Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": Kto stoi za prowokacją Hadacza?

09.09.2015

Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają kolejne szczegóły prowokacji wymierzonej w Andrzeja Dudę.

"Mamy coraz więcej powodów, aby pytać, czy za prowokacją wymierzoną w kandydata PiS na prezydenta stał Robert Tyszkiewicz, szef sztabu wyborczego Bronisława Komorowskiego. Poseł PO nie odpowiada na nasze pytania, nie odbiera telefonu, nie reaguje na mejle. Czy to dobry sposób na odsunięcie od siebie podejrzeń?"  – pytają Marek Pyza i Marcin Wikło w nowym wydaniu tygodnika „wSieci”.

 „Tyśkiewicz” — według Andrzeja Hadacza człowiek o takim nazwisku miał mu zaoferować pomoc prawną po prowokacji wymierzonej w ówczesnego kandydata na prezydenta Andrzeja Dudę. Z treści rozmów, które ujawniliśmy tydzień temu we „wSieci”, wynika, że mężczyzna znany jako „obrońca krzyża” spotkał się z „Tyśkiewiczem” już po awanturze, którą wywołał w dniu telewizyjnej debaty kandydatów na prezydenta 17 maja 2015 r. w siedzibie TVP. Czy Hadacz podał nazwisko prawidłowo? A może je przekręcił i chodziło mu o Roberta Tyszkiewicza? Pytamy, ponieważ dotarliśmy do zdjęcia wykonanego przez fotografa agencji Reporter w gmachu TVP po debacie. Są na nim rozmawiający z sobą Hadacz i Tyszkiewicz. Czy to wtedy miała paść propozycja opieki prawników?  - ujawniają dziennikarze.

Szef sztabu wyborczego prezydenta Komorowskiego nie odpowiada na pytania zadawane przez dziennikarzy wSieci:

"Strategia chowania głowy w piasek przez posła Platformy Obywatelskiej jest dla nas niezrozumiała, budzi coraz więcej domysłów i skłania do zadawania kolejnych pytań. Tym bardziej że sprawą interesuje się już prokuratura. Ze śledztwa prowadzonego przeciwko Robertowi G. (chodzi o płatną protekcję i powoływanie się na wpływy w kilku prokuraturach w kraju) nie wydzielono co prawda osobnego wątku dotyczącego prowokacji przeciwko kandydatowi PiS, ale, jak poinformował nas prokurator Przemysław Nowak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie, 'przedmiotem postępowania są również kwestie wynikające z kontaktów podejrzanego Roberta G. z Andrzejem H.'” – czytamy.

Mechanizm spisku, który ujawnili dziennikarze tygodnika „wSieci” jest szokujący. Tymczasem, politycy Platformy Obywatelskiej, partii która wspierała Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich, postanowili przyjąć strategię milczenia. Nie komentują tego, że zgodnie z ujawnionymi nagraniami - wynagrodzeniem dla Hadacza za wywołanie burdy przed kamerami miała być pomoc w załatwieniu mieszkania komunalnego w Warszawie.

Ten wątek poruszono w trzecim opublikowanym przez „wSieci” fragmencie jego rozmowy z Robertem G.:

Robert G.: Dobra, dzwonię do pana koło 10 rano, dobra?

Andrzej Hadacz: Dobra, dobra, dobra.

R.G.: I się zobaczymy, no. Wie pan, ja mam przygotowane dla pana, tam były takie różne rzeczy, jeśli chodzi o ten, to lokum pańskie, dobra?

A.H.: Aha, dobra, ślicznie dziękuję, dobra.

Szokujące metody przygotowania prowokacji wymierzonej w Andrzeja Dudę opisują w najnowszym numerze tygodnika „wSieci” Marek Pyza i Marcin Wikło, w sprzedaży od 7 sierpnia br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook