Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": KOD w stanie wojny

12.12.2016

Więcej o odezwie Komitetu i jej sygnatariuszach w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”. Polecamy.

"Dziś nadeszła chwila, by wypowiedzieć posłuszeństwo tej władzy" - liderzy KOD i opozycyjnych partii chyba naprawdę uważają, że 13 grudnia powinno dojść do siłowej konfrontacji na ulicy. Jeśli pójdą z nimi ludzie pokroju płk. Adama Mazguły, który zaproszony do antypisowskiej koalicji przez Mateusza Kijowskiego bezwstydnie kłamie na temat zbrodni stanu wojennego, można naprawdę zacząć się bać – pisze w artykule „KOD w stanie wojny” w najnowszym numerze tygodnika „wSieci” Marcin Wikło.

Płk Adam Mazguła swoim wystąpieniem podczas protestu służb mundurowych przeciwko ustawie dezubekizacyjnej wywołał właściwie nową wojnę. Otwarcie przyznał, że w stanie wojennym, gdy był już „dorosłym oficerem”, nie widzi niczego złego. „No nie powiem, były jakieś bijatyki, ścieżki zdrowia… ale generalnie rzecz biorąc najczęściej jednak dochowano jakiejś kultury w tym całym zdarzeniu […], nie pamiętam, by po ulicach działy się jakieś dziwne rzeczy, szczególne prześladowania” – wykrzykiwał mężczyzna. Według niego ofiar nie było, nie wskazał też katów. „Gdzie są ci oprawcy?” – pytał bezczelnie – przypomina Wikło.

Autor dodaje, że swoją wypowiedź Mazguła zakończył atakiem na rząd i partię rządzącą, co spotkało się z aplauzem zgromadzonych. Oklaski nie dziwią, ponieważ „dorosły oficer” jest także jednym z sygnatariuszy odezwy „Stop dewastacji Polski”, pod którą podpisali się liderzy opozycji i ludzie świata show-biznesu oraz osoby związane z KOD.

Wszystkich podpisanych łączy jedno – skrajna agresja wobec poczynań demokratycznie wybranej władzy. (…) Czy Krystyna Janda wypowie posłuszeństwo, zamykając swoje teatry? Petru, Schetyna, Wałęsa – jak oni mogą się sprzeciwić? To czyste teoretyzowanie, ale skoro swój podpis pod tym apelem złożył były wojskowy, który w stanie wojennym widział „kulturalne zachowanie”, a nie zbrodnię – to nasza wyobraźnia zaczyna nas przerażać – zauważa dziennikarz „wSieci”.

Wtóruje mu komentator polityczny Stanisław Janecki, który w swoim artykule w tygodniku „wSieci” pt. „WRON bis” pisze o liście:

3 grudnia 2016 r. ukonstytuowała się nowa Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego. Faktyczną działalność ma rozpocząć 13 grudnia 2016 r. Wprawdzie wojskowym jest tylko jeden z członków nowej WRON, płk rezerwy Adam Mazguła, ale poza tym wszystko się zgadza. Chodzi o zgodność diagnozy i intencji z tym, co 13 grudnia 1981 r. w imieniu pierwszej Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego zadeklarował gen. Wojciech Jaruzelski.

Stanisław Janecki podziela obawy Marcina Wikło i wykazuje zbieżność między obecnymi działaniami opozycji, a tym co miało miejsce w roku 1981.

Gen. Jaruzelski zmarł 25 maja 2014 r., więc nie może być autorem odezwy „Stop dewastacji Polski!”, choć bardzo ona przypomina jego wystąpienie z 13 grudnia 1981 r. Podpisany pod odezwą płk rezerwy Adam Mazguła był przez przełożonych chwalony za „właściwe” podejście do stanu wojennego, więc on mógłby być jej autorem. Teraz zresztą jest całkiem otwartym piewcą „kultury” stanu wojennego. W każdym razie istnieje podobieństwo języka i stylu odezwy wskazujące na ewentualne autorstwo wojskowego, i to takiego, który sprawdził się w czasie stanu wojennego. Tym bardziej taki ktoś powinien wymyślić nową wersję stanu wojennego, czyli skoro „nadeszła chwila, by wypowiedzieć posłuszeństwo tej władzy”, trzeba stworzyć odpowiednie instytucjonalne ramy – czytamy w artykule Janeckiego.

Więcej o odezwie i jej sygnatariuszach w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”. Już 12 grudnia, także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook