Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": Kwaśne ciacho Makłowicza

29.03.2017

Dorota Łosiewicz pisze o aferze rozpętanej przez Roberta Makłowicza.

Na łamach nowego numeru tygodnika „wSieci” Dorota Łosiewicz pisze o aferze rozpętanej przez Roberta Makłowicza, który zaprotestował przeciw używaniu jego wizerunku w reklamówce TVP.

W efekcie telewizja zrezygnowała ze współpracy z nim i zapowiedziała proces sądowy.

Dorota Łosiewicz analizuje sprawę Roberta Makłowicza, który oburzył się faktem, że TVP użyła jego wypowiedzi w reklamówce, którą nagrał na potrzeby tejże reklamy. Publicystka sprawdza, czy rzeczywiście Makłowicz mógł nie wiedzieć w jakim przedsięwzięciu bierze udział.

Zapytałam też inne osoby, które uczestniczyły w nagraniach, czy wiedziały, że biorą udział w reklamówce – pisze Łosiewicz. – Miałam pełną świadomość, że występuję w spocie promującym TVP. Zarys spotu znałam, wiedziałam, na co się piszę – opowiada prowadząca „Wiadomości” Danuta Holecka. W podobnym duchu tamtą sytuację opisuje Michał Cholewiński, prezenter TVP Info i prowadzący „Dzień Dobry Polsko”. – Wiedziałem, że to spot grany na potrzeby wiosennej ramówki TVP. Wiedziałem także, że wypowiadany przez mnie tekst tyczy się całej Telewizji Polskiej. Od lat przy każdej ramówce wszystkie stacje promują całą swoją działalność, a nie tylko jej wycinek. Tłumaczenie, że się nie wiedziało, w czym się bierze udział, jest nieco naiwne – śmieje się dziennikarz. Także Krzysztof Ziemiec wiedział, że reklamuje nie tylko „Wiadomości”.

Autorka tekstu zauważa również, że Makłowicz w swoich wypowiedziach nie jest wiarygodny i w różny sposób opisywał swoją wiedzę na temat udziału w reklamie. Choć na początku Makłowicz twierdził, że nie widział scenariusza i nie wiedział, w czym bierze udział, to już w rozmowie z Gazetą.pl nieco zmodyfikował wersję zdarzeń: „[…] przyjechałem na plan programu i dopiero tam się okazało, że będzie kręcony spot o TVP. Dali mi kartkę, na której było zapisane, co miałbym powiedzieć”. „Co na niej było?” – pyta dziennikarka portalu. „Nie wiem, bo w ogóle jej nie przeczytałem” – odpowiada Makłowicz.

Dorota Łosiewicz pisze także o wypowiedziach znanego kucharza na temat innych osób uczestniczących w nagraniu tego spotu. Zauważa także wątpliwą deklarację Makłowicza, jakoby stronił on od polityki, bo jego współpraca z TVP nie ma nic z nią wspólnego.

Nie jest jednak prawdą, że Makłowicz stronił od polityki. W sieci można znaleźć kilka wypowiedzi, większość dla stacji TVN24, w których gwiazdor na tematy polityczne wypowiada się chętnie – zauważa dziennikarka, ale wskazuje jednocześnie, że nikt z tych ogólnie dostępnych wypowiedzi i poglądów Makłowicza nie robił problemu. Do czasu, gdy to on sam postanowił zrobić z tego problem. Wygląda na to, że Robert Makłowicz chciał mieć ciastko – zarabiać w TVP – i zjeść ciastko, czyli udawać, że go tam nie ma. Ten plan się nie powiódł.

Więcej o sporze Makłowicz – TVP w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, dostępnym w sprzedaży od 27 marca, także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Zapraszamy też do subskrypcji tygodnika w Sieci Przyjaciół – www.siecprzyjaciol.pl.

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook