Jedynie prawda jest ciekawa


wSieci: KOD jest żądny krwi

05.10.2016

Udana prowokacja to ostatnia deska ratunku dla KOD i opozycji.

Marzena Nykiel zastanawia się na łamach „wSieci”, czy 11 listopada może dojść do starcia Marszu Niepodległości z demonstracją KOD.

O możliwej prowokacji w czasie obchodów Święta Niepodległości w Warszawie zrobiło się głośno po wystąpieniu Mariusza Błaszczaka, w którym ostrzegł on, że jeżeli KOD zorganizuje demonstrację równolegle do Marszu Niepodległości to może dojść do powtórki wydarzeń, które pamiętamy z pogrzebu „Inki” i „Zagończyka” w Gdańsku. Zagrożenie takie wydaje się być tym bardziej realne kiedy spojrzymy na aktywność czołowych przedstawicieli ruchu.

Lech Wałęsa wielokrotnie groził już rewoltą. W ostatnim czasie włączono o jednak w intensywny program działań na rzecz wzmocnienia Komitetu Obrony Demokracji. Jeździ po Polsce na spotkania z lokalnymi oddziałami ruchu i zagrzewa entuzjastów do walki. [...] »Potrzebuję dwa miliony, które przejdą przez Warszawę i będą mówić: referendum albo wyskakujecie przez okna« — stwierdził były prezydent przy wtórze Jarosława Kurskiego, wicenaczelnego »Wyborczej«” – zauważa Marzena Nykiel w artykule dla „wSieci”.

Brat prezesa TVP zdecydował się na nieco bardziej agresywne słowa, aczkolwiek nie sposób nie zauważyć, że mógł posunąć się dużo dalej: „Rachuby, że władza ustąpi pod presją protestów, których uczestnicy nie depczą trawników i papierki wyrzucają do kosza, są naiwne. Te protesty nie są dla władzy, one są dla obrońców demokracji, społeczeństwa obywatelskiego”.

Z kolei przedstawiciel środowiska artystycznego, który od pewnego czasu pozwala sobie na coraz śmielsze publiczne wypowiedzi, w znacznej części krytyczne dla PiS i środowisk prawicowych, tym razem poszedł na całość i praktycznie wprost wezwał do agresji.

Zbigniew Hołdys ogłosił na Twitterze stan podwyższonej gotowości, nawołując antyrządowych protestantów do ulicznego buntu: »Prawda jest taka, że PiS ma w dupie pokojowe demonstracje, póki nie ma zamieszek. Jarosław Kaczyński boi się demolki, zajść, wejścia policji, tylko tego«” – czytamy w wypowiedzi przytoczonej przez dziennikarkę.

W apelach do członków KOD-u nie mogło oczywiście zabraknąć jego najbardziej rozpoznawalnej medialnej twarzy ze środowiska dziennikarskiego. Naczelny „Newsweeka” chyba trochę w obawie przed krytyką, która ostatnio go nie omija, zdecydował się na stonowane wezwanie: „Tomasz Lis wskazał konkretne czas i miejsce do rozpoczęcia działań. »Już dziś wzywam wszystkich demokratów i przeciwników PiS do wielkiej mobilizacji i organizacji 11 listopada marsza pół miliona ludzi« — obwieścił na Twitterze”.

Marzena Nykiel w swoim artykule analizuje pobudki kierujące działaczami Komitetu Obrony Demokracji oraz podejmowane przez nich ruchy. Z jej rozważań wyłania się dość ponury obraz wydarzeń, które mogą zdominować najbliższe obchody Święta Niepodległości. Możemy tylko mieć nadzieję, że opozycja pójdzie wreszcie po rozum do głowy i zawczasu powstrzyma dalszy rozwój tej niebezpiecznej sytuacji.

W całej tej antyrządowej histerii chodzi także o zatrzymanie procesu budzenia świadomości — historycznej, narodowej i obywatelskiej. To on jest największym wrogiem opozycyjnej opcji walczącej . Jeśli proces zdrowienia edukacji, budowania narodowej tożsamości i przywracania narodowej dumy uda się przeprowadzić do końca, poprzedni układ sił już nigdy nie będzie miał szansy wrócić do władzy” – podsumowuje redaktor naczelna największego w Polsce konserwatywnego tygodnika opinii.

Więcej w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”. Już 3 października, także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook