Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": Łączewski żegna się z togą?

02.03.2016

Marcin Wikło i Marek Pyza o sprawie sędziego Łączewskiego.

Czy to już koniec Wojciecha Łączewskiego jako sędziego? Z twitterowego skandalu niezwykle trudno będzie mu się wyplątać. Najprawdopodobniej czeka go postępowanie dyscyplinarne. A to jeszcze nie wszystko. Wraca też opisana przez „wSieci” sprawa ujawnienia przez sędziego tajnych informacji. Grożą mu za to prokuratorskie zarzuty – piszą na łamach tygodnika „wSieci” Marek Pyza i Marcin Wikło.

Dziennikarze tygodnika przypominają o niezwykłej do niedawna popularności sędziego: - Przez kilka miesięcy był gwiazdą mainstreamowych mediów. Otaczany nimbem bezkompromisowego sędziego zyskał uwielbienie za skandaliczny wyrok na Mariusza Kamińskiego i jego współpracowników — skazał byłych szefów Centralnego Biura Antykorupcyjnego na bezwzględne więzienie (sprawę zamknął prezydent Andrzej Duda, ułaskawiając byłych funkcjonariuszy jeszcze przed procesem apelacyjnym). Otrzymywał środowiskowe laury i awanse. Przed miesiącem znów stało się o nim głośno. Tym razem w świetle kompromitującym sędziego w sposób oczywisty – czytamy.

Ostatnio nad głową sędziego zbierają się jednak „czarne chmury”: – W tym tygodniu Wojciech Łączewski ma być przesłuchany przez sędziowskiego rzecznika dyscyplinarnego – przypominają dziennikarze śledczy tygodnika „wSieci”. – Wszczął on postępowanie wyjaśniające na wniosek prezesa warszawskiego Sądu Okręgowego i specjalnego zespołu wyznaczonego tej aferze w Krajowej Radzie Sądownictwa, które uznały, że nie mają wystarczających narzędzi, by rozstrzygnąć o skandalicznym zachowaniu sędziego. A wszystko wskazuje na to, że Łączewski chciał opracować wraz z Tomaszem Lisem strategię skutecznego uderzenia w nowy rząd. Sędzia temu zaprzecza i szuka karkołomnych usprawiedliwień, twierdząc, że padł ofiarą prowokacji i włamania na konto w serwisie społecznościowym. Jeśli jego wyjaśnienia nie przekonają korporacyjnej instancji, czeka go postępowanie dyscyplinarne, które może się skończyć nawet usunięciem z zawodu – czytamy.

Mamy do czynienia z niezwykle ważna sprawą dla całego polskiego sądownictwa – To jeden z największych skandali w polskim sądownictwie od czasu ujawnienia pełnej dyspozycyjności prezesa  gdańskiego sądu wobec kancelarii premiera Donalda Tuska. Zdaniem naszych rozmówców z sędziowskiego samorządu to już koniec Łączewskiego. — Nikt nie będzie za niego umierał, niełatwo bronić człowieka, który tak zaszkodził naszemu zawodowi — słyszymy od wpływowego warszawskiego sędziego – przypominają autorzy.

Więcej nt. błyskotliwej kariery sędziego Łączewskiego i spektakularnej wpadki w nowym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 29 lutego br., także w formie e-wydania na  www.wsieci.pl/e-wydanie.

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 8. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook