Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": Janecki o „Restortowych dzieciach”

07.11.2016

Okazuje się, że także polityka III RP od jej zarania nie była możliwa bez komunistycznych agentów i wspomaganych przez nich ich dzieci. W ich działaniach często widać zresztą ciągłość – Stanisław Janecki pisze w nowym wydaniu tygodnika „wSieci” o trzeciej części książki „Resortowych dzieci. Politycy”, która właśnie trafiła do sprzedaży.

Po mediach i tajnych służbach przyszedł czas na świat polityki. Dorota Kania, Jerzy Targalski i Maciej Marosz postanowili w kolejnej odsłonie cyklu „Resortowe dzieci” ujawnić powiązania, które łączą dzisiejszych polityków z działaczami partyjnymi słusznie minionego systemu.

Agenci i resortowe dzieci pilnowali wejścia Polski do NATO i Unii Europejskiej, a potem zjadali najsmaczniejsze konfitury znajdujące się w ich spiżarniach. Agentura i jej dzieci opanowały najważniejsze placówki dyplomatyczne III RP – pisze Stanisław Janecki.

Dziennikarz przybliża czytelnikom wiele wątków poruszone w książce, które bez wątpienia zainteresują obserwatorów świata polityki ze względu na występujące w nich nazwiska.

Odbyła się stosowna „rozmowa pozyskaniowa” przed wyjazdem na stypendium do USA. Kpt. Zieliński notował, że Cimoszewicz „bez wahania wyraził zgodę na współpracę, prosząc jednocześnie o omówienie szczegółów z tym związanych”.

W opisywanej publikacji nie zabrakło też bardziej skomplikowanych historii dotyczących innych byłych członków rządu, którym nie udało się ukryć kompromitujących relacji z funkcjonariuszami opresyjnego reżimu.

Adam Daniel Rotfeld [...], szef MSZ w rządzie Marka Belki, miał być przez bezpiekę wykorzystany do specjalnej operacji przeciwko dziadkowi i ojcu Jana Vincenta Rostowskiego, ministra finansów w rządzie Donalda Tuska.

Janecki zauważa, że niewygodna przeszłość ciągnie się także za przedstawicielami Polski za granicą. Autorzy „Resortowych dzieci” wnikliwie zbadali historie wielu uczestników życia publicznego i ich rodzin, aby zaprezentować czytelnikom swoje odkrycia.

Najlepszym przykładem jest pracujący do 31 lipca 2016 r. ambasador RP w Waszyngtonie Ryszard Schnepf. [...] Po kapitulacji Niemiec Sznepf [ojciec Ryszarda] brał udział „w likwidacji band w Białostockiem”, czyli „w pacyfikacji ludności cywilnej, mordowaniu Żołnierzy Wyklętych i w obławie augustowskiej”. Z „bandami” Maksymilian Sznepf walczył także na Mazowszu.

Podsumowując swój tekst dziennikarz przywołuje słowa, którymi Kania, Targalski i Marosz otwierają swoją książkę.

We wstępie do tomu „Resortowe dzieci. Politycy” autorzy napisali: „Społeczeństwo komunistyczne było tak głęboko spenetrowane przez tajne służby, że przygotowały one alternatywną strukturę władzy, gotową do zastąpienia partii komunistycznej, gdy ta stanie się już tylko przeszkodą w zarabianiu prawdziwych pieniędzy” – czytamy w artykule w najnowszym „wSieci”.

W swoim artykule publicysta tygodnika „wSieci” opisuje także inne historie zawarte w trzeciej odsłonie cyklu „Resortowe dzieci”.

Więcej o III tomie „Resortowych dzieci”  w najnowszym numerze tygodnika „wSieci” już od 7 listopada, także w formie e-wydania dostępnego na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

[fot. youtube/mat. prasowe]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook