Jedynie prawda jest ciekawa


wSieci: Jak pracuje PiS?

29.12.2015

Publicyści tygodnika „wSieci” analizują dotychczasową pracę rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Co wynika z ich obserwacji, jak oceniają poszczególnych ministrów i ich pomysły, co myślą o ogólnej koncepcji rządów i o planie PiS-u na Polskę?

Jeśli Prawo i Sprawiedliwość zrealizuje w 2016 r. swoje zamiary, po 26 latach Polska przestanie być Republiką Okrągłego Stołu (ROS ) – pisze Stanisław Janecki. Zrealizowanie planów rządu PiS oznacza przełamanie dominującego w III RP modelu gospodarczego i społecznego, czyli rewolucję społeczną. Oznacza też koniec monopolu „Gazety Wyborczej”, zombie Unii Demokratycznej, Platformy Obywatelskiej czy nieformalnej Koalicji Poprawności Politycznej w dystrybucji autorytetu oraz prestiżu – dodaje publicysta „wSieci”.

Delikatny opór rozbijanej przez nowy rząd materii zauważa Piotr Zaremba, który pisze: - To pierwszy rząd, który próbuje przełamać sto niemożności, z zapaścią demograficzną na czele, Sporne bywają metody czyszczenia przedpola.

Kaczyński uwolniony od trudu rządzenia chce czyścić na początku przedpole. Dla mnie dyskusyjne pozostaje, czy powinno się zaczynać od frontalnej wojny z Trybunałem Konstytucyjnym(choć PO zaoferowała tu znakomity powód, wybierając z nagięciem konstytucji pięciu sędziów). Może i zagnano Trybunał w ślepy zaułek, ale nie uniknięto strat, z narażeniem na szwank autorytetu prezydenta na czele.

Nowa władza antagonizuje również tych, których zantagonizowania dałoby się uniknąć– ostrzega Piotr Skwieciński. Publicysta zauważa jednak, że: - Nowa władza realizuje skutecznie to, co sobie założyła. A to, co sobie założyła, jest w większości wypadków dobre dla kraju (tak oceniam np. program „500+”). Co więcej, jej polityczne zaplecze, zarówno to bezpośrednie (czyli klub parlamentarny), jak i to najszersze (czyli elektorat) pozostaje jak dotąd odporne na wściekły propagandowy ogień wrogich jej mainstreamowych mediów. Jeśli ma się długotrwałe doświadczenie  obserwowaniu polskiej prawicy, nie sposób tego nie docenić. (…) A za trzy lata Polska będzie już po rewolucji, na górze będą nowe, związane z PiS elity, a na dole —masy, których byt obecna władza poprawi do tego stopnia, że nie będą chciały ryzykować oddania rządów komukolwiek innemu – konstatuje Skwieciński.

Więcej o dotychczasowych działaniach nowego rządu w najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci”, w sprzedaży już od 28 grudnia br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook