Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": KOD nienawiści

17.03.2016

Krzysztof Feusette o działalności Komitetu Obrony Demokracji.

Z góry przepraszam za zdecydowany charakter tego tekstu, ale pomny nagonek, które poprzedziły tragedię w Smoleńsku i pół roku później morderstwo w Łodzi, w sprawie hejtu i rechotu po groźnym wypadku prezydenta RP nie mam zamiaru się bawić w publicystyczną politpoprawność – pisze Krzysztof Feusette na łamach tygodnika „wSieci”.

Autor artykułu pisze o prawdziwym obliczu KOD, które ujawniło się po wypadku samochodu, w którym jechał prezydent RP. Krzysztof Feusette zwraca uwagę na wypowiedzi, wpisy na Twitterze osób związanych z KOD-em. Dziś wprowadzają oni do debaty publicznej nowy, koszmarny element – marzenia o zgonie politycznych przeciwników! Jakże prorocza okazuje się teraz stara przyśpiewka Kuby Wojewódzkiego „Po trupach do celu”. Czy to nie powinien być nowy hymn KOD, przynajmniej w internecie? – pisze dziennikarz i podaje przykłady wpisów: Zenon Kaczorowski: – Oj, jaka szkoda. Cezary Bąk: – Życzę mu śmierci w męczarniach. Ted Roznicki: – Myślałem, że będziemy robić zrzutkę na kwiaty, trudno, nie wyszło. Helena Jałosinska: – Byłam gotowa całą emeryturę przeznaczyć na wieniec, a niech tam.

Krzysztof Feusette pisze także: Kijowski komentując krążące po internecie skany z zacytowaną przeze mnie „dyskusją” zwolenników KOD, potępił, jak wspomniałem, ich autorów. „Wszelkie wyrazy satysfakcji z powodu wypadku samochodowego z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (jak i z udziałem każdego innego człowieka) są niegodne i świadczą o poważnych brakach etyczno-moralnych każdego, kto takie wypowiedzi formułuje” – odciął się lider KOD, jak mógł najmocniej. Ale nie jest w stanie ukryć tego, że jego KOD w tempie błyskawicznym zradykalizował się już, przynajmniej w internecie, niemal do poziomu wspomnianej palikociarni. Gdyby nie to, lider nie musiałby pisać do swych duchowych dzieci z prośbą o powstrzymanie się (na jak długo?) od skrajnych wystąpień.

Autor Artykułu przywołuje także wypowiedzi osób znanych: Jarosława Kuźniara („No to mamy kolejny wątek dla komisji smoleńskiej”), Beaty Tadli czy Tomasza Lisa („Dzięki Bogu nic się nie stało. Aż strach pomyśleć, co by było, gdyby samochód uderzył w brzozę”). Pisze również o użytkownikach portalu „Gazety Wyborczej”, którzy mimo blokady wpisywania komentarzy pod częścią tekstów poświęconych wypadkowi potrafili podzielić się swoimi myślami: „Duda ofiarą pękniętej gumy”, „Głupi ma zawsze szczęście”, „A może to kurdupel chciał więcej patosu wokół PiS?”

Krzysztof Feusette pisze także o wypowiedziach Macieja Stuhra podczas gali rozdania Orłów 2016, a następnie pointuje: Ciekawe, ilu kolejnych zakodowanych na nienawiść biedaków rozwinie skrzydła w internecie po obejrzeniu tego popisu wrażliwości i smaku. No i czy tato, w końcu ikona, zwróci synowi uwagę, że „robić sobie jaja” z cudzej śmierci i krwi przelanej za niepodległość ojczyzny jest po prostu nieładnie?

Więcej we „wSieci”, w sprzedaży od 14 marca br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook