Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

wSieci: Jak Ewa Kopacz niszczyła prof. Religę

12.10.2014

W nowym „wSieci”: Maja Narbutt przypomina, dlaczego słynny profesor Zbigniew Religa był przez obecną premier bezlitośnie faulowany.

Poza tym Marcin Wikło ujawnia, w jaki sposób obecna koalicja rządząca od lat zasila wybrane media. Marek Pyza opisuje metody na „ukręcanie łba” tezom o obecności materiałów wybuchowych na próbkach z wraku Tupolewa 154M. Tomasz Łysiak pisze natomiast o bitwie pod Maciejowicami, jako o ostatnim akcie I Rzeczypospolitej. Do numeru dołączono również bezpłatny dodatek: Mapę Rzeczpospolitej w granicach z 1771 roku – właśnie o taką Polskę przez kolejne dziesięciolecia walczyli nasi rodacy.  Największy konserwatywny tygodnik opinii w Polsce w sprzedaży już od 13 października.

W artykule pt. „Pan serc” Maja Narbutt przypomina wstrząsające fakty z politycznego epizodu w życiu profesora Zbigniewa Religi. Autorka opowiada o pracy profesora Religi – tej lekarskiej i tej, którą wykonał jako minister zdrowia. Pisze również o szczegółach jego napiętych stosunków z obecną premier, Ewą Kopacz. „Niechęć Ewy Kopacz do Zbigniewa Religi wykraczała nawet poza poetykę walki politycznej. Można było odnieść wrażenie, że odreagowywała jakieś kompleksy” – pisze dziennikarka „wSieci”.

W najnowszym numerze tygodnika „wSieci” Marcin Wikło w materiale „Władza tuczy swoje media” powołując się na wyniki raportu przygotowanego przez Parlamentarny Zespół ds. Obrony Wolności Słowa, ujawnia, jak władza sowicie opłaca wybrane media. „Mamy tu do czynienia z typowym układem sitwy, która dzieli pieniądze we własnym gronie. I dzieli je nie tak, żeby był z tego jakiś efekt, tylko żeby konkretne podmioty dostały kwoty na swoje działania – komentuje wyniki raportu poseł Adam Kwiatkowski z PiS, przewodniczący parlamentarnego zespołu ” – pisze Marcin Wikło.

Marek Pyza w materiale „Nie iść po śladach wybuchu” opisuje, w jaki sposób tezy o obecności materiałów wybuchowych na próbkach z wraku Tupolewa 154M są skutecznie ucinane. „Zrobiliśmy wszystko jak należy i nie mamy zamiaru z niczego się tłumaczyć – tak można podsumować postawę biegłych z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji, którzy prowadzili swoje prace tak, by nie znaleźć na wraku Tu-154M śladów materiałów wybuchowych” – pisze Marek Pyza. 

W wydaniu także - przed III Konferencją Smoleńską prof. Janusz Kawecki przypomina, jak ta społeczna i naukowa inicjatywa się zaczęła. „Konferencja Smoleńska, której III edycja odbędzie się 20 października, to od początku inicjatywa społeczna. Nie musiało tak być. Polskim instytucjom naukowym zabrakło jednak odwagi, by zmierzyć się z zadaniem badawczym wyjaśnienia przyczyn katastrofy Tu-154M z prezydentem RP na pokładzie” – pisze o genezie inicjatywy profesor w artykule „Nie chcieli milczeć”.

Tomasz Łysiak w artykule pt. „Trzy wartości” nawiązuje do końca insurekcji kościuszkowskiej, gdy Tadeusz Kościuszko dostał się do niewoli. Opisuje, jak przez lata w świadomości narodowej zniewolonych Polaków utrzymywała się wizja odrodzonej Rzeczypospolitej. 

„Oprócz wolności i niepodległości najważniejszym celem naszych walk z zaborcą była całość. Odzyskanie nie Polski kadłubowej, ale takiej, jaka nam się należy – w granicach sprzed 1772 r .” -pisze autor.  A dla czytelników, którzy chcą poznać, jak wyglądała przedrozbiorowa Rzeczpospolita – bezpłatny dodatek – mapa Polski w granicach z 1771 r.

Również „wSieci” Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z Adamem Borowskim, działaczem opozycji demokratycznej i niepodległościowej, który tłumaczy, dlaczego wielu byłym działaczom z lat walki z komuną nie podałby dziś ręki. Grzegorz Górny w artykule „W co gra Viktor Orban?” analizuje przyczyny zmiany kierunku w polityce węgierskiej względem Rosji. 

Już w przyszłym tygodniu (20.10.) w prezencie z tygodnikiem „wSieci” płyta promująca niezwykły projekt Dariusza Malejonka „Panny Wygnane”!

Nowy numer tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 13 października br., także w formie e-wydania. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

mc
[fot. wSieci]

Warto poczytać

 1. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 2. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

 3. zimek 27.05.2017

  Ziemkiewicz: W cywilizowanym państwie Szubartowicze rozrzucają gnój na polach

  Rafał Ziemkiewicz punktuje byłego dziennikarza Polskiego Radia.

 4. flick-refiugados 27.05.2017

  RDI: multikulturalizm w wydaniu unijnym jest iluzją

  List Macieja Świrskiego o poparciu działań rządu ws. imigrantów.

 5. Zbigniew-Brzezinski-dsdadsadaa 27.05.2017

  Jimmy Carter i eksperci o prof. Brzezińskim

  "Był ważną częścią naszego życia od ponad czterech dekad i był znakomitym urzędnikiem państwowym".

 6. teatrpowszechnySIobara 27.05.2017

  Kuriozalny list w obronie "Klątwy"

  Kuriozalny list w obronie przedstawienia "Klątwa" wystosował dyrektor Teatru Powszechnego Paweł Łysak: "Pamiętajmy, że tylko środowiskowa solidarność jest w stanie przeciwdziałać cenzurze i przemocy".

 7. abbczysksxc 27.05.2017

  Zyski spółek skarbu państwa!

  Spółki Skarbu Państwa obecne na polskiej giełdzie ogłaszają dzień po dniu swoje wyniki finansowe za I kwartał tego roku i okazuje się, że w zestawieniu z wynikami z I kwartału roku poprzedniego, są one wręcz rewelacyjne.

 8. jaki-kommisja 26.05.2017

  Biedroń we "wSieci": Kto się boi komisji Jakiego?

  Wojciech Biedroń wyjaśnia jakie są zadania komisji Patryka Jakiego.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook