Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": Hillary się słania

20.09.2016

Jan Rokita we "wSieci" o kampanii prezydenckiej w USA.

Już od wielu miesięcy nietrudno było spostrzec, że ofensywny kandydat republikanów ma za sobą rosnący antyelitarny trend w społeczeństwie amerykańskim, a będąca uosobieniem owej elity była pierwsza dama jest skazana na ustawiczną obronę swojej wyjściowej przewagi, która z czasem musi topnieć – pisze w swoim artykule w najnowszym numerze tygodnika „wSieci” Jan Rokita.

 

Publicysta tygodnika przekonuje, że kandydat republikanów, niedoceniany w Europie, w Stanach Zjednoczonych cieszy się coraz większym poparciem i ma coraz większe szanse żeby zamieszkać w Białym Domu.

- Niezaprzeczalnym sukcesem sztabu wyborczego Trumpa – pisze Rokita - jest to, że udało mu się zogniskować tematykę kampanii prezydenckiej wokół największych wad i słabości kandydatki demokratów. O ile więc w Europie, której wpływ na wynik amerykańskich wyborów jest żaden, można niemal z każdej gazety się dowiedzieć, jak głupim i niebezpiecznym kandydatem jest Donald Trump, o tyle w centrum uwagi Ameryki nieustannie znajdują się przywary Hillary Clinton.

 

Za sprawcę sukcesów Trumpa publicysta uznaje Steva Bannona, szefa kampanii republikanów. - Znany z drapieżności spin doktor, opisywany swego czasu na portalu Bloomberga jako „najbardziej niebezpieczny człowiek działający w amerykańskiej polityce”, doprowadził do wyprodukowania i umieszczenia w lipcu na YouTube filmu o małżeństwie Clintonów, opartego na demaskatorskiej książce „Clinton Cash” Petera Schweizera, przedstawiającej ich jako bezwzględną parę wykorzystującą swoje wpływy do pozyskiwania wielkich pieniędzy nawet od wrogów Ameryki – zaznacza Rokita.

Były minister zwraca jednak uwagę, że i Trump musi bronić się przed oskarżeniami o współpracę z wrogami Stanów Zjednoczonych.

 

- Dwa kolejne włamania hakerskie — pierwsze do serwera Partii Demokratycznej w poszukiwaniu e-maili Hillary Clinton, drugie do spisów amerykańskich wyborców — a także coraz bardziej otwarcie pobudzana w Moskwie „trumpomania” każą uznać za bardzo realistyczne przypuszczenie o zaangażowaniu w kampanię Trumpa rosyjskich służb specjalnych. Ostatnio nawet najpopularniejszy rosyjski showman Filip Kirkorow, noszący na palcu sygnet ze świecącą główką Putina, zwierzył się BBC, że modli się o zwycięstwo Trumpa, gdyż ten „często bywa w Rosji, uwielbia nasz kraj i jego mieszkańców” – przypomina Rokita.

Jednocześnie publicysta „wSieci” przekonuje, że polskie władze, już dziś powinny nawiązać kontakty ze sztabem Trumpa, aby w razie jego zwycięstwa nie zostać z przysłowiową ręką w nocniku.

 

Więcej o kampanii prezydenckiej w USA w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”. Już 19 września, także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook