Jedynie prawda jest ciekawa


wSieci: Jak pracuje PiS?

29.12.2015

Publicyści tygodnika „wSieci” analizują dotychczasową pracę rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Co wynika z ich obserwacji, jak oceniają poszczególnych ministrów i ich pomysły, co myślą o ogólnej koncepcji rządów i o planie PiS-u na Polskę?

Jeśli Prawo i Sprawiedliwość zrealizuje w 2016 r. swoje zamiary, po 26 latach Polska przestanie być Republiką Okrągłego Stołu (ROS ) – pisze Stanisław Janecki. Zrealizowanie planów rządu PiS oznacza przełamanie dominującego w III RP modelu gospodarczego i społecznego, czyli rewolucję społeczną. Oznacza też koniec monopolu „Gazety Wyborczej”, zombie Unii Demokratycznej, Platformy Obywatelskiej czy nieformalnej Koalicji Poprawności Politycznej w dystrybucji autorytetu oraz prestiżu – dodaje publicysta „wSieci”.

Delikatny opór rozbijanej przez nowy rząd materii zauważa Piotr Zaremba, który pisze: - To pierwszy rząd, który próbuje przełamać sto niemożności, z zapaścią demograficzną na czele, Sporne bywają metody czyszczenia przedpola.

Kaczyński uwolniony od trudu rządzenia chce czyścić na początku przedpole. Dla mnie dyskusyjne pozostaje, czy powinno się zaczynać od frontalnej wojny z Trybunałem Konstytucyjnym(choć PO zaoferowała tu znakomity powód, wybierając z nagięciem konstytucji pięciu sędziów). Może i zagnano Trybunał w ślepy zaułek, ale nie uniknięto strat, z narażeniem na szwank autorytetu prezydenta na czele.

Nowa władza antagonizuje również tych, których zantagonizowania dałoby się uniknąć– ostrzega Piotr Skwieciński. Publicysta zauważa jednak, że: - Nowa władza realizuje skutecznie to, co sobie założyła. A to, co sobie założyła, jest w większości wypadków dobre dla kraju (tak oceniam np. program „500+”). Co więcej, jej polityczne zaplecze, zarówno to bezpośrednie (czyli klub parlamentarny), jak i to najszersze (czyli elektorat) pozostaje jak dotąd odporne na wściekły propagandowy ogień wrogich jej mainstreamowych mediów. Jeśli ma się długotrwałe doświadczenie  obserwowaniu polskiej prawicy, nie sposób tego nie docenić. (…) A za trzy lata Polska będzie już po rewolucji, na górze będą nowe, związane z PiS elity, a na dole —masy, których byt obecna władza poprawi do tego stopnia, że nie będą chciały ryzykować oddania rządów komukolwiek innemu – konstatuje Skwieciński.

Więcej o dotychczasowych działaniach nowego rządu w najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci”, w sprzedaży już od 28 grudnia br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook