Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": KOD w stanie wojny

12.12.2016

Więcej o odezwie Komitetu i jej sygnatariuszach w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”. Polecamy.

"Dziś nadeszła chwila, by wypowiedzieć posłuszeństwo tej władzy" - liderzy KOD i opozycyjnych partii chyba naprawdę uważają, że 13 grudnia powinno dojść do siłowej konfrontacji na ulicy. Jeśli pójdą z nimi ludzie pokroju płk. Adama Mazguły, który zaproszony do antypisowskiej koalicji przez Mateusza Kijowskiego bezwstydnie kłamie na temat zbrodni stanu wojennego, można naprawdę zacząć się bać – pisze w artykule „KOD w stanie wojny” w najnowszym numerze tygodnika „wSieci” Marcin Wikło.

Płk Adam Mazguła swoim wystąpieniem podczas protestu służb mundurowych przeciwko ustawie dezubekizacyjnej wywołał właściwie nową wojnę. Otwarcie przyznał, że w stanie wojennym, gdy był już „dorosłym oficerem”, nie widzi niczego złego. „No nie powiem, były jakieś bijatyki, ścieżki zdrowia… ale generalnie rzecz biorąc najczęściej jednak dochowano jakiejś kultury w tym całym zdarzeniu […], nie pamiętam, by po ulicach działy się jakieś dziwne rzeczy, szczególne prześladowania” – wykrzykiwał mężczyzna. Według niego ofiar nie było, nie wskazał też katów. „Gdzie są ci oprawcy?” – pytał bezczelnie – przypomina Wikło.

Autor dodaje, że swoją wypowiedź Mazguła zakończył atakiem na rząd i partię rządzącą, co spotkało się z aplauzem zgromadzonych. Oklaski nie dziwią, ponieważ „dorosły oficer” jest także jednym z sygnatariuszy odezwy „Stop dewastacji Polski”, pod którą podpisali się liderzy opozycji i ludzie świata show-biznesu oraz osoby związane z KOD.

Wszystkich podpisanych łączy jedno – skrajna agresja wobec poczynań demokratycznie wybranej władzy. (…) Czy Krystyna Janda wypowie posłuszeństwo, zamykając swoje teatry? Petru, Schetyna, Wałęsa – jak oni mogą się sprzeciwić? To czyste teoretyzowanie, ale skoro swój podpis pod tym apelem złożył były wojskowy, który w stanie wojennym widział „kulturalne zachowanie”, a nie zbrodnię – to nasza wyobraźnia zaczyna nas przerażać – zauważa dziennikarz „wSieci”.

Wtóruje mu komentator polityczny Stanisław Janecki, który w swoim artykule w tygodniku „wSieci” pt. „WRON bis” pisze o liście:

3 grudnia 2016 r. ukonstytuowała się nowa Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego. Faktyczną działalność ma rozpocząć 13 grudnia 2016 r. Wprawdzie wojskowym jest tylko jeden z członków nowej WRON, płk rezerwy Adam Mazguła, ale poza tym wszystko się zgadza. Chodzi o zgodność diagnozy i intencji z tym, co 13 grudnia 1981 r. w imieniu pierwszej Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego zadeklarował gen. Wojciech Jaruzelski.

Stanisław Janecki podziela obawy Marcina Wikło i wykazuje zbieżność między obecnymi działaniami opozycji, a tym co miało miejsce w roku 1981.

Gen. Jaruzelski zmarł 25 maja 2014 r., więc nie może być autorem odezwy „Stop dewastacji Polski!”, choć bardzo ona przypomina jego wystąpienie z 13 grudnia 1981 r. Podpisany pod odezwą płk rezerwy Adam Mazguła był przez przełożonych chwalony za „właściwe” podejście do stanu wojennego, więc on mógłby być jej autorem. Teraz zresztą jest całkiem otwartym piewcą „kultury” stanu wojennego. W każdym razie istnieje podobieństwo języka i stylu odezwy wskazujące na ewentualne autorstwo wojskowego, i to takiego, który sprawdził się w czasie stanu wojennego. Tym bardziej taki ktoś powinien wymyślić nową wersję stanu wojennego, czyli skoro „nadeszła chwila, by wypowiedzieć posłuszeństwo tej władzy”, trzeba stworzyć odpowiednie instytucjonalne ramy – czytamy w artykule Janeckiego.

Więcej o odezwie i jej sygnatariuszach w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”. Już 12 grudnia, także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook