Jedynie prawda jest ciekawa


wSieci: Jak pracuje PiS?

29.12.2015

Publicyści tygodnika „wSieci” analizują dotychczasową pracę rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Co wynika z ich obserwacji, jak oceniają poszczególnych ministrów i ich pomysły, co myślą o ogólnej koncepcji rządów i o planie PiS-u na Polskę?

Jeśli Prawo i Sprawiedliwość zrealizuje w 2016 r. swoje zamiary, po 26 latach Polska przestanie być Republiką Okrągłego Stołu (ROS ) – pisze Stanisław Janecki. Zrealizowanie planów rządu PiS oznacza przełamanie dominującego w III RP modelu gospodarczego i społecznego, czyli rewolucję społeczną. Oznacza też koniec monopolu „Gazety Wyborczej”, zombie Unii Demokratycznej, Platformy Obywatelskiej czy nieformalnej Koalicji Poprawności Politycznej w dystrybucji autorytetu oraz prestiżu – dodaje publicysta „wSieci”.

Delikatny opór rozbijanej przez nowy rząd materii zauważa Piotr Zaremba, który pisze: - To pierwszy rząd, który próbuje przełamać sto niemożności, z zapaścią demograficzną na czele, Sporne bywają metody czyszczenia przedpola.

Kaczyński uwolniony od trudu rządzenia chce czyścić na początku przedpole. Dla mnie dyskusyjne pozostaje, czy powinno się zaczynać od frontalnej wojny z Trybunałem Konstytucyjnym(choć PO zaoferowała tu znakomity powód, wybierając z nagięciem konstytucji pięciu sędziów). Może i zagnano Trybunał w ślepy zaułek, ale nie uniknięto strat, z narażeniem na szwank autorytetu prezydenta na czele.

Nowa władza antagonizuje również tych, których zantagonizowania dałoby się uniknąć– ostrzega Piotr Skwieciński. Publicysta zauważa jednak, że: - Nowa władza realizuje skutecznie to, co sobie założyła. A to, co sobie założyła, jest w większości wypadków dobre dla kraju (tak oceniam np. program „500+”). Co więcej, jej polityczne zaplecze, zarówno to bezpośrednie (czyli klub parlamentarny), jak i to najszersze (czyli elektorat) pozostaje jak dotąd odporne na wściekły propagandowy ogień wrogich jej mainstreamowych mediów. Jeśli ma się długotrwałe doświadczenie  obserwowaniu polskiej prawicy, nie sposób tego nie docenić. (…) A za trzy lata Polska będzie już po rewolucji, na górze będą nowe, związane z PiS elity, a na dole —masy, których byt obecna władza poprawi do tego stopnia, że nie będą chciały ryzykować oddania rządów komukolwiek innemu – konstatuje Skwieciński.

Więcej o dotychczasowych działaniach nowego rządu w najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci”, w sprzedaży już od 28 grudnia br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook