Jedynie prawda jest ciekawa

"wSieci": Kim jest Piotr Nisztor?

16.07.2014

Czy dziennikarz funkcjonował jako agent CBA?

Wybitny młody dziennikarz. Odważny, inteligentny, mający cel. Pozytywne odczucia. Miły. Nie wiem, czy nagrywał. Nie wiem, czy jest agentem. Czy Piotr Nisztor, autor afery taśmowej, jest tajnym współpracownikiem Centralnego Biura Antykorupcyjnego? Na to pytanie szuka odpowiedzi Wojciech Surmacz.

Na łamach nowego numeru tygodnika „wSieci” redaktor naczelny „Gazety Bankowej” przedstawia wynik dziennikarskiego śledztwa prowadzonego w związku z tzw. aferą podsłuchową. Tym razem dziennikarz przedstawia postać Piotra Nisztora.

"Czy możliwe że jest tajnym współpracownikiem CBA? Z naszego śledztwa wynika, że na pewno był bardzo blisko tej służby i jej obecnego szefa. Nisztor stanowczo temu zaprzecza, a CBA nabiera wody w usta" - pisze Surmacz.

"Ambitny młody dziennikarz. Odważny, inteligentny, mający cel. Pozytywne odczucia. Miły. Nie wiem, czy nagrywał. Nie wiem, czy jest agentem" - tak swoje wrażenia ze spotkań z Piotrem Nisztorem opisuje Edyta Sieczkowska, była współpracownica Jana Kulczyka.

Surmacz przypomina, że to Sieczkowska w lipcu 2012 r. wytoczyła proces Nisztorowi o 75 tys. zł za – słynną już dzisiaj w całej Polsce – książkę o Kulczyku, której Nisztor jeszcze nie wydał. Sieczkowska ma żal do Nisztora za to, że opowiedziała mu o kulisach swojej współpracy z Janem Kulczykiem w nadziei, iż usłyszy o tym cały kraj. "Nie tylko ona ma pretensje do Piotra Nisztora. Po tym, jak przyniósł „taśmy prawdy” do tygodnika „Wprost”, odwrócili się od niego starzy znajomi, czyli służby, które – jak wynika z informacji, do których dotarliśmy – chętnie z Nisztorem współpracowały, bo miały ku temu uzasadnione powody" - zaznacza Wojciech Surmacz.

Kim tak naprawdę jest Piotr Nisztor? - kolejna odsłona afery taśmowej na łamach tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 14 lipca br., także w formie e-wydania. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

svit, wSieci

[Fot. YT]

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku.

Słowa kluczowe:

Kulczyk

,

afera taśmowa

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook