjnej instancji, czeka go postępowanie dyscyplinarne, które może się skończyć nawet usunięciem z zawodu – czytamy.

Mamy do czynienia z niezwykle ważna sprawą dla całego polskiego sądownictwa – To jeden z największych skandali w polskim sądownictwie od czasu ujawnienia pełnej dyspozycyjności prezesa  gdańskiego sądu wobec kancelarii premiera Donalda Tuska. Zdaniem naszych rozmówców z sędziowskiego samorządu to już koniec Łączewskiego. — Nikt nie będzie za niego umierał, niełatwo bronić człowieka, który tak zaszkodził naszemu zawodowi — słyszymy od wpływowego warszawskiego sędziego – przypominają autorzy.

Więcej nt. błyskotliwej kariery sędziego Łączewskiego i spektakularnej wpadki w nowym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 29 lutego br., także w formie e-wydania na  www.wsieci.pl/e-wydanie.

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook