Jedynie prawda jest ciekawa


wSieci: KOD jest żądny krwi

05.10.2016

Udana prowokacja to ostatnia deska ratunku dla KOD i opozycji.

Marzena Nykiel zastanawia się na łamach „wSieci”, czy 11 listopada może dojść do starcia Marszu Niepodległości z demonstracją KOD.

O możliwej prowokacji w czasie obchodów Święta Niepodległości w Warszawie zrobiło się głośno po wystąpieniu Mariusza Błaszczaka, w którym ostrzegł on, że jeżeli KOD zorganizuje demonstrację równolegle do Marszu Niepodległości to może dojść do powtórki wydarzeń, które pamiętamy z pogrzebu „Inki” i „Zagończyka” w Gdańsku. Zagrożenie takie wydaje się być tym bardziej realne kiedy spojrzymy na aktywność czołowych przedstawicieli ruchu.

Lech Wałęsa wielokrotnie groził już rewoltą. W ostatnim czasie włączono o jednak w intensywny program działań na rzecz wzmocnienia Komitetu Obrony Demokracji. Jeździ po Polsce na spotkania z lokalnymi oddziałami ruchu i zagrzewa entuzjastów do walki. [...] »Potrzebuję dwa miliony, które przejdą przez Warszawę i będą mówić: referendum albo wyskakujecie przez okna« — stwierdził były prezydent przy wtórze Jarosława Kurskiego, wicenaczelnego »Wyborczej«” – zauważa Marzena Nykiel w artykule dla „wSieci”.

Brat prezesa TVP zdecydował się na nieco bardziej agresywne słowa, aczkolwiek nie sposób nie zauważyć, że mógł posunąć się dużo dalej: „Rachuby, że władza ustąpi pod presją protestów, których uczestnicy nie depczą trawników i papierki wyrzucają do kosza, są naiwne. Te protesty nie są dla władzy, one są dla obrońców demokracji, społeczeństwa obywatelskiego”.

Z kolei przedstawiciel środowiska artystycznego, który od pewnego czasu pozwala sobie na coraz śmielsze publiczne wypowiedzi, w znacznej części krytyczne dla PiS i środowisk prawicowych, tym razem poszedł na całość i praktycznie wprost wezwał do agresji.

Zbigniew Hołdys ogłosił na Twitterze stan podwyższonej gotowości, nawołując antyrządowych protestantów do ulicznego buntu: »Prawda jest taka, że PiS ma w dupie pokojowe demonstracje, póki nie ma zamieszek. Jarosław Kaczyński boi się demolki, zajść, wejścia policji, tylko tego«” – czytamy w wypowiedzi przytoczonej przez dziennikarkę.

W apelach do członków KOD-u nie mogło oczywiście zabraknąć jego najbardziej rozpoznawalnej medialnej twarzy ze środowiska dziennikarskiego. Naczelny „Newsweeka” chyba trochę w obawie przed krytyką, która ostatnio go nie omija, zdecydował się na stonowane wezwanie: „Tomasz Lis wskazał konkretne czas i miejsce do rozpoczęcia działań. »Już dziś wzywam wszystkich demokratów i przeciwników PiS do wielkiej mobilizacji i organizacji 11 listopada marsza pół miliona ludzi« — obwieścił na Twitterze”.

Marzena Nykiel w swoim artykule analizuje pobudki kierujące działaczami Komitetu Obrony Demokracji oraz podejmowane przez nich ruchy. Z jej rozważań wyłania się dość ponury obraz wydarzeń, które mogą zdominować najbliższe obchody Święta Niepodległości. Możemy tylko mieć nadzieję, że opozycja pójdzie wreszcie po rozum do głowy i zawczasu powstrzyma dalszy rozwój tej niebezpiecznej sytuacji.

W całej tej antyrządowej histerii chodzi także o zatrzymanie procesu budzenia świadomości — historycznej, narodowej i obywatelskiej. To on jest największym wrogiem opozycyjnej opcji walczącej . Jeśli proces zdrowienia edukacji, budowania narodowej tożsamości i przywracania narodowej dumy uda się przeprowadzić do końca, poprzedni układ sił już nigdy nie będzie miał szansy wrócić do władzy” – podsumowuje redaktor naczelna największego w Polsce konserwatywnego tygodnika opinii.

Więcej w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”. Już 3 października, także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook