Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci: Jak Misiek żegna się z polityką

01.08.2016

Michał Kamiński kończy karierę w polskiej polityce i nikt go nie żałuje, bo panuje powszechna zgoda, że należał do tych, którzy tę politykę w największym stopniu zohydzili – pisze Stanisław Janecki.

Stanisław Janecki pisze o karierze i upadku Michała Kamińskiego. Zauważa, że polityk ten powszechnie budzi niechęć. Po wyrzuceniu go przez Grzegorza Schetynę z partii i klubu Platformy Obywatelskiej Kamiński stał się najbardziej znienawidzoną osobą nie tylko w tym ugrupowaniu, lecz w ogóle w polskiej polityce. 

Dziennikarz podsumowując życiorys polityczny Kamińskiego pisze o tym, jaki był cel wprowadzenia tzw. Miśka w szeregi PO: "Wszyscy moi rozmówcy z Platformy przysięgają, że byli przeciw Kamińskiemu w partii i Sejmie, a tym bardziej w rządzie Ewy Kopacz. Otwarcie o tym nie mówili, żeby nie osłabiać PO i Kopacz jako premiera. Jako osobę odpowiedzialną za „zatrucie” Platformy Kamińskim wskazują nie Ewę Kopacz, lecz Donalda Tuska. Inna sprawa, że – ich zdaniem – premier się od Kamińskiego uzależniła niczym od dopalaczy. Ale to Tusk dał mu kolejne życie, wiedząc o wszystkich jego wadach, a nawet właśnie dlatego, że te wady znał. Cel był prosty: w partii wszyscy musieli być w jakimś stopniu ubrudzeni, także przez korzystanie z bezwstydnych renegatów, żeby czuli dyskomfort, ale nie mieli od niego ucieczki. Takie metody zapewniały Tuskowi bezwzględne panowanie nad partią, bo nikt nie mógł się czuć czyściochem stojącym z boku i odizolowanym od niemoralnych metod zarządzania ludźmi i strukturami".

Stanisław Janecki pisze, że przykład Kamińskiego to także możliwość przyjrzenia się jakości polityki w Polsce i zbadania granic, do których można się posunąć: "Politycy różnych opcji są zgodni, że Michał Kamiński wyznaczył pewien próg przyzwoitości czy też nieprzyzwoitości w polityce. Jego przekroczenie nikomu się nie opłaca, choćby na krótką metę były jakieś profity. Polska polityka musiała osiągnąć dno hejtu i bezwstydu, żeby pojawiła się chęć przerwania tej zabójczej spirali, na co „wygnanie” Kamińskiego z polityki ma być dowodem. […] Dojście do dna uwidoczniło role takich ludzi jak Michał Kamiński. On sam dlatego ogniskuje uwagę i jest niejako weberowskim typem idealnym, że był uniwersalnym „cynglem” robiącym to samo pod różnymi politycznymi barwami. Michał Kamiński wyznaczył też dopuszczalne granice bezideowego karierowiczostwa. A to dlatego, że wbrew pozorom Michał Kamiński jest przykładem totalnej bezideowości, bo tym jest w istocie jego multiideowość".

Kamiński kończy jako banita w Platformie i (wszystko na to wskazuje) banita w polskiej polityce. Nikt ważny w polskiej polityce go nie żałuje. Panuje powszechna zgoda, że Kamiński należał do tych, którzy polską politykę w największym stopniu zepsuli, a wręcz zohydzili. Dlatego, zdaniem wielu, ponosi zasłużoną karę – podsumowuje autor artykułu.

Więcej o karierze i upadku Michała Kamińskiego we „wSieci”, w sprzedaży już od 1 sierpnia br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

kk

[fot. wSieci]


Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook