Jedynie prawda jest ciekawa


wSieci: Kto się boi ekshumacji?

24.11.2016

Najgłośniej krzyczą ci, którzy powinni milczeć. Muszą być naprawdę spanikowani – Marek Pyza i Marcin Wikło w swoim artykule na łamach nowego wydania „wSieci” odpowiadają na pytanie „kto się boi ekshumacji?”.

Wiele krytycznych publikacji dotyczących ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej ukazujących się w mediach od momentu, kiedy zostały one ogłoszone, notorycznie powtarza argumenty przeciwników wyjaśniania przyczyn największej tragedii w dziejach powojennej Polski. Do dyskursu przyłączają się również poprzednicy śp. Lecha Kaczyńskiego, którzy nie szczędzą iście absurdalnych tez i argumentów w swoich wypowiedziach.

Można tylko zapytać: gdzie był eksprzywódca „Solidarności”, gdy przed sześcioma laty cała Polska potrzebowała jego autorytetu i posłuchu, jakim cieszy się na świecie? [...] Czemu nie włączył się w prostowanie kłamstw zawartych w raporcie MAK? Dlaczego nie wsparł rządu Donalda Tuska, by odzyskać wrak tupolewa? Bo nie było to w interesie jego ani wspieranych przez niego rządzących? Czy też po prostu dlatego, że nikt mu nie zapłacił jak za wygłaszane pod każdą szerokością geograficzną wykłady? – zastanawiają się publicyści tygodnika „wSieci”.

Pyza i Wikło w swoim tekście jasno wskazują, kto tak naprawdę odpowiada za obecny stan sprawy wyjaśniania katastrofy.

Trzeba do skutku powtarzać: to Ewa Kopacz, Tomasz Arabski, Donald Tusk, Radosław Sikorski, Jerzy Miller i ich rząd, a także wierchuszka wojskowych prokuratorów odpowiadają za całkowicie bezpodstawne zawierzenie Rosjanom, zakaz otwierania trumien w Polsce i nieprzeprowadzenie wymaganych prawem sekcji zwłok na potrzeby polskiego śledztwa. Posługując się terminologią byłej szefowej rządu, to ci ludzie „zafundowali” obecne ekshumacje – przypominają dziennikarze.

Skala medialnej nagonki na działania związane z wyjaśnianiem sprawy katastrofy już dawno przekroczyła granicę dobrego smaku. Tezy zawarte w publikacjach, a nawet język, jakim są wygłaszane, dalece odbiegają od standardów dziennikarskiej etyki, a mino to w dalszym ciągu są publikowane. Dziennikarze tygodnika „wSieci” dociekają komu zależy na takim rozwoju wypadków.

Te wszystkie publikacje to kontynuacja starego, koszmarnego sznytu pełnego zarzutów o „nekrofilię”, „taniec na trumnach”. A kto dziś robi „show” z ekshumacji? Prokuratura działająca zgodnie z przepisami, w ciszy i pełnym poszanowaniu ofiar? Bliscy, modlący się za tych, których państwo na kilka lat opuściło? Rządzący obóz próbujący naprowadzić badanie katastrofy na właściwe tory? Czy może ci, którzy wszystko dotychczas spartaczyli, udawali śledztwo, bo  przecież przyczyny katastrofy były dla nich od samego początku „arcyboleśnie proste”? Czego tak się boją, że nie mogą zamilknąć?­ – pytają w swoim tekście Pyza i Wikło.

Na rozwiązanie kwestii katastrofy smoleńskiej przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, tym bardziej, że coraz wyraźniej widać front, który ewidentnie wolałby, aby nie nastąpiło ono w ogóle, bo najlepiej żeby wszyscy o całej sprawie zapomnieli.

Więcej na temat makabrycznej akcji medialnej wokół ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej w nowym numerze tygodnika „wSieci” w kioskach już od 21 listopada. Dostępny także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

Fot. KBLLP

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook