Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": Kolejne dymisje w rządzie?

21.09.2016

O możliwych zmianach w rządzie mówiło się już od pewnego czasu, głównie w kontekście słów Jarosława Kaczyńskiego wypowiedzianych na Radzie Politycznej, kiedy to prezes PiS zwrócił uwagę, że rząd nie jest do końca drużyną i widoczna jest rywalizacja między resortami. Podobno czarę goryczy przelały wydarzenia na Forum Ekonomicznym w Krynicy związane z obecnością lobbystów, ale Piotr Zaremba uchyla czytelnikom rąbka tajemnicy.

„Tak naprawdę decyzja o uderzeniu w Jackiewicza zapadła już przed Krynicą. Forsowali ją politycy »starego PiS«, zwłaszcza Joachim Brudziński i szef MSW Mariusz Błaszczak. Choć troskę o naprawianie spółek warto docenić, a lobbing z udziałem Hofmana kojarzył się z klasycznym załatwiactwem z czasów PO, niektóre zarzuty wobec Jackiewicza — człowieka, który próbował ograniczać niebotyczne zarobki szefów spółek — brzmiały dwuznacznie” – tłumaczy w swoim artykule dla „wSieci” publicysta.

Po ogłoszeniu decyzji o odwołaniu Jackiewicza jasne stało się, że rekonstrukcja rządu jest całkiem prawdopodobna. Otwiera to pole do rozważań nad przyszłością poszczególnych ministrów oraz giełdę nazwisk, które mogą pojawić się u boku Beaty Szydło... o ile ona również nie padnie ofiarą zmian.
„Prezes PiS Jarosław Kaczyński nie chce brać władzy premiera. Żąda jednak od premier Szydło spójnej polityki rządowej w miejsce rywalizacji poszczególnych resortów oraz zmian personalnych. Jeśli Beata Szydło będzie się opierać, może sama zostać zmuszona do ustąpienia” – pisze Piotr Zaremba.
Spór w Radzie Ministrów zdaje się koncentrować na linii między Beatą Szydło a Mateuszem Morawieckim, przy czym ten drugi jest dużo cenniejszy dla Jarosława Kaczyńskiego i zdecydowanie trudniejszy do zastąpienia.

„Wydaje się, że przesądzone jest uczynienie z Morawieckiego ekonomicznego »dyktatora«. Jeśli padnie Szałamacha, pewnie on będzie wskazywał jego następcę, choć dziś mówi się najczęściej o Stanisławie Kluzie, krótkotrwałym szefie tego resortu z roku 2006, dobrze widzianym przez sfery bankowe. Wielu polityków PiS powtarza, że wielka władza Morawieckiego oznacza godzinę prawdy” – ujawnia publicysta „wSieci”.

Oczywiście obecny minister rozwoju nie cieszy się pełnią zaufania prezesa PiS. Piotr Zaremba przypomina, że pomimo sprawowanej funkcji nie został on dopuszczony do kierownictwa partii.

Na tę chwilę wszystko jest możliwe: „— Może upaść czterech, pięciu ministrów. Możliwe też, że  wszyscy, poza Jackiewiczem, się wybronią — mówi dobrze poinformowany parlamentarzysta PiS” – czytamy w artykule.

Jak potoczą się dalsze losy polskiego rządu i jakie zmiany planuje Jarosław Kaczyński? Zapewne dowiemy się już wkrótce.

Nowy numer tygodnika „wSieci”. Już 19 września, także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.
[fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook