Jedynie prawda jest ciekawa


wSieci: Jak Ewa Kopacz niszczyła prof. Religę

12.10.2014

W nowym „wSieci”: Maja Narbutt przypomina, dlaczego słynny profesor Zbigniew Religa był przez obecną premier bezlitośnie faulowany.

Poza tym Marcin Wikło ujawnia, w jaki sposób obecna koalicja rządząca od lat zasila wybrane media. Marek Pyza opisuje metody na „ukręcanie łba” tezom o obecności materiałów wybuchowych na próbkach z wraku Tupolewa 154M. Tomasz Łysiak pisze natomiast o bitwie pod Maciejowicami, jako o ostatnim akcie I Rzeczypospolitej. Do numeru dołączono również bezpłatny dodatek: Mapę Rzeczpospolitej w granicach z 1771 roku – właśnie o taką Polskę przez kolejne dziesięciolecia walczyli nasi rodacy.  Największy konserwatywny tygodnik opinii w Polsce w sprzedaży już od 13 października.

W artykule pt. „Pan serc” Maja Narbutt przypomina wstrząsające fakty z politycznego epizodu w życiu profesora Zbigniewa Religi. Autorka opowiada o pracy profesora Religi – tej lekarskiej i tej, którą wykonał jako minister zdrowia. Pisze również o szczegółach jego napiętych stosunków z obecną premier, Ewą Kopacz. „Niechęć Ewy Kopacz do Zbigniewa Religi wykraczała nawet poza poetykę walki politycznej. Można było odnieść wrażenie, że odreagowywała jakieś kompleksy” – pisze dziennikarka „wSieci”.

W najnowszym numerze tygodnika „wSieci” Marcin Wikło w materiale „Władza tuczy swoje media” powołując się na wyniki raportu przygotowanego przez Parlamentarny Zespół ds. Obrony Wolności Słowa, ujawnia, jak władza sowicie opłaca wybrane media. „Mamy tu do czynienia z typowym układem sitwy, która dzieli pieniądze we własnym gronie. I dzieli je nie tak, żeby był z tego jakiś efekt, tylko żeby konkretne podmioty dostały kwoty na swoje działania – komentuje wyniki raportu poseł Adam Kwiatkowski z PiS, przewodniczący parlamentarnego zespołu ” – pisze Marcin Wikło.

Marek Pyza w materiale „Nie iść po śladach wybuchu” opisuje, w jaki sposób tezy o obecności materiałów wybuchowych na próbkach z wraku Tupolewa 154M są skutecznie ucinane. „Zrobiliśmy wszystko jak należy i nie mamy zamiaru z niczego się tłumaczyć – tak można podsumować postawę biegłych z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji, którzy prowadzili swoje prace tak, by nie znaleźć na wraku Tu-154M śladów materiałów wybuchowych” – pisze Marek Pyza. 

W wydaniu także - przed III Konferencją Smoleńską prof. Janusz Kawecki przypomina, jak ta społeczna i naukowa inicjatywa się zaczęła. „Konferencja Smoleńska, której III edycja odbędzie się 20 października, to od początku inicjatywa społeczna. Nie musiało tak być. Polskim instytucjom naukowym zabrakło jednak odwagi, by zmierzyć się z zadaniem badawczym wyjaśnienia przyczyn katastrofy Tu-154M z prezydentem RP na pokładzie” – pisze o genezie inicjatywy profesor w artykule „Nie chcieli milczeć”.

Tomasz Łysiak w artykule pt. „Trzy wartości” nawiązuje do końca insurekcji kościuszkowskiej, gdy Tadeusz Kościuszko dostał się do niewoli. Opisuje, jak przez lata w świadomości narodowej zniewolonych Polaków utrzymywała się wizja odrodzonej Rzeczypospolitej. 

„Oprócz wolności i niepodległości najważniejszym celem naszych walk z zaborcą była całość. Odzyskanie nie Polski kadłubowej, ale takiej, jaka nam się należy – w granicach sprzed 1772 r .” -pisze autor.  A dla czytelników, którzy chcą poznać, jak wyglądała przedrozbiorowa Rzeczpospolita – bezpłatny dodatek – mapa Polski w granicach z 1771 r.

Również „wSieci” Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z Adamem Borowskim, działaczem opozycji demokratycznej i niepodległościowej, który tłumaczy, dlaczego wielu byłym działaczom z lat walki z komuną nie podałby dziś ręki. Grzegorz Górny w artykule „W co gra Viktor Orban?” analizuje przyczyny zmiany kierunku w polityce węgierskiej względem Rosji. 

Już w przyszłym tygodniu (20.10.) w prezencie z tygodnikiem „wSieci” płyta promująca niezwykły projekt Dariusza Malejonka „Panny Wygnane”!

Nowy numer tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 13 października br., także w formie e-wydania. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

mc
[fot. wSieci]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook