Jedynie prawda jest ciekawa

wSieci: Jak pracuje PiS?

29.12.2015

Publicyści tygodnika „wSieci” analizują dotychczasową pracę rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Co wynika z ich obserwacji, jak oceniają poszczególnych ministrów i ich pomysły, co myślą o ogólnej koncepcji rządów i o planie PiS-u na Polskę?

Jeśli Prawo i Sprawiedliwość zrealizuje w 2016 r. swoje zamiary, po 26 latach Polska przestanie być Republiką Okrągłego Stołu (ROS ) – pisze Stanisław Janecki. Zrealizowanie planów rządu PiS oznacza przełamanie dominującego w III RP modelu gospodarczego i społecznego, czyli rewolucję społeczną. Oznacza też koniec monopolu „Gazety Wyborczej”, zombie Unii Demokratycznej, Platformy Obywatelskiej czy nieformalnej Koalicji Poprawności Politycznej w dystrybucji autorytetu oraz prestiżu – dodaje publicysta „wSieci”.

Delikatny opór rozbijanej przez nowy rząd materii zauważa Piotr Zaremba, który pisze: - To pierwszy rząd, który próbuje przełamać sto niemożności, z zapaścią demograficzną na czele, Sporne bywają metody czyszczenia przedpola.

Kaczyński uwolniony od trudu rządzenia chce czyścić na początku przedpole. Dla mnie dyskusyjne pozostaje, czy powinno się zaczynać od frontalnej wojny z Trybunałem Konstytucyjnym(choć PO zaoferowała tu znakomity powód, wybierając z nagięciem konstytucji pięciu sędziów). Może i zagnano Trybunał w ślepy zaułek, ale nie uniknięto strat, z narażeniem na szwank autorytetu prezydenta na czele.

Nowa władza antagonizuje również tych, których zantagonizowania dałoby się uniknąć– ostrzega Piotr Skwieciński. Publicysta zauważa jednak, że: - Nowa władza realizuje skutecznie to, co sobie założyła. A to, co sobie założyła, jest w większości wypadków dobre dla kraju (tak oceniam np. program „500+”). Co więcej, jej polityczne zaplecze, zarówno to bezpośrednie (czyli klub parlamentarny), jak i to najszersze (czyli elektorat) pozostaje jak dotąd odporne na wściekły propagandowy ogień wrogich jej mainstreamowych mediów. Jeśli ma się długotrwałe doświadczenie  obserwowaniu polskiej prawicy, nie sposób tego nie docenić. (…) A za trzy lata Polska będzie już po rewolucji, na górze będą nowe, związane z PiS elity, a na dole —masy, których byt obecna władza poprawi do tego stopnia, że nie będą chciały ryzykować oddania rządów komukolwiek innemu – konstatuje Skwieciński.

Więcej o dotychczasowych działaniach nowego rządu w najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci”, w sprzedaży już od 28 grudnia br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook