Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": KOD nienawiści

17.03.2016

Krzysztof Feusette o działalności Komitetu Obrony Demokracji.

Z góry przepraszam za zdecydowany charakter tego tekstu, ale pomny nagonek, które poprzedziły tragedię w Smoleńsku i pół roku później morderstwo w Łodzi, w sprawie hejtu i rechotu po groźnym wypadku prezydenta RP nie mam zamiaru się bawić w publicystyczną politpoprawność – pisze Krzysztof Feusette na łamach tygodnika „wSieci”.

Autor artykułu pisze o prawdziwym obliczu KOD, które ujawniło się po wypadku samochodu, w którym jechał prezydent RP. Krzysztof Feusette zwraca uwagę na wypowiedzi, wpisy na Twitterze osób związanych z KOD-em. Dziś wprowadzają oni do debaty publicznej nowy, koszmarny element – marzenia o zgonie politycznych przeciwników! Jakże prorocza okazuje się teraz stara przyśpiewka Kuby Wojewódzkiego „Po trupach do celu”. Czy to nie powinien być nowy hymn KOD, przynajmniej w internecie? – pisze dziennikarz i podaje przykłady wpisów: Zenon Kaczorowski: – Oj, jaka szkoda. Cezary Bąk: – Życzę mu śmierci w męczarniach. Ted Roznicki: – Myślałem, że będziemy robić zrzutkę na kwiaty, trudno, nie wyszło. Helena Jałosinska: – Byłam gotowa całą emeryturę przeznaczyć na wieniec, a niech tam.

Krzysztof Feusette pisze także: Kijowski komentując krążące po internecie skany z zacytowaną przeze mnie „dyskusją” zwolenników KOD, potępił, jak wspomniałem, ich autorów. „Wszelkie wyrazy satysfakcji z powodu wypadku samochodowego z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (jak i z udziałem każdego innego człowieka) są niegodne i świadczą o poważnych brakach etyczno-moralnych każdego, kto takie wypowiedzi formułuje” – odciął się lider KOD, jak mógł najmocniej. Ale nie jest w stanie ukryć tego, że jego KOD w tempie błyskawicznym zradykalizował się już, przynajmniej w internecie, niemal do poziomu wspomnianej palikociarni. Gdyby nie to, lider nie musiałby pisać do swych duchowych dzieci z prośbą o powstrzymanie się (na jak długo?) od skrajnych wystąpień.

Autor Artykułu przywołuje także wypowiedzi osób znanych: Jarosława Kuźniara („No to mamy kolejny wątek dla komisji smoleńskiej”), Beaty Tadli czy Tomasza Lisa („Dzięki Bogu nic się nie stało. Aż strach pomyśleć, co by było, gdyby samochód uderzył w brzozę”). Pisze również o użytkownikach portalu „Gazety Wyborczej”, którzy mimo blokady wpisywania komentarzy pod częścią tekstów poświęconych wypadkowi potrafili podzielić się swoimi myślami: „Duda ofiarą pękniętej gumy”, „Głupi ma zawsze szczęście”, „A może to kurdupel chciał więcej patosu wokół PiS?”

Krzysztof Feusette pisze także o wypowiedziach Macieja Stuhra podczas gali rozdania Orłów 2016, a następnie pointuje: Ciekawe, ilu kolejnych zakodowanych na nienawiść biedaków rozwinie skrzydła w internecie po obejrzeniu tego popisu wrażliwości i smaku. No i czy tato, w końcu ikona, zwróci synowi uwagę, że „robić sobie jaja” z cudzej śmierci i krwi przelanej za niepodległość ojczyzny jest po prostu nieładnie?

Więcej we „wSieci”, w sprzedaży od 14 marca br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 2. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 3. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 4. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook