Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": Jak walczyć z aborcją?

11.04.2016

Publicyści tygodnika "wSieci" o histerii lewicowych środowisk.

Przygotowywany przez środowiska pro-life projekt ustawy antyaborcyjnej wywołał lawinę komentarzy w mediach. Do nowego projektu i antyaborcyjnej histerii środowisk lewicowych odnoszą się również czołowi publicyści tygodnika „wSieci”, największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce.

O skandalicznej akcji zorganizowanej przez feministki pisze Marzena Nykiel.

Miało to wyglądać na spontaniczny bunt wiernych przeciwko nauczaniu Kościoła. Ostentacyjny wymarsz ze świątyni podczas odczytywania komunikatu episkopatu w sprawie ochrony życia miał być nokautem. „Przepychanki w kościele św. Anny: protest kobiet przeciw żądaniom biskupów” — grzmiała Gazeta. pl. „W kościele św. Anny wierni tak zareagowali na odczytywanie listu Prezydium KEP o aborcji” — pisała Wyborcza.pl, publikując film ze skandalicznego zajścia w warszawskiej świątyni. „Do podobnego protestu doszło także w Gdańsku. W trakcie odczytywania komunikatu Prezydium KEP część osób opuściła kościół Mariacki” — alarmował portal Tomasza Lisa. „Spontaniczna” akcja okazała się precyzyjnie zaplanowaną ustawką zateizowanych feministek, przy udziale TVN i Agory, z niemiecką telewizją ZDF w tle – przypomina redaktor naczelna wPolityce.pl Publicystka „wSieci” zauważa też, że środowiska lewicowe celowo prowadzą tak agresywną politykę.

Polskie feministki najwyraźniej weszły w nową fazę walki. Będą stanowić doskonały czynnik destabilizujący, pomocny w zwalczaniu działań rządu. Jak daleko się posuną? Wszystkie dotychczasowe inicjatywy były wierną kopią rozwiązań zachodnich. Czyżby wejście do kościołów zwiastowało powielanie kolejnych barbarzyńskich happeningów, na które w Polsce nikt się dotąd nie odważył? Warto pamiętać, co się działo na Zachodzie – czytamy.

 

Do nowej ustawy odnosi się również Piotr Zaremba, publicysta tygodnika „wSieci”. Autor zauważa, że przed Prawem i Sprawiedliwością stoi arcytrudne zadanie polegające na konieczności wypracowania kompromisu w bardzo ważnej społecznie kwestii.
Możliwe, że czas na rozszerzenie ochrony życia ludzkiego o kolejne przypadki. Ale rozumiem, że Jarosław Kaczyński nie lekceważy argumentu wahadła. Gdyby za kilka lat otwarto drogę do legalizacji aborcji na życzenie, byłoby to pyrrusowe zwycięstwo – czytamy.
Z tego punktu widzenia jednak, gdyby obecna batalia o ustawę otworzyła drogę aborcji na życzenie, byłoby to pyrrusowe zwycięstwo. Bo nawet dziurawe zakazy ileś tam aborcji powstrzymują, takie są nieubłagane prawa rządzące każdym społeczeństwem – dodaje Piotr Zaremba, publicysta tygodnika „wSieci”.
Więcej o nowym projekcie, a także o społecznych i politycznych konsekwencjach ustawy antyaborcyjnej w najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 11 kwietnia br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook