Jedynie prawda jest ciekawa


Nowy numer "wSieci": Igrzyska w Rio czas zacząć!

03.08.2016

Przed igrzyskami w Rio Cezary Kowalski pisze na łamach tygodnika „wSieci” o kontrowersyjnej decyzji MKOL w sprawie wykluczenia (a właściwie niewykluczenia) Rosji, a także o medalowych szansach Polaków. W tygodniku także rozmowa o olimpiadzie z Sebastianem Chmarą, wiceprezesem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, byłym halowym mistrzem świata i mistrzem Europy w wieloboju.

Cezary Kowalski ocenia decyzję MKOl-u: "Członkowie MKOl podjęli decyzję, aby nie zakazywać startu w igrzyskach całej reprezentacji Rosji. Decyzję o dopuszczeniu poszczególnych rosyjskich zawodników przekazali w ręce 28 federacji poszczególnych dyscyplin olimpijskich. Owszem, podtrzymano wykluczenie lekkoatletów, rośnie liczba podobnych kar dla przedstawicieli innych dyscyplin, ale generalnie federacje mają już zbyt mało czasu na szczegółową analizę wielu sportowców. Znaczna większość tych Rosjan, których zamierzano wysłać do Rio, po prostu weźmie udział w zawodach. „Jestem głęboko wdzięczny członkom MKOl” — powiedział szef rosyjskiego sportu i bliski przyjaciel Władimira Putina Witalij Mutko" – pisze komentator. 

"Miażdżące sprawozdanie prof. Richarda McClarena, który na zlecenie Światowej Komisji Antydopingowej (WADA) zbadał i potwierdził doniesienia o masowych przypadkach maskowania dopingu w laboratoriach w Moskwie i Soczi, zrobiło ogromne wrażenie na opinii publicznej, ale dla szefa MKOl Niemca Thomasa Bacha okazało się wielkim kłopotem. Dlaczego? Bo zapewne zadał sobie niestety pytanie: jak ze sprawy wybrnąć, aby „wielkiemu niedźwiedziowi” nie zrobić przesadnej krzywdy. Czytaj: jak zamieść sprawę pod dywan? " - analizuje Cezary Kowalski. 

O polskich szansach na medal mówi Sebastian Chmara: – "Zdobędziemy tyle medali, ile przywiozą sportowcy po igrzyskach. To będzie prawdziwy wykładnik naszej obecnej klasy, dowiemy się, na co nas stać. Zawsze są jednak spekulacje, wyliczenia, prognozy. I zgadzam się z tym, że to, co ostatnio było dla nas normą, czyli 10 medali w trzech ostatnich igrzyskach olimpijskich, może, a właściwie powinno zostać pokonane. Istotnym elementem tej układanki na pewno będą lekkoatleci. Historycznie nie było chyba takiej sytuacji, abyśmy jechali na igrzyska z aż tyloma szansami medalowymi. Tyle że trzeba jeszcze te medale wywalczyć". 

Pytany o pewniaków w swoich dyscyplinach, wiceprezes PZLA odpowiada głównie o szansach Anity Włodarczyk i Pawła Fajdka: "Skoro już od długiego czasu wygrywają wszystkie zawody, w których startują, to chyba nawet II i III miejsce byłoby rozczarowaniem. Oni potrafią wygrywać, nawet gdy są w słabszej formie. Trudno tu mówić o jakiejś przypadkowości czy nieszczęściu rywali. Na nich po prostu nie ma mocnych. Nie przewiduję tu żadnych zagrożeń. Poza wspomnianą dwójką duże są też szanse medalowe Piotra Małachowskiego w rzucie dyskiem. – Ma co prawda trochę trudniej niż dwójka, o której wspominałem. Bo tu jednak kilka innych czynników ma wpływ na rezultat, m.in. warunki wietrzne, można mieć trochę szczęścia w tej konkurencji. Nie ma jednak tutaj aż takiej pewności na złoto jak w przypadku Anity czy Pawła. Ale jeśli wszystko będzie OK, będziemy się cieszyć" – dodaje Sebastian Chmara. 

Więcej o igrzyskach olimpijskich i szansach Polaków w najnowszym numerze „wSieci”, w sprzedaży już od 1 sierpnia br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html. 

wSieci312016

[fot. wSieci][fot. EPA/LAURENT GILLIERON]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook