Jedynie prawda jest ciekawa


wSieci: Jaka jest Pierwsza Dama?

18.12.2015

Dorota Łosiewicz pisze o działalności Agaty Kornhauser-Duda.

Co wiemy o działalności Agaty Kornhauser-Dudy?

Pierwsza Dama jest szczególnie wyczulona na sprawy dzieci. Stąd odwiedziny w takich miejscach jak Instytut Matki i Dziecka, Klinika Budzik czy właśnie Centrum Zdrowia Dziecka. Z okazji Międzynarodowego Dnia Wcześniaka zaś Agata Kornhauser-Duda zadbała o to, by podświetlić Pałac Prezydencki na fioletowo — w kolorze wcześniaków — żeby okazać solidarność z „najmłodszymi obywatelami Rzeczypospolitej”.

W świątecznym wydaniu „wSieci” Dorota Łosiewicz pisze o tym, jak wygląda codzienna praca Agaty Kornhauser-Dudy. Pierwszej Damie nie zależy na okładkach kolorowych magazynów, wywiadach i relacji z jej pracy w telewizji. Chce po cichu i konsekwentnie działać dla tych, którzy jej pracy i troski potrzebują. I ma co robić.

"Prezydentowa we wszystkich miejscach, które odwiedza, oprócz dobrego wrażenia stara się zostawić po sobie coś konkretnego. Wcześniej jednak upewnia się, co jest na miejscu potrzebne. I tak np. w Instytucie Matki i Dziecka wcześniaki oraz ich mamy będą mogły korzystać z nowego fotela do karmienia. A przedszkole w Łodzi dostało piękne książki. Bo tam dzieciom się czyta i zachęca się je do czytania" - wylicza Dorota Łosiewicz.

"Agata Kornhauser-Duda jest bardzo aktywną prezydentową. Swoją drogą ciekawe, czy długo wytrzyma takie tempo. Niestety za aktywność, podobnie jak jej poprzedniczki za swoją pracę, nie dostaje wynagrodzenia, także swoją składkę emerytalną opłaca sama. W kancelarii jest każdego dnia, chyba że towarzyszy mężowi w podróży. Wraz z zespołem planuje kolejne wizyty, przyjmuje gości. W listopadzie nie było dnia, by kogoś u siebie nie przyjmowała. — Nie wiedziałem, że tak łatwo można się dostać do pałacu — komentuje jeden z gości. A można, bo prezydentowa jest otwarta na ludzi. Najlepszy dowód to wystawa prac Wiktorii Szulkowskiej zorganizowana w pałacu. Wiktoria jest uczennicą V klasy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Wyszkowie. Zdiagnozowano u niej autyzm. Jednak jej przypadek pokazuje, że niepełnosprawność nie zawsze jest ograniczeniem." —czytamy w świątecznym numerze „wSieci”.

"Dowiadujemy się też, że pierwsza dama wciąż uczy niemieckiego. Od 1 września nie opuściła ani jednych zajęć Koła Języka Niemieckiego, które w jednym z warszawskich liceów prowadzi raz w tygodniu. Ani razu też się nie spóźniła. Kalendarz spotkań musi być tak zorganizowany, żeby mogła się pojawić na zajęciach, które prowadzi w ramach wolontariatu."

Więcej informacji o tym co na co dzień robi Agata Kornhauser-Duda w najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci”.

 

Dodatek: 5 pomysłów na superprodukcje filmowe wraz z najnowszym, świątecznym wydaniem tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 14 grudnia br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook