Jedynie prawda jest ciekawa

wSieci: Jaka jest Pierwsza Dama?

18.12.2015

Dorota Łosiewicz pisze o działalności Agaty Kornhauser-Duda.

Co wiemy o działalności Agaty Kornhauser-Dudy?

Pierwsza Dama jest szczególnie wyczulona na sprawy dzieci. Stąd odwiedziny w takich miejscach jak Instytut Matki i Dziecka, Klinika Budzik czy właśnie Centrum Zdrowia Dziecka. Z okazji Międzynarodowego Dnia Wcześniaka zaś Agata Kornhauser-Duda zadbała o to, by podświetlić Pałac Prezydencki na fioletowo — w kolorze wcześniaków — żeby okazać solidarność z „najmłodszymi obywatelami Rzeczypospolitej”.

W świątecznym wydaniu „wSieci” Dorota Łosiewicz pisze o tym, jak wygląda codzienna praca Agaty Kornhauser-Dudy. Pierwszej Damie nie zależy na okładkach kolorowych magazynów, wywiadach i relacji z jej pracy w telewizji. Chce po cichu i konsekwentnie działać dla tych, którzy jej pracy i troski potrzebują. I ma co robić.

"Prezydentowa we wszystkich miejscach, które odwiedza, oprócz dobrego wrażenia stara się zostawić po sobie coś konkretnego. Wcześniej jednak upewnia się, co jest na miejscu potrzebne. I tak np. w Instytucie Matki i Dziecka wcześniaki oraz ich mamy będą mogły korzystać z nowego fotela do karmienia. A przedszkole w Łodzi dostało piękne książki. Bo tam dzieciom się czyta i zachęca się je do czytania" - wylicza Dorota Łosiewicz.

"Agata Kornhauser-Duda jest bardzo aktywną prezydentową. Swoją drogą ciekawe, czy długo wytrzyma takie tempo. Niestety za aktywność, podobnie jak jej poprzedniczki za swoją pracę, nie dostaje wynagrodzenia, także swoją składkę emerytalną opłaca sama. W kancelarii jest każdego dnia, chyba że towarzyszy mężowi w podróży. Wraz z zespołem planuje kolejne wizyty, przyjmuje gości. W listopadzie nie było dnia, by kogoś u siebie nie przyjmowała. — Nie wiedziałem, że tak łatwo można się dostać do pałacu — komentuje jeden z gości. A można, bo prezydentowa jest otwarta na ludzi. Najlepszy dowód to wystawa prac Wiktorii Szulkowskiej zorganizowana w pałacu. Wiktoria jest uczennicą V klasy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Wyszkowie. Zdiagnozowano u niej autyzm. Jednak jej przypadek pokazuje, że niepełnosprawność nie zawsze jest ograniczeniem." —czytamy w świątecznym numerze „wSieci”.

"Dowiadujemy się też, że pierwsza dama wciąż uczy niemieckiego. Od 1 września nie opuściła ani jednych zajęć Koła Języka Niemieckiego, które w jednym z warszawskich liceów prowadzi raz w tygodniu. Ani razu też się nie spóźniła. Kalendarz spotkań musi być tak zorganizowany, żeby mogła się pojawić na zajęciach, które prowadzi w ramach wolontariatu."

Więcej informacji o tym co na co dzień robi Agata Kornhauser-Duda w najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci”.

 

Dodatek: 5 pomysłów na superprodukcje filmowe wraz z najnowszym, świątecznym wydaniem tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 14 grudnia br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook