Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": Janecki o „Restortowych dzieciach”

07.11.2016

Okazuje się, że także polityka III RP od jej zarania nie była możliwa bez komunistycznych agentów i wspomaganych przez nich ich dzieci. W ich działaniach często widać zresztą ciągłość – Stanisław Janecki pisze w nowym wydaniu tygodnika „wSieci” o trzeciej części książki „Resortowych dzieci. Politycy”, która właśnie trafiła do sprzedaży.

Po mediach i tajnych służbach przyszedł czas na świat polityki. Dorota Kania, Jerzy Targalski i Maciej Marosz postanowili w kolejnej odsłonie cyklu „Resortowe dzieci” ujawnić powiązania, które łączą dzisiejszych polityków z działaczami partyjnymi słusznie minionego systemu.

Agenci i resortowe dzieci pilnowali wejścia Polski do NATO i Unii Europejskiej, a potem zjadali najsmaczniejsze konfitury znajdujące się w ich spiżarniach. Agentura i jej dzieci opanowały najważniejsze placówki dyplomatyczne III RP – pisze Stanisław Janecki.

Dziennikarz przybliża czytelnikom wiele wątków poruszone w książce, które bez wątpienia zainteresują obserwatorów świata polityki ze względu na występujące w nich nazwiska.

Odbyła się stosowna „rozmowa pozyskaniowa” przed wyjazdem na stypendium do USA. Kpt. Zieliński notował, że Cimoszewicz „bez wahania wyraził zgodę na współpracę, prosząc jednocześnie o omówienie szczegółów z tym związanych”.

W opisywanej publikacji nie zabrakło też bardziej skomplikowanych historii dotyczących innych byłych członków rządu, którym nie udało się ukryć kompromitujących relacji z funkcjonariuszami opresyjnego reżimu.

Adam Daniel Rotfeld [...], szef MSZ w rządzie Marka Belki, miał być przez bezpiekę wykorzystany do specjalnej operacji przeciwko dziadkowi i ojcu Jana Vincenta Rostowskiego, ministra finansów w rządzie Donalda Tuska.

Janecki zauważa, że niewygodna przeszłość ciągnie się także za przedstawicielami Polski za granicą. Autorzy „Resortowych dzieci” wnikliwie zbadali historie wielu uczestników życia publicznego i ich rodzin, aby zaprezentować czytelnikom swoje odkrycia.

Najlepszym przykładem jest pracujący do 31 lipca 2016 r. ambasador RP w Waszyngtonie Ryszard Schnepf. [...] Po kapitulacji Niemiec Sznepf [ojciec Ryszarda] brał udział „w likwidacji band w Białostockiem”, czyli „w pacyfikacji ludności cywilnej, mordowaniu Żołnierzy Wyklętych i w obławie augustowskiej”. Z „bandami” Maksymilian Sznepf walczył także na Mazowszu.

Podsumowując swój tekst dziennikarz przywołuje słowa, którymi Kania, Targalski i Marosz otwierają swoją książkę.

We wstępie do tomu „Resortowe dzieci. Politycy” autorzy napisali: „Społeczeństwo komunistyczne było tak głęboko spenetrowane przez tajne służby, że przygotowały one alternatywną strukturę władzy, gotową do zastąpienia partii komunistycznej, gdy ta stanie się już tylko przeszkodą w zarabianiu prawdziwych pieniędzy” – czytamy w artykule w najnowszym „wSieci”.

W swoim artykule publicysta tygodnika „wSieci” opisuje także inne historie zawarte w trzeciej odsłonie cyklu „Resortowe dzieci”.

Więcej o III tomie „Resortowych dzieci”  w najnowszym numerze tygodnika „wSieci” już od 7 listopada, także w formie e-wydania dostępnego na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

[fot. youtube/mat. prasowe]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook