Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": Kto stoi za prowokacją Hadacza?

09.09.2015

Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają kolejne szczegóły prowokacji wymierzonej w Andrzeja Dudę.

"Mamy coraz więcej powodów, aby pytać, czy za prowokacją wymierzoną w kandydata PiS na prezydenta stał Robert Tyszkiewicz, szef sztabu wyborczego Bronisława Komorowskiego. Poseł PO nie odpowiada na nasze pytania, nie odbiera telefonu, nie reaguje na mejle. Czy to dobry sposób na odsunięcie od siebie podejrzeń?"  – pytają Marek Pyza i Marcin Wikło w nowym wydaniu tygodnika „wSieci”.

 „Tyśkiewicz” — według Andrzeja Hadacza człowiek o takim nazwisku miał mu zaoferować pomoc prawną po prowokacji wymierzonej w ówczesnego kandydata na prezydenta Andrzeja Dudę. Z treści rozmów, które ujawniliśmy tydzień temu we „wSieci”, wynika, że mężczyzna znany jako „obrońca krzyża” spotkał się z „Tyśkiewiczem” już po awanturze, którą wywołał w dniu telewizyjnej debaty kandydatów na prezydenta 17 maja 2015 r. w siedzibie TVP. Czy Hadacz podał nazwisko prawidłowo? A może je przekręcił i chodziło mu o Roberta Tyszkiewicza? Pytamy, ponieważ dotarliśmy do zdjęcia wykonanego przez fotografa agencji Reporter w gmachu TVP po debacie. Są na nim rozmawiający z sobą Hadacz i Tyszkiewicz. Czy to wtedy miała paść propozycja opieki prawników?  - ujawniają dziennikarze.

Szef sztabu wyborczego prezydenta Komorowskiego nie odpowiada na pytania zadawane przez dziennikarzy wSieci:

"Strategia chowania głowy w piasek przez posła Platformy Obywatelskiej jest dla nas niezrozumiała, budzi coraz więcej domysłów i skłania do zadawania kolejnych pytań. Tym bardziej że sprawą interesuje się już prokuratura. Ze śledztwa prowadzonego przeciwko Robertowi G. (chodzi o płatną protekcję i powoływanie się na wpływy w kilku prokuraturach w kraju) nie wydzielono co prawda osobnego wątku dotyczącego prowokacji przeciwko kandydatowi PiS, ale, jak poinformował nas prokurator Przemysław Nowak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie, 'przedmiotem postępowania są również kwestie wynikające z kontaktów podejrzanego Roberta G. z Andrzejem H.'” – czytamy.

Mechanizm spisku, który ujawnili dziennikarze tygodnika „wSieci” jest szokujący. Tymczasem, politycy Platformy Obywatelskiej, partii która wspierała Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich, postanowili przyjąć strategię milczenia. Nie komentują tego, że zgodnie z ujawnionymi nagraniami - wynagrodzeniem dla Hadacza za wywołanie burdy przed kamerami miała być pomoc w załatwieniu mieszkania komunalnego w Warszawie.

Ten wątek poruszono w trzecim opublikowanym przez „wSieci” fragmencie jego rozmowy z Robertem G.:

Robert G.: Dobra, dzwonię do pana koło 10 rano, dobra?

Andrzej Hadacz: Dobra, dobra, dobra.

R.G.: I się zobaczymy, no. Wie pan, ja mam przygotowane dla pana, tam były takie różne rzeczy, jeśli chodzi o ten, to lokum pańskie, dobra?

A.H.: Aha, dobra, ślicznie dziękuję, dobra.

Szokujące metody przygotowania prowokacji wymierzonej w Andrzeja Dudę opisują w najnowszym numerze tygodnika „wSieci” Marek Pyza i Marcin Wikło, w sprzedaży od 7 sierpnia br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook