Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": Kolejne dymisje w rządzie?

21.09.2016

O możliwych zmianach w rządzie mówiło się już od pewnego czasu, głównie w kontekście słów Jarosława Kaczyńskiego wypowiedzianych na Radzie Politycznej, kiedy to prezes PiS zwrócił uwagę, że rząd nie jest do końca drużyną i widoczna jest rywalizacja między resortami. Podobno czarę goryczy przelały wydarzenia na Forum Ekonomicznym w Krynicy związane z obecnością lobbystów, ale Piotr Zaremba uchyla czytelnikom rąbka tajemnicy.

„Tak naprawdę decyzja o uderzeniu w Jackiewicza zapadła już przed Krynicą. Forsowali ją politycy »starego PiS«, zwłaszcza Joachim Brudziński i szef MSW Mariusz Błaszczak. Choć troskę o naprawianie spółek warto docenić, a lobbing z udziałem Hofmana kojarzył się z klasycznym załatwiactwem z czasów PO, niektóre zarzuty wobec Jackiewicza — człowieka, który próbował ograniczać niebotyczne zarobki szefów spółek — brzmiały dwuznacznie” – tłumaczy w swoim artykule dla „wSieci” publicysta.

Po ogłoszeniu decyzji o odwołaniu Jackiewicza jasne stało się, że rekonstrukcja rządu jest całkiem prawdopodobna. Otwiera to pole do rozważań nad przyszłością poszczególnych ministrów oraz giełdę nazwisk, które mogą pojawić się u boku Beaty Szydło... o ile ona również nie padnie ofiarą zmian.
„Prezes PiS Jarosław Kaczyński nie chce brać władzy premiera. Żąda jednak od premier Szydło spójnej polityki rządowej w miejsce rywalizacji poszczególnych resortów oraz zmian personalnych. Jeśli Beata Szydło będzie się opierać, może sama zostać zmuszona do ustąpienia” – pisze Piotr Zaremba.
Spór w Radzie Ministrów zdaje się koncentrować na linii między Beatą Szydło a Mateuszem Morawieckim, przy czym ten drugi jest dużo cenniejszy dla Jarosława Kaczyńskiego i zdecydowanie trudniejszy do zastąpienia.

„Wydaje się, że przesądzone jest uczynienie z Morawieckiego ekonomicznego »dyktatora«. Jeśli padnie Szałamacha, pewnie on będzie wskazywał jego następcę, choć dziś mówi się najczęściej o Stanisławie Kluzie, krótkotrwałym szefie tego resortu z roku 2006, dobrze widzianym przez sfery bankowe. Wielu polityków PiS powtarza, że wielka władza Morawieckiego oznacza godzinę prawdy” – ujawnia publicysta „wSieci”.

Oczywiście obecny minister rozwoju nie cieszy się pełnią zaufania prezesa PiS. Piotr Zaremba przypomina, że pomimo sprawowanej funkcji nie został on dopuszczony do kierownictwa partii.

Na tę chwilę wszystko jest możliwe: „— Może upaść czterech, pięciu ministrów. Możliwe też, że  wszyscy, poza Jackiewiczem, się wybronią — mówi dobrze poinformowany parlamentarzysta PiS” – czytamy w artykule.

Jak potoczą się dalsze losy polskiego rządu i jakie zmiany planuje Jarosław Kaczyński? Zapewne dowiemy się już wkrótce.

Nowy numer tygodnika „wSieci”. Już 19 września, także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.
[fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook