Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

wSieci: Jak Ewa Kopacz niszczyła prof. Religę

12.10.2014

W nowym „wSieci”: Maja Narbutt przypomina, dlaczego słynny profesor Zbigniew Religa był przez obecną premier bezlitośnie faulowany.

Poza tym Marcin Wikło ujawnia, w jaki sposób obecna koalicja rządząca od lat zasila wybrane media. Marek Pyza opisuje metody na „ukręcanie łba” tezom o obecności materiałów wybuchowych na próbkach z wraku Tupolewa 154M. Tomasz Łysiak pisze natomiast o bitwie pod Maciejowicami, jako o ostatnim akcie I Rzeczypospolitej. Do numeru dołączono również bezpłatny dodatek: Mapę Rzeczpospolitej w granicach z 1771 roku – właśnie o taką Polskę przez kolejne dziesięciolecia walczyli nasi rodacy.  Największy konserwatywny tygodnik opinii w Polsce w sprzedaży już od 13 października.

W artykule pt. „Pan serc” Maja Narbutt przypomina wstrząsające fakty z politycznego epizodu w życiu profesora Zbigniewa Religi. Autorka opowiada o pracy profesora Religi – tej lekarskiej i tej, którą wykonał jako minister zdrowia. Pisze również o szczegółach jego napiętych stosunków z obecną premier, Ewą Kopacz. „Niechęć Ewy Kopacz do Zbigniewa Religi wykraczała nawet poza poetykę walki politycznej. Można było odnieść wrażenie, że odreagowywała jakieś kompleksy” – pisze dziennikarka „wSieci”.

W najnowszym numerze tygodnika „wSieci” Marcin Wikło w materiale „Władza tuczy swoje media” powołując się na wyniki raportu przygotowanego przez Parlamentarny Zespół ds. Obrony Wolności Słowa, ujawnia, jak władza sowicie opłaca wybrane media. „Mamy tu do czynienia z typowym układem sitwy, która dzieli pieniądze we własnym gronie. I dzieli je nie tak, żeby był z tego jakiś efekt, tylko żeby konkretne podmioty dostały kwoty na swoje działania – komentuje wyniki raportu poseł Adam Kwiatkowski z PiS, przewodniczący parlamentarnego zespołu ” – pisze Marcin Wikło.

Marek Pyza w materiale „Nie iść po śladach wybuchu” opisuje, w jaki sposób tezy o obecności materiałów wybuchowych na próbkach z wraku Tupolewa 154M są skutecznie ucinane. „Zrobiliśmy wszystko jak należy i nie mamy zamiaru z niczego się tłumaczyć – tak można podsumować postawę biegłych z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji, którzy prowadzili swoje prace tak, by nie znaleźć na wraku Tu-154M śladów materiałów wybuchowych” – pisze Marek Pyza. 

W wydaniu także - przed III Konferencją Smoleńską prof. Janusz Kawecki przypomina, jak ta społeczna i naukowa inicjatywa się zaczęła. „Konferencja Smoleńska, której III edycja odbędzie się 20 października, to od początku inicjatywa społeczna. Nie musiało tak być. Polskim instytucjom naukowym zabrakło jednak odwagi, by zmierzyć się z zadaniem badawczym wyjaśnienia przyczyn katastrofy Tu-154M z prezydentem RP na pokładzie” – pisze o genezie inicjatywy profesor w artykule „Nie chcieli milczeć”.

Tomasz Łysiak w artykule pt. „Trzy wartości” nawiązuje do końca insurekcji kościuszkowskiej, gdy Tadeusz Kościuszko dostał się do niewoli. Opisuje, jak przez lata w świadomości narodowej zniewolonych Polaków utrzymywała się wizja odrodzonej Rzeczypospolitej. 

„Oprócz wolności i niepodległości najważniejszym celem naszych walk z zaborcą była całość. Odzyskanie nie Polski kadłubowej, ale takiej, jaka nam się należy – w granicach sprzed 1772 r .” -pisze autor.  A dla czytelników, którzy chcą poznać, jak wyglądała przedrozbiorowa Rzeczpospolita – bezpłatny dodatek – mapa Polski w granicach z 1771 r.

Również „wSieci” Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z Adamem Borowskim, działaczem opozycji demokratycznej i niepodległościowej, który tłumaczy, dlaczego wielu byłym działaczom z lat walki z komuną nie podałby dziś ręki. Grzegorz Górny w artykule „W co gra Viktor Orban?” analizuje przyczyny zmiany kierunku w polityce węgierskiej względem Rosji. 

Już w przyszłym tygodniu (20.10.) w prezencie z tygodnikiem „wSieci” płyta promująca niezwykły projekt Dariusza Malejonka „Panny Wygnane”!

Nowy numer tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 13 października br., także w formie e-wydania. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

mc
[fot. wSieci]

Warto poczytać

 1. kanowsdgadh 19.01.2017

  Kanownik: Jesteśmy za najbardziej radykalnymi środkami ws. VAT . WYWIAD

  Każdy miesiąc opóźnienia to są setki milionów złotych, które wypływają z budżetu państwa do oszustów.

 2. stycznio 19.01.2017

  "wSieci Historii": Jak się biliśmy w Powstaniu Styczniowym?

  Tematem miesiąca nowego wydania miesięcznika „wSieci Historii” są nieznane epizody powstańców walczących o niepodległość w 1863 roku.

 3. bielus 19.01.2017

  Bielan we "wSieci": Szaleńcza opozycja przegrała

  Wicemarszałek Senatu Adam Bielan w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi mówi o istocie konfliktu toczącego się w Sejmie i dalszych krokach rządu we wprowadzaniu dobrej zmiany.

 4. swit 19.01.2017

  Świetlik: Nie widzę, by co trzeci Polak wspierał protesty

  Wiktor Świetlik odniósł się "Super Expressie" do sondażu WP, według którego rzekomo 15 milionów Polaków chce, by opozycja kontynuowała protesty.

 5. 70cdb516e4b14756914fa91facf4656b 18.01.2017

  Jakubiak: Partie bez idei zawsze tak kończą

  „Przedstawiciele części opozycji niedługo sami się zaorają. W kłamstwach, niedopowiedzeniach, matactwach”.

 6. kostrzewa-zorbaswSieci 18.01.2017

  Kostrzewa-Zorbas we „wSieci”: Po pierwsze – odstraszanie

  „Skuteczne odstraszanie zapobiega wybuchowi zbrojnego konfliktu” – zauważa ekspert.

 7. ziewmkiwsdjwsdf 18.01.2017

  Ziemkiewicz: "Kłamać też trzeba umieć, jełopy!"

  "Nie wiem czy ktoś jeszcze potrzebuje kolejnych dowodów, że „totalna opozycja” to totalne gamonie".

 8. mid-17117234 18.01.2017

  Weiss: Warto coś zrobić, by stworzyć lepszy świat

  "Miałem szczęście przeżyć z pomocą Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Warto coś zrobić, by wspólnie z innymi goić te rany i stworzyć lepszy świat".

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook